Mastodon

Kecsöppel felszolgált catenaccio

Néhány hete érkezett postaládánkba egy kedves olvasónk – természetesen – fiktív alapokon nyugvó történelmi előretekintése, amit akkor még nem éreztünk időszerűnek, de ma, miután Supka Attila utódjának kinevezték Marco Rossit, úgy gondoltuk megosztjuk veletek.

A tovább után röhögjünk együtt magunkon.

2012. július

HonvédTV: ”Régóta ismerem a Honvéd tulajdonosát. Büszke vagyok, hogy Puskás Ferenc egykori klubjánál dolgozhatok, Szurgent Lajos kiváló segítség, európai középcsapat formálódik Kispesten.”Cinzano Martini a Honvéd új vezetőedzõje.

2012. október

Hemingway tulajdonos blogbejegyzése: A szereplés méltatlan a nagy múltú klubunk hagyományaihoz, váltanunk kellett.”

Cinzano Martini a pepsifocinak: A körülmények nem voltak európaiak, a játékosok két hónapja nem kaptak Erzsébet utalványt.”

Hemingway tulajdonos blogjában válaszol: ”Sajnos egykori vezetőedzőnk komoly mentális problémákkal küzdött. Egyébként sem tudom, ki hozta ide, egyszerű büfés volt az olasz harmadosztályban.”

2012. november

A Vasas közleménye: Marijan Vlak ismét bizonyította alkalmatlanságát, vele veszélyben a feljutás. Az új befektetőjelölt szerencsére már ajánlott egy magyarországi tapasztalatokkal is bíró szakembert, Cinzano Martinit.”

2012. december

A Nemzeti Sport címlapja: ”Hazatértem!” – Herczegfalvi Zoltán tudja, mit köszönhet George F. Hemingwaynek.

2013. január

Pepsifoci: ”A tervezett eritreai túra ugyan elmaradt, de a Honvéd játékosai kiváló körülmények között készülhetnek egy gyömrői általános iskola salakos pályáján. Rossz hír viszont, hogy Eduardo Njodo mégsem írt alá, a Fradinál ugyanis ingyen parkolóhelyet is ígértek neki.”

Hemingway tulajdonos blogbejegyzése: ”Nem értem mi a gond a salakos pályával, 30 centi hó alatt úgysem látszik…”

2013. február

Hemingway tulajdonos blogbejegyzése: ”A koszovói irányítónk sajnos már a játékoskijáróban megsérült, de célunk továbbra is a nemzetközi kupa.”

2013. március

Népszabadság főcím: Kispest, kis foci”

2013. április

Prukner László a Harmadik félidőben: ”Fontos kiesési rangadón szereztünk egy pontot a Fradi ellen. Ha Oláh Lóri nem marad le Bárányos beadásáról, nyerhettünk volna. Amióta Pölöskei Gábortól átvettem a csapatot, mentálisan erősödtünk. Én nem adom fel, bízom benne, hogy a hátralévő öt fordulóban megszerezzük a bennmaradáshoz szükséges 30 pontot.”

(Természetesen minden csak fikció, a szerző játéka a szavakkal.)

Az első szó jogán utoljára – hanta búcsúzik Supinnyótól

Az NSO információi szerint Supka Attila Pécsre igazolt.

Ajjaj. Ez volt az első gondolatom, amikor először megláttalak néhány éve Csepelen a pálya szélén. Új tulaj, lesz majd szép stadion, akadémia a fiataloknak, ütőképes csapat, és edző. Erre kineveztek téged. Hogy lesz itt újabb aranykor, érmek tömkelege, teltházas meccsek?

A békéscsabai korszakodban kifejezetten nem kedveltelek, ha finoman akarok fogalmazni. Egy exkispesti, aki benntartja a Csabát, miközben – története során először – kiejti a Honvédot. Nyilván nem volt szándékod, te győzni akartál, és másokat megelőzni, mindegy kit. Én persze tudtalak hibáztatni, de tudod, így működik egy szurkoló lelke.

