Mastodon

Visszatérés Szentlőrincre – és reméljük, búcsú Szentlőrinctől

Szentlőrinc–Honvéd @ Szentlőrinc, 17:30

Annyi biztos, hogy baromira meleg lesz. Naptej, napszemüveg, sapka erősen ajánlott, és szerintem extraként egy kis törülközőt is beteszek a táskámba. 31-36 fokot írnak az előrejelzések a meccs idejére. Az sok, nagyon sok.

Ja, nem lesz beharangozó, mert tegnap nem írtam, helyette inkább kimentem az MTK–Diósgyőrre, most pedig nem fogok írni, mert én főzöm a családi ebédet.

„Visszatérés Szentlőrincre – és reméljük, búcsú Szentlőrinctől” bővebben

Leánykori neve? Kispesti Atlétikai Club. Színe? Fekete-piros. Szeretne újra Kispest lenni? IGEN!

Honvéd–Budafok @ Bozsik, 19:00

Van baj.

egy // Kissé túlvállaltuk magunkat, aminek az is a következménye, hogy pár anyag a szerkesztősig rendszerben hever, mert egyelőre nincs idő befejezni. Ilyen példul az MLSZ új fegyelmi (hahhahhaa) szabályzatáról szóló, amiben végre beemelik cigányozást a rasszista cselekedetek közé, hogy végre ne játsszák tovább az összekacsintóst, és ne legyenek lemaradva évtizedekkel a világ normális részétől. Ha el tudták engedni a köpölyözést és az esőtáncot, akkor talán ez is menni fog.

„Leánykori neve? Kispesti Atlétikai Club. Színe? Fekete-piros. Szeretne újra Kispest lenni? IGEN!” bővebben

Felejtsük el Forrai Rambó teljesen más összefüggésben mondott örökbecsűjét: ez az idény nem kellemes sörmeccsek sorozata lesz

Videoton–Honvéd @ Székesfehérvár, hétfő 20:00

Sorozatban a harmadik. Mondjuk az Andor harmadik évadját jobban várom, de most ezt dobta a gép, ezzel kell beérni. Hiába ért véget az előző szezon egy óriási cliffhangerrel, és pont emiatt jogosan reménykedhetünk abban, hogy a Kispest NB II-es spinoffja májusban kap egy remek évadzárót, azért valahogy nem az igazi. Jó lenne lezárni a sorozatot, mert kezdenek fogyni az ötletek, és félő, lassan átcsúszna egy jóval érdektelenebb műsorsávba.

Írót nem cseréltünk, maradt Feczkó a padon, viszont a showrunnerrel (Fórizs) továbbra sem vagyunk kibékülve. Feczkó korábban már kétszer is bizonyított (Balmazújváros, MTK), vagyis a sorminta szerint, ha megkapja az alapanyagot és a forrásokat, akkor egész pofás dolgokat képes összehozni. A rutinja megvan, viszont az nála is kérdés, hogy ha úgy alakul, akkor egy rendelkezésére bocsátott Scherer Péterből hogyan csinál hiteles James Bondot.

„Felejtsük el Forrai Rambó teljesen más összefüggésben mondott örökbecsűjét: ez az idény nem kellemes sörmeccsek sorozata lesz” bővebben

A gyűlölet lélektana és helye a világunkban

Vasas–Honvéd @ Fáy, vasárnap 17:45

Ez a meccs nem szól másról, mint a nettó gyűlöletről. Igen, a gyűlöletről, egy tipikus és egyszerű emberi érzelemről. Legyen a Vasasnak, a Vasas szurkolóinak rossz. Például úgy, hogy nem jut fel a csapatuk, és mi végignézzük, ahogy bánatosan bandukolnak haza a stadionjukból.

Ilyenkor tényleg leszarható, hogy van még esélyünk az igen előkelő hatodik helyre (ehhez annyi kell, hogy győzönk, a Mezőkövesd pedig legfeljebb egy pontot szerez a Csákvár ellen), de akár vissza is eshetünk egészen a tizedik helyig, bár arra azért elenyésző a sansz (a Csákvár nem fog 9 gólnyi kölönbséget ledoldozni).

Viszont ami nem szarható le, az a saját emberségünk, gyarlóságunk, érzelmeink. Akik és amik vagyunk.

„A gyűlölet lélektana és helye a világunkban” bővebben

Ezen a meccsen Kényszer nagyúr elképzelései fognak érvényesülni

Honvéd–Kisvárda @ Bozsik, vasárnap 19:00

premisszák:

  • eltiltottak: Feczkó, Paulik (edzők), Bévárdi, Csonka, Medgyes, Szamosi
  • sérültek: Baki, Csilus, Csontos
  • akadémiai percek: van bőven elmaradásunk

következmények/számba vehető játékosok:

  • kapus: Tujvel, Rácz, Megyeri, Liziczay
  • védő: Hangya, Pauljevic, Pekár, Szabó Alex, Szabó Ákos
  • középpályás: Földi, Keresztes, Pekár, Petrók, Pintér Máté, Sigér, Somogyi, Szabó Ákos
  • támadó: Farkas Balázs, Földi, Hetyei, Kántor, Keresztes, Kovács Erik, Pinte, Simon Benedek, Vernes

(aláhúzva a több poszton is bevethető játékosok)

Ebből legyél okos, Feczkó!

„Ezen a meccsen Kényszer nagyúr elképzelései fognak érvényesülni” bővebben