Mastodon

Előrehaladási jelentés #04

Hol tartunk a podcasttel?

Stream és kamerateszt (kézből). #podcastA szett:➡️ kamera: Camo Camera + Camo Studio + iPhone SE (720p)➡️ stream: OBS Studio➡️ hang: Zoom PodTrak P4 + Rode PodMic

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2025-03-04T16:30:49.097Z
„Előrehaladási jelentés #04” bővebben

Nincs több vendégjegy Ajkára, azonban ez az apróság senkit se tartson otthon!

Egy kis vulgárjogászkodás következik.

A helyzet nagyon egyszerű: a hazaiba kell venni jegyet.

Az Ajkának az a kommunikációja, hogy a „hazai szektorokba való belépést megelőzően a biztonsági szolgálat szakemberei ellenőrizni fogják az érvényes Veszprém vármegyei lakcímkártya és a személyazonosításra szolgáló arcképes igazolvány együttes meglétét” teljesen fals, ugyanis erre semmiféle jogalapjuk sincs!

„Nincs több vendégjegy Ajkára, azonban ez az apróság senkit se tartson otthon!” bővebben

Pillanatok alatt elfogytak a jegyek Ajkára, azonban

‼️ Próbálunk minden követ megmozgatni, hogy az Ajka adjon még jegyeket.Holnapra talán okosabbak leszünk.

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2025-02-26T16:10:05.134Z

Ha még nem lennél feliratkozva a tábor Viber-csatornájára, akkor ide kattintva megteheted. Érdemes, mert ott jelennek meg először a legfontosabb tudnivalók.

„Pillanatok alatt elfogytak a jegyek Ajkára, azonban” bővebben

Az Ajka egyértelműen szembe megy a szabályokkal, amikor önkényesen és alkalmilag korlátozza a vendégszektor kapacitását [frissítve az Ajka válaszával]

Egy újabb indokolatlan szurkolóellenes döntés.

_válasz

  • Az ETO elleni meccs egyszeri, külön engedélyezett alkalom volt.
  • Az ajkai stadion 2500 főre van hitelesítve. (megjegyzés: ebben az esetben 1000 főnyi lelátóval kellett bővíteni az ETO ellen, miközben csak 800 vendégjegyet adtak, tehát a matek azt dobja, hogy a hazaiak is többen mehettek be, mint a maximális kapacitás.)
  • A hatályos Infrastruktúra szabályzat 6.§ (4) a) 3) pontja szerint: „A létesítmény befogadóképességének legkevesebb 5 %-át biztosítani kell kizárólag a vendégszurkolók számára a nézőtér elkülönített területén.” (megjegyzés: ez egy valós és létező ellentmondás a posztban idézett jegyértékesítési szabályzattal, ami viszont 10%-ot ír elő. Az Infrastruktúra szabályzatot legutóbb 2024. december 2-án módosították, a 2024. július 1-én keletkezett eggyel korábbi verzió még 10%-ot tartalmazott. Természetesen a módosításból nem volt hír, pedig erősen érinti a szurkolókat.)
  • Az Ajka szerint a vendégszektor a kötelező 5%-kal szemben 250 fő számára biztonságos, ezért ennyi jegyet biztosít.

Az MLSZ-től természetesen kikértük azt a listát, hogy az NB I-és NB II-es stadionokat adott mérkőzéskategóriák szerintem mekkorára hitelesítették.

„Az Ajka egyértelműen szembe megy a szabályokkal, amikor önkényesen és alkalmilag korlátozza a vendégszektor kapacitását [frissítve az Ajka válaszával]” bővebben