Debrecenben bajnok lettél, horvát nagymenőket aláztatok, én pedig értetlenkedtem, hogy ez vajon ugyanaz a Supka? Miért téged nézett ki a Loki, mit láttak benned? Aztán hoztad az eredményeket.

És hiába az itthon bőven parádés pedigréd, amikor megláttalak Csepelen a pálya szélén, mégis csak egy ajjaj jött ki belőlem. Fene tudja már miért, de nem vártam sokat tőled.

Gyenge volt az ősz, nem láttam mitől vagy több Dolcettinél, akit a relatív eredménytelensége ellenére valamiért mindannyian kedveltünk. Télen igazoltál, igazoltatok, majd jött egy olyan év, amire akkor már másfél évtizede nem volt példa Kispesten. A naptári évben az MTK mögött másodiknak futottunk be! Elképesztő.

Dobáltunk a Megyerin. Magasra, nagyon magasra. Címet nyertél nekünk!

Közben nyáron valamit nagyon összeraktál, és a következő bajnokság első körében hosszasan vezettük a tabellát. Mit vezettük, úgy tűnt, tizenháromról tizennégyre léphetünk végre, bennünk van az arany. Újra az volt Kispest-szurkolónak lenni, mint volt a nyolcvanas években, a kilencvenes elején, hogy csak az általam megéltekig menjek vissza. Nem simán egy csodálatos és semmihez sem fogható érzés, hanem olyan, amikor nem csak a magunk vállát verdessük, és mondogatjuk a jól betanult mantrát (néha magunk sem hiszünk benne, de), nagycsapat, igazi nagycsapat vagyunk, az eredmények ekkor minket igazoltak. És közben eltűnt az a jellegzetes fülbevaló is.

Tatabánya.

Tavaszra megfordult minden. Te álltál a kispad mellett, széttártad a karod, a sorozatos egygólos vereségekkel nem tudtál mit kezdeni. Kezdtek helyetted mások. Akkoriban azt hittük, minden a te hibád, mára úgy hisszük, az a széttárt kar mást jelentett. Csendben voltál, pedig tudtál valamit?

Nem vártad meg az év végét, mentél, és bevallom, nem fájt nagyon és érted a szívem.

Mielőtt visszatértél volna, volt itt egy máléPölő, aki hiába menetelt az Intertoto-kupában, a bajnokságra összeomlott a csapata. Volt itt egy Sisa tréner, a világ talán legszerethetőbb embereinek egyike, de a csapat vele sem működött. Ahogy nálad és akkor, úgy náluk is lassan fel-feltesszünk magunknak a kérdést: valóban az ő hibájukból? Morales bemondta a terített betlit, lecserélte szinte a teljes csapatot, hozta a saját embereit – és az eredményeket. Foci ugyan nem volt, legfeljebb pontok egy olyan gárdától, amelyiket nagyon nem szerettünk nézni.

Tavaly januártól újra te következtél. Elsőre egy szokásos ajjaj (már csak reflexből is) azért ismét elhagyta a számat, de annyit addigra már tudtunk, talán te vagy az egyetlen, aki képes (viszonylag) normálisan összedolgozni a tulajjal. Ha más nem, ez érdemszerű dolog manapság Kispesten.

Ahogy jöttek a meccsek, látszott, te itt bizony akarsz valamit. Szinte nem volt cserepadod, mégis volt valami játéka a Honvédodnak, és tizenegynéhány játékossal csináltál egy korrekt tavaszt, miközben az utolsó fordulók környékén már lehetett hallani, ősszel itt több lesz, jobb lesz, játékosok fognak érkezni.

