Mastodon

Bajúsz Endre lett az akadémia igazgatója

Még egy ember Diósgyőrből.

Nagy célokkal érkeztem egy jól felépített rendszerbe. Az akadémiai részlegek mindennapi működésének irányítása mellett, optimalizálnom kell a folyamatokat, a meghatározott klubfilozófia szerinti működést ellenőriznem kell, továbbá a klub érdekeit kell képviselnem a klubházon belül és kívül is. Mindemellett meg kell határoznom a felelősségi területeket és az akadémiai költségvetés kezelése is az én hatáskörömhöz tartozik. Fontos, hogy jó munkafeltételeket tudjak teremteni, hogy a szakmai rész hatékonyan tudjon teljesíteni.

Bajúsz Endre székfoglalója a honvedfc.hu-n.

Megértem én, hogy nagy szavakkal illik indulni, azonban legalább a belső ellentmondásokra figyeljünk oda egy kicsit, mert idővel egy akkora hazugságspirálba kerülünk, hogy önkéntelenül ránk omlik az egész.

„Bajúsz Endre lett az akadémia igazgatója” bővebben

Van élet a szemétdombon túl

A kilátás kitakarása maga a történelmi bűn.

Nagyon furcsa ez a hét eddig. Hétfő óta valahogy nincs idő és kapacitás keseregni a minden szar érzésén. Kikaptunk a Budafoktól, és mindenki tudja, amennyiben nem nyerünk Tatabányán, akkor nem csupán a bentmaradás lesz legalább négy pontra, hanem a szintén semmit sem érő utolsó előtti hely is könnyen hasonló távolságba kerülhet. Közben a 13. Ajka és a 14. Békéscsaba egymással játszik, és benne van, hogy az egyikük fényévnyi, vagyis hét pontnyi távolságba húz el tőlünk.

Ha nem nyerünk Tatabányán, akkor kurva nagy a baj. Pedig a sorsolásunk alapján most kéne megfogni a pontokat: Tatabánya, Kozármisleny, Ajka, Soroksár, Mezőkövesd, Csákvár, vagy a jelenlegi helyezéseik szerint: 15., 2., 13., 10., 11., 12., vagyis a Békéscsaba kivételével a teljes alsóházzal találkozunk a következő hat fordulóban. Ha ebből nincs 10, de inkább 12 pont, akkor milyen alapon reménykedünk jövőre is az NB II-ben?

„Van élet a szemétdombon túl” bővebben

Előrehaladási jelentés #03

Egyszerűsített beszámolónk következik.

Ismét eltelt két hét, ismét történt egy csomó dolog, amiről érdemes beszámolnunk.

Mind a podcast, mind a Futball ház területén fokozatosan lépegetünk előre. Nem egyszerű, mert minden egyszerre és hirtelen szakadt ránk, tehát műsorrendet, tematikát kitalálni, összeszedni a felszerelést, megtalálni az embereket, megoldani a terjesztést, egyáltalán időt, időket keríteni és összehangolni, miközben a házba is kaptunk új dolgokat, amikből tök nagy jóságokat lehet kihozni némi (sok) munkával.

„Előrehaladási jelentés #03” bővebben

Kijött egy videó az ankétról

Remek játékkal készült számunkra a Honvéd: találjuk meg az összes kivágott jelenetet, és azt, hogy mi hangzott el akkor!

Kikerült a Honvéd csatornájára egy 1 óra 7 perces vágott anyag az ankétról. Azért mondom biztosra, hogy vágott, sőt, erősen vágott, mert elméletileg 18:00-kor kezdődött (kicsit elkéstünk), és a Revolut szerint 19:25-kor fizettem két korsó sörért, amit még bőven a plenáris rész alatt ittunk meg, mert arra tisztán emlékszem, hogy a pubon kívül ácsorogva, egy szemeteskuka tetejére tettem le rendszeresen a korsómat, miközben bent még bőven beszéltek. Hanyag számításaim szerint nagyjából egy bő fél óra hiányozhat a nyilvánosságra hozott anyagból.

„Kijött egy videó az ankétról” bővebben

Játékost cseréltünk a Pakssal

A kulcsszó: egykori utánpótlás-válogatott.

  • érkezett: Földi Dominik [adatbank], 20 éves szélső (via honvedfc.hu)
  • távozott: Gyetván Márk, 20 éves kapus

A Honvéd természetesen többszörös utánpótlás-válogatottként harangozta be az érkezőt, mit sem törődve azzal, hogy a Budafokra kölcsönadott Dúzs, a Nyíregyházára igazoló Benczenleitner, a Tatabányára igazoló Eördögh és Lőrinczy, a Zetének kölcsönadott Krajcsovics, a Kozármislenybe kikölcsönzött Átrok és még sorolhatnánk a mostanában lepattintott játékosokat, akik kivétel nélkül többszörös utánpótlás-válogatottak voltak. A miénk nem jó, csak a másé.

Nem értem.

„Játékost cseréltünk a Pakssal” bővebben