Mastodon

Bejelentik az MVM NemKözpénz Fradit, interjúban tapsolhatunk az állami szerepvállalásnak, a magyar sport és foci soha nem látott sikerek előtt áll

Általános célú nem értem poszt következik.

A Fradika, mint sportegyesület, tehát a birkózástól a trambulinig, az U2-től a seniorig, vagyis úgy általában az egész kötött egy szponzori szerződést a száz százalékban állami tulajdonú MVM-mel (Magyar Villamos Művek), és jut évi hatmillió euró támogatáshoz.

A támogatás forintban nagyjából 2 milliárdot jelent, ami például az MVM 2017-es nyereségének pontosan a fele. Az most mindegy, hogy állami cégként illene a nyereséget az államkasszába befizetni, mert lehet, hogy esetünkben pusztán az egyik zsebből a másikba pakolásról beszélhetünk, és akkor fogadjuk el, hogy így kevesebb a papírmunka.

Az MVM egyébként korábban is nyitott volt arra, hogy a társadalom számára nagyon fontos célokra nagyon sok pénzt áldozzon. Önként.

„Bejelentik az MVM NemKözpénz Fradit, interjúban tapsolhatunk az állami szerepvállalásnak, a magyar sport és foci soha nem látott sikerek előtt áll” bővebben

Napikispest 2018.12.20.

  • játékoskeringő // 
    • Gróf // a rangadó azt írja, hogy amerikai, török és brit ajánlatai vannak, és ezt a lapnak a kapus menedzsere is megerősítette.
      • állítólag // ha Gróf megy, akkor a korábbi kapusunkkal, a most Debrecenben védő Nagy Sándorral pótolnánk.
    • Bobál Dávid // a csakfoci is megírta, hogy Bobállal szerződést bontott a Dukla, és akár vissza is térhet Kispestre.
      • állítólag // azonban a feljutásra álló ZTE is játszhat, ahová a tesó is igazolt.

Baráth Boti: Sporting Kansas City

Az amerikai bajnokságban szereplő Kansas bejelentette, hogy Németh Kisjézus és Sallói Dániel mellé, 2+1 évre leigazolta Baráth Botondot.

Sok sikert, Boti, aztán lássunk a válogatottban!

Baráth pályafutásának részletes adatait itt találod.

Osztályozókönyv az Újpest elleni 2-2-höz

Bp. Honvéd – Újpest 2-2

Azt írja az újság, a meccs utáni összefoglalójában, hogy

  • Boti szinte biztosan távozik, (update // hivatalosan is elköszönt)
  • Skvorctól valószínűleg megválunk,
  • Bobál Dávid pedig szerződést bontott a Duklánál, és akár vissza is térhet.

Az egész őszt a dobogón töltöttük, kivéve az első és az utolsó fordulót követő tabellát. Nagyon kíváncsi leszek a téli átigazolási időszakra.

Egyébként poszt most (még) nincs, csak osztályozókönyv.
„Osztályozókönyv az Újpest elleni 2-2-höz” bővebben