És akkor az ősz, a második olyan őszöd, amikor – és csak akkor, csak veled – eredményeket tudott felmutatni a legújabbkori történelmét megélő Honvéd. Néhány éve még a csapatot ajnároztuk, most viszont te lettél a valaki, aki miatt működni véltük a rendszert. Kinőtted magad, és a mindig kritikus kispesti közönség végleg elfogadott, elfogadta, hogy nekünk az nagy dolog, ha egy Supka Attila ül a kispadunkon.

Lehet, az elmúlt hónapokban kaptál hideget-meleget, tudd be a szurkolók lelkének, de tudd azt is, a többség mindvégig kitartott melletted. Ahogy te is, mi is tudtuk, az eredményesség fenntartásához nem elég darabra meglenni, ha egy melegvérű organizmusnak kitépik a gerincét, az nem lesz több, mint egy vízzel teli lufi, tartás nélkül, a legkisebb ellenállás felé elfolyva. Mégsem adtad fel, csináltad tovább, és mi láttuk rajtad, baromira elment a kedved az egésztől, sőt, úgy gondoltuk, elvették a kedved az egésztől. Téged itt ünnepelni, de legalább megbecsülni kéne, azért kellene dolgozni, hogy aládtegyenek egy olyan csapatot, amivel lépésenkét tudsz majd előrehaladni. Helyette azonban mit kaptál? Egy határait feszegető költségvetést, lyukak tömködését a játékoseladásokból, esetlegességet, és egy halom játékost, akit vélhetően sosem kértél. Ígértek neked koncepciót? Ha igen, megszívattak. Sajnáljuk. (Ha itt most továbbmennék, talán az lenne a következő gondolat, hogy te voltál az, akiben a tulaj és a klubmodell működésének minden hibájára, nyűgére, általunk képzelt hülyeségére a magunk válaszát megtaláltuk, aki a mi emberünk volt az elemekkel szemben, és aki úgyanúgy kevés lesz egyszer, mint mi.)

Ajjaj de ezúttal teljesen más ajjaj. Én megtanultam tisztelni, kedvelni Supka Attilát az elmúlt másfél évben! Így ez az ajjaj most a bánat hangja, mert félő, újabb ajjajok jönnek, de azok már nem a te gondjaid lesznek. (Nehogy félreértés legyen, nem Winston Smith-i értelemben vettem észre magamon, hogy szeretem Supka Attilát, hanem olyan érvek mentén, amik egy szurkolónak fontosak igazán.)

Lettél valaki a szememben – és talán mondhatom: a szemünkben. Olykor ha vidékre követtük a csapatot egy-egy idgenbeli meccsre, a kocsiban te voltál az egyik, akit rendszeresen parodizáltunk, és ha valakit parodizálnak, az tényleg valaki. Volt, hogy lenémítottam a tévét, miközben nyilatkoztál, mondtam magamban a mondataidat, majd másnap láttam ugyanazt leírva. Bármi változott a csapat környékén, általában előre bemondtuk szinte a teljes várható kezdődet, mert felfedezni véltünk benned valami szándékot. És akkor még Horét is behoztad mindig a nyolcvanadik perc környékén. A vajszínű öltönytől (szigorúan mellénnyel) fokozatosan eltolódtál a farmer-zakó irányába, és bár hülyeség, de mi ezt is figyeltük, mert érdekeltél minket.

Nekem hiányozni fogsz, mert nekem te lettél a legutóbbi évek kispesti mestere. További sok sikert, és várunk vissza!

Ajjaj.

(Természetesen Supka Attila távozásával fogunk még foglalkozni, ez a poszt csak veghhanta és a hirtelenség okán született meg.)

Percről-percre a negyedik helyért

Sajnos úgy alakult, az elmúlt évek legfontosabb Honvéd-meccsére nem sikerült lejutnunk. Sőt, a tévé – érdekes módon – nem a negyedik helyre legesélyesebb csapat meccsét adja, hanem a Paks-Fradit, vagyis legfeljebb csak a híradásokból értesülhetünk a pécsi eseményekről.

