Mastodon

Magyar kupa, 4. forduló, sorsolás

Valószínűleg a Pakssal játszunk itthon

  • meccsnap: október 30., szerda (via MLSZ)
  • ellenfél: Mezőörs (megye1) vagy Paks (NB I) attól függően, hogy mi lesz a Mezőörs fellebbezésének az eredménye. Mert ha lesz meccs, akkor még kieshet a Paks.
  • helyszín: ha a Mezőörs jut tovább, akkor Mezőörs, ha a Paks, akkor a Bozsik.

Október 27-én Békéscsabára, november 10-én Kazincbarcikára, 24-én Kisvárdára utazunk, így nem feltétlen baj, hogy 30-ra nem esett be mondjuk egy Tarpa, Kisvárda, Sopron vagy Szentlőrinc idegenben. A Paksnak se örülünk feltétlen, mert azért jó lett volna egy olyan kupaellenfél, aki ellen egyértelműen fixre mehetünk.

„Magyar kupa, 4. forduló, sorsolás” bővebben

Napikispest 2024/07/07

Edzőmeccs, Ene, keret, Kálnoki-Kis, Eördögh, sorsolás, kilométer.

_felkészülési mérkőzés

ETO – Honvéd 3-0 (0-0)
Győr, ETO Park, zárt kapu,
vezette: Káprály Mihály
gól: Skvarka (48.), Bumba (51. – tizenegyesből), Raska (64.)

Gyetván
Pauljevic, Szabó A., Pekár, Benczenleitner
Sigér, Csilus, Keresztes
Medgyes, Lőrinczy, Krajcsovics

A cserékkel együtt: Gyetván (Tujvel, a szünetben) – Pauljevic (Nagy Z., 69.), Szabó A. (Szabó T., 69.), Pekár (Ene, 54.), Benczenleitner (Kulbachuk, 54.) – Sigér (Simon B., 54.), Csilus (Nyitrai, a szünetben), Keresztes (Kocsis G., 69.) – Medgyes (Menyhárt, 69.), Lőrinczy (Polák, 69.), Krajcsovics (Kundrák, 69.)

  • Ene Kornél // első meccs Kispesten.
  • Nagy Zoltán // első meccs a nagycsapatban. [adatbank]
  • Kerezsi és Holman // terhelési okokból kihagyta a meccset. (via honvedfc)
  • meccsvideó // a teljes meccs visszanézhető a Youtube-on.
„Napikispest 2024/07/07” bővebben

A Paksot kaptuk a kupában

10/31, vagyis nagyjából egy a háromhoz volt az esélye, hogy NB I-es csapatot kapunk a kupa következő körében – erre tessék, Rudolf kihúzta nekünk a Paksot.

Legutóbb a kupában 2020 tavaszán, pont a Covid miatt elrendelt első nagy lezárás előtti utolsó nyilvános mérkőzésen játszottunk velük. Akkoriban még voltak oda-vissza meccsek a kupában, mégpedig a negyeddöntőktől, és a Honvéd-Paks pont egy negyeddöntő volt. Idegenben a karanténban lévő Sanninót helyettesítő Pisonttal a padon játszottunk egy rettenetesen unalmas 0-0-t Pakson, majd a visszavágón, Szegeden nyertünk 2-0-ra Gazdag és Kamber góljaival.

„A Paksot kaptuk a kupában” bővebben

Nem is baj, hogy 4000 a korzóra egy jegy, ha

úgyis munkaidőben lesznek a hétközi meccseink. Egészen érthetetlen, hogy amikor mindenki tudja, mekkora szopó a szurkolóknak az NB II., és az érthetetlen módon ott rendszeresített kezdések, akkor jön a klub, és tökön lövi saját magát és minket a szerdai meccsidőpontokkal.

Kijöttek az előzetes dátumok az őszi idényre. Fontos, hogy ezeken a tévé még módosíthat, vagyis némelyik vasárnapból könnyen lehet hétfő este hét vagy nyolc óra. És mivel mi vagyunk a Kispest, egészen biztosak lehetünk benne, hogy legalább öt-hat alkalommal átpakolnak minket.

„Nem is baj, hogy 4000 a korzóra egy jegy, ha” bővebben