Folyamatosan frissülő posztunkban percről-percre próbáljuk majd követni a négy számunkra érdekes meccset, valamint a történések függvényében a minitabellánkat.

14:30 Itt a kezdőnk: Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Vidovic – Marshal, Hidi – Tchami, Németh, Ivancsics – Délczeg Padon: Sánta, Hajdú, Bozovic, Horváth, Faggyas (forrás: MLSZ adatbank)

15:00 Kezdéskor: 4. Honvéd 43p, 5. Kecskemét 42p, 6. Paks 42p, 7. Diósgyőr 40p. A negyedik helyhezéshez kapcsolódó számolgatás ebben a posztban elolvasható.

15:01 Máris vezetünk! Tchami góljával Pécs-Honvéd 0-1. Az állás: 4. Honvéd 46p, 5. Kecskemét 43p, 6. Paks 43p, 7. Diósgyőr 41p.

15:03 Diósgyőr-Vasas 1-0 Az állás: 4. Honvéd 46p, 5. Diósgyőr 43p, 6. Kecskemét 43p, 7. Paks 43p.

15:10 Paks-FTC 1-0 Az állás: 4. Honvéd 46p, 5. Paks 45p, 6. Diósgyőr 43p, 7. Kecskemét 43p.

15:12 Egyenlített a Pécs. Pécs-Honvéd 1-1 Az állás: 4. Paks 45p, 5. Honvéd 44p, 6. Diósgyőr 43, 7. Kecskemét 43p.

15:17 Diósgyőr-Vasas 2-0.

15:19 Egyenlített a Fradi is. Paks-FTC 1-1. Az állás: 4. Honvéd 44p, 5. Diósgyőr 43p, 6. Kecskemét 43p, 7. Paks 43p.

15:19 Diósgyőr-Vasas 2-1

15:20 Vezet a Fradi! Paks-FTC 1-2. Az állás: 4. Honvéd 44p, 5. Diósgyőr 43p, 6. Kecskemét 43p, 7. Paks 42p.

15:23 Fordított a Pécs. Pécs-Honvéd 2-1 Az állás: 4. Diósgyőr 43p, 5-6. Kecsekemét 43p. 5-6. Honvéd 43p, 7. Paks 42p. Jelenleg a Kecskeméttel minden mutatónk azonos.

15:27 Diósgyőr-Vasas 3-1

15:35 Egyenlített a Paks. Paks-FTC 2-2 Az állás: 4. Diósgyőr 43p, 5-6. Kecsekemét 43p. 5-6. Honvéd 43p, 7. Paks 43p. A Paksnak 11 győzelme, a Diósgyőrnek 13, nekünk és a Kecsónak 12 van és ez rangsorol.

15:36 Már vezet a Paks. Paks-FTC 3-2 Az állás: 4. Paks 45p, 5. Diósgyőr 43p, 6-7. Kecskemét 43p, 6-7. Honvéd 43p.

15:38 Diósgyőr-Vasas 3-2

Pécsett már félidő van. A szöveges tudósítások szerint nekünk van több helyzetünk, jó lenne, ha kihasználnánk őket.

Félidő Pakson is, ahol Oláh két percen belül két helyzetével kiejthette volna a játékból a hazaiakat.

15:45 Vezet és emberelőnyben a Kecsekemét. Siófok-Kecskemét 0-1 Az állás: 4. Kecskemét 45p, 5. Paks 45p, 6. Diósgyőr 43p, 7. Honvéd 43p.

Lefújták a félidőt Diósgyőrben és Siófokon is.

16:00 Mi már elkezdtük. Németh helyett Faggyas jött be.

16:01 Paks-FTC 4-2

16:04 Egyenlítettünk! Gege büntetőjével: Pécs-Honvéd 2-2 Az állás: 4. Kecskemét 45p, 5. Paks 45p, 6. Honvéd 44p, 7. Diósgyőr 43p.

16:05 Újra vezet a Pécs. Pécs-Honvéd 3-2 Az állás: 4. Kecskemét 45p, 5. Paks 45p, 6. Diósgyőr 43p, 7. Honvéd 43p.

16:07 Beszarás, ilyen nincs! Délczeg fejesével újra egyenlítettünk: Pécs-Honvéd 3-3 Az állás: 4. Kecskemét 45p, 5. Paks 45p, 6. Honvéd 44p, 7. Diósgyőr 43p.

16:10 Hidi helyett Hajdú.

16:16 Vezetünk! Faggyas góljával: Pécs-Honvéd 3-4. Az állás: 4. Honvéd 46p, 5. Kecskemét 45p, 6. Paks 45p, 7. Diósgyőr 43p.

Soha nem fájt még ennyire, hogy nem vagyunk ott egy meccsen.

16:23 Siófok-Kecskemét 0-2

16:24 Utolsó cserénk: Vidovic helyett Horváth.

A virtuális negyedik helyen kezdjük el az utolsó negyedórát.

16:35 Még tíz perc.

16:45 VÉGE! Negyedikek lettünk!

  • Pécs-Honvéd 3-4
  • Paks-FTC 4-2
  • Diósgyőr-Vasas 3-2
  • Siófok-Kecskemét 0-2

A végeredmény: 4. Honvéd 46p, 5. Kecskemét 45p, 6. Paks 45p, 7. Diósgyőr 43p.

Vissza a helyünkre!

Vannak az elmúlt hetek, mint egy történelmileg exlex állapot. Volt előtte valami, van most valami, csak közte volt más, amit jobb nem feszegetni micsoda. Hónapokról beszélünk, ahol az elején eredményesek voltunk, majd a végére megtaláltunk valamit, amit a játékunknak lehet nevezni. És közben mindvégig honvédosok voltunk.

Honvédosnak lenni nem egyszerű. Egy nagycsapathoz tartozunk, évszázados gyökerű elvárásaink vannak, közepesen sötét közelmúlttal. Remek őszök, halovány tavaszok hagyományosan. Stabilitás, nyugalom, majd pénztelenség, széthúzás, rohadás, hogy aztán újra stabilitás és nyugalom legyen. Csak épp az eredményesség került el közben minket. Mégis vagyunk néhányan, és láthattuk, a hazai, Győr elleni kupadöntőn újra meg tudtuk tölteni a sokat látott Bozsikot. Voltunk, vagyunk, leszünk, egy olyan kincs őrzői, aminek a világon csak nagyon kevesen. Mi vagyunk a Kispest, a Honvéd.

Tudunk hamar feladni, tudunk nagyon szereteni, nehezen fogadjuk el a kívülről érkezetteket, örök és sosem múló szerelemmel tekintünk a legendáinkra. Ez mind mi vagyunk. Összetett létforma, egyszere kispesti és egyszerre honvédos.

Hogy miért volt fontos az iménti bevezető? Utolsó fordulójához érkezett a bajnokság, és még mindig esélyesek vagyunk az igen előkelő negyedik helyre. Honvédossággal kezdtünk, a hajtás után számokkal folytatjuk, és közben próbáljuk megérteni az elmúlt évünket.


Egy, azaz egy meccsbe kell sűrűsödjön az egész idényünk. Csodálatos őszt mentük, csodálatos meccseket játszottunk, újra útra keltünk, áztunk Szombathelyen, barnultunk Egerszegen, fagytunk szarrá Győrben, de megérte. A csapat kiszolgált minket, a fiúk játszottak, az eredmények pedig jöttek. Újra felemelt fejjel járhattunk, büszke honvédosokként éltük a napjainkat. És akkor jött egy tél, mentek sokan, majd következett a szomorú tavasz, de az esély még mindig megvan, a negyedik hely elérhető, és hisszük, össze is jön.

Tizenhét. Szinte nagykorú az utolsó negyedik helyezésünk. Akkoriban Illés Béla, Hamar Pilu, Pisont, Vincze, Orosz, Negrau szaladgált a Bozsikban, pofonért járt ide az olasz bajnok Sampdoria, a Manchester United csak egy évszádadonként egyszer előforduló Roy Keane-duplával tudott nyerni, csaptuk a holland helyezett Twentét, ráadásul hazai pályán csak a legritkább esetben szenvedtünk vereséget magyar csapattól. Talán néhányan még emlékeztek, a korabeli Nemzeti Sportban a fordulót felvezető cikkek mellett egy kis dobozban vezették, hogy melyik csapat mióta veretlen otthon. Nem volt ritka nálunk a két év sem. Tizenhét nehéz, megaláztatásokkal teli év végére tehetnénk most pontot. A magyar bajnokságok történetének negyedik legeredményesebb klubcsapata vagyunk, sokkoló a majd’ két eredménytelen évtized.

A sorsunk a kezünkben, ahhoz a Pécshez látogatunk, amelyik az elmúlt hat fordulóban rendre kikapott, sőt, március közepe óta képtelen nyerni. Három rúgott góljára tizennégyet kapott közben, vagyis közel sem az a veszélyes ellenfél, amelyik a nyitány után sorra húzta be a meccseit, és még októberben is arról beszéltünk, vajon a Debrecen és a Győr mellett a Munkás Mecsek lesz a bajnokság harmadik esélyese.

Sanyi bebaszta! Ritka revelatív élmény volt az a 92. perc otthon a Pécs ellen. Egész meccsen nyomtunk, szinte egykapuztunk, majd Bajzát betalált, mi pedig szaladhattunk az eredmény után. Közel voltunk ahhoz, hogy elkönyveljük a vereséget, elfogadjuk, a Kispest-faktor élt, él és élni fog, amíg a Föld kerek, vagy amíg nem koronázunk Pisont után egy újabb királyt. És akkor jött Sanyi és bebaszta. Szó szerint. Németh Norbi lőtt minden mindegy alapon, Dibuszról kipattant és Sanyi bebaszta. Karok a levegőben, pontot szereztünk, és hirtelen nem érdekelt senkit, bizony itt kettőt leadtunk. Az a meccs Sanyiról szólt, és rólunk, akik bebizonyítottuk magunknak is, tudunk ünnepelni, tudunk boldogak lenni.

Kemenes – Lovric, Kostolani, Botis, Novák – Horváth – Abass, Németh, Zelenka, Hajdú – Délczeg. Ezzel a csapattal kezdtük a bajnokságot 314 napja. Vereség a Győrtől, de a játék bíztató, szinte lefociztuk a későbbi bajnokesélyest. Bosszúsan, de mégis nyugodtan indulhattunk haza, ez a játék bőven elég lesz a biztos középmezőnyhöz. Rendben, a jó Mareket (Kostolani) azonnal indexre tettük, de a többiekben láttuk a perspektívát. Zelenka tanári labdákat osztogatott, Németh Norbi hazatért, Délczeg jó lesz majd, Abass gyorsabb, mint valaha, és akkor még ott van a hamarosan bevetethő Danilo, Tchami, Debreceni, Akassou, valamint Gege. Szinte minden posztra két jó, de legalább erős közepes játékos a keretben, gyorsak vagyunk, az erőnlétünk parádés, szétfutunk mindenkit, csak legyen hozzá valaki, aki majd bevágdossa a helyzeteket.

Tizenegy, és nem tizenegyes, habár nem kicsit a büntetőkről is szólt a fenti 314 nap. Most azonban azokról szólnánk, akik kifutnak a pályára, hogy elverjék nekünk a Pécset. A téli szünet játékoscseréi után mostanra kezd kialakulni újra valami, egy olyan csapat, amelyik ha nem is eredményes, de legalább a meccsek nagy részében futballra emlékeztető dolgokat művel. Supinho mester hatalmas értéke, hogy a szükségből képes erényt kovácsolni, még ha ez mostanság nem is párosul olyan eredményességgel, mint a tavalyi tavasz, és az akkor nagyjából tizenhárm fős keret. Ceolin idehozatala csalódás lett, Hadzic állandóan sérült, Bozsó Bozsovic, a csatársor nem hozza gólokat, a középpálya nem tartja meg a labdákat, de mégis, valami alakulni látszik. Gege hátrébb került egy sorral, ha elkapja a fonalat, az egész bajnokság legjobb labdáit pakolja oda a társak elé hatvanról; Vécsei berobbant a csapatba, olyan passzai vannak az ellenfél harmincasán belül, amiket talán Zelenkától sem vártunk volna el ősszel. Hore beérett, szinte bármilyen poszton képes valamit nyújtani, de úgy, hogy lecserélésekor felállva tapsolja a közönség. Németh Norbi újra játszogat; Vidovic, a jó Markó védekezésben ugyan hibára hajlamos, de közben sarkal, kapufát lő, pazarul centerezik; méltó társa Czár, a fiatal balszélső, akiben benne van, hogy hatalmas kedvenc legyen Kispesten. Délczeg néha megrázza magát, ha jó mecse van tarthatatlan, csak kár, hogy ritkán, de talán most. Szabitól jönnek újra a bravúrok, ami el is kél mostanság, hiszen Botis és Debi is többet bakizgat a kelleténél. Lovric hozza az éves átlagát, sajnos gyengus, de botorság lenne erre a meccsre váltani a posztján.

Kemenes – Lovric, Botis, Debreceni, Vidovic/Hajdú – Horváth, Ivancsics – Tchami, Vécsei Németh, Hajdú/Vidovic – Délczeg. Nagyjából ezt a kezdőt várjuk, vagyis ettől a kezdőtől várjuk, hogy még egyszer, utoljára odategye magát, bebizonyítsa, sokkal, de sokkal több van benne, mint amennyi kijött tavasszal. Lehet, Supka épp a következő csapata ellen készíti fel őket, lehet, ez lesz az utolsó alkalma, hogy végleg eldöntött kérdéssé tegye, a fülbevalós, susinacis, vidéki plázabutikos kinézetű csabai edzőből messze-messze kinőtte magát, és az egyik legjobb, legeredményesebb szakember a bajnokságban. Valószínűleg a csapat sem marad együtt, ha valakinek rezeg a léc, kap még egy esélyt, hátha felfigyel rá egy másik csapat, vagy marad számára az NB II, és valami középcsapat.

Srácok, gurítsatok nekünk egy fantasztikus négyest! Vagy elég csak egyet, eggyel többet, mint a Pécs. Ünnepelni akarunk, ünnepelni veletek, ünnepelni titeket, ünnepelni magunkat. Ahogy eddig, még egyszer tegyetek meg mindent, ha másért nem, a saját önbecsülésetekért, hogy képesek vagytok arra, amit senki sem hitt volna rólatok, amit mi ősszel elhittünk rólatok, amit összefociztak nekünk az egymást keresztbeverő ellenfelek. Akarjuk együtt ezt a negyedik helyet!

Srácok, igen, volt, hogy a földbe döngöltünk titeket itt a blogon, igen, volt, hogy talán méltatlanul bántottunk, de ne feledjétek, ősszel olyan magasra tettétek a lécet, és olyan hosszan tartottátok abban a magasságban, hogy mára elvárás lett veletek szemben. Mi hiszünk bennetek, mindenkinek vannak értékei, dobjátok újra össze, hozzatok ki belőle valami igazán jót.

Most már nincs tulajdonos, nincs folyton kritikus szurkolótábor, nincs semmi az égvilágon, csak ti. Csináljátok azt, amit tudtok, és akkor nagy baj nem lehet.

Legfeljebb egy negyedik hely.