Mastodon

Igen, elfogytak a jegyek Soroksárra, azonban beszéljünk a témáról kicsit általánosabban

Húsz éve nem jártunk az NB I. alatt, ezért fordulhat elő, hogy sokaknak fogalma sincs arról, mi a helyzet az egyéb ligákban, kluboknál és stadionokban a jegyekkel, főleg a vendégjegyekkel. A mi rutinunk az, hogy korábban az MLSZ jegyrendszerében, majd a Jegymesteren és egyéb felületeken keresztül hetekre előre meg lehetett venni mindent. Ilyen az NB II-ben – pár klubot leszámítva – nincs.

Sőt, az NB II-ben sok helyen olyan szintű stadion sincs, amilyenekhez mostanában hozzászokhattunk. A régi, néhol romos, vagy új, de apró stadionok éppen megfelelnek a követelményeknek. Vendégszektorral azonban nem nagyon szoktak bajlódni, mert az NB II-ben a kutya se használja. Ha megnézzük az elmúlt idényeket, akkor jó esetben a budapesti, valamint Budapest környéki stadionokban jelentek meg értelmezhető mennyiségben a diósgyőriek, és ennyi. Az NB I-ből mostanában kiesett, vagy oda feljutott MTK, Vasas, Debrecen szurkolói legfeljebb pár tucatnyian utaztak, a gyirmótiak még ennyien sem, az egerszegiek pedig ligától függetlenül sehova.

„Igen, elfogytak a jegyek Soroksárra, azonban beszéljünk a témáról kicsit általánosabban” bővebben

Gyorsinfó Soroksárra

További részletek a szokott helyen, Viberen, a Kispest-Honvéd csatornán.

„Gyorsinfó Soroksárra” bővebben

A Paksot kaptuk a kupában

10/31, vagyis nagyjából egy a háromhoz volt az esélye, hogy NB I-es csapatot kapunk a kupa következő körében – erre tessék, Rudolf kihúzta nekünk a Paksot.

Legutóbb a kupában 2020 tavaszán, pont a Covid miatt elrendelt első nagy lezárás előtti utolsó nyilvános mérkőzésen játszottunk velük. Akkoriban még voltak oda-vissza meccsek a kupában, mégpedig a negyeddöntőktől, és a Honvéd-Paks pont egy negyeddöntő volt. Idegenben a karanténban lévő Sanninót helyettesítő Pisonttal a padon játszottunk egy rettenetesen unalmas 0-0-t Pakson, majd a visszavágón, Szegeden nyertünk 2-0-ra Gazdag és Kamber góljaival.

„A Paksot kaptuk a kupában” bővebben

Bocs, srácok, de Dorogról ma biztos nem lesz poszt, mert

én konkrétan lerobbantam az éjszaka során. Lehet, a Wekerlére nem kellett volna kiugrani a meccs után, hiába volt nálam pulcsi. Reggel (éjszaka) arra keltem, hogy lázas vagyok, és durván betaknyosodtam.

A mai nap posztolás helyett Aspirin Complexről, forró húslevesről, sok orrfújásról, és reményeim szerint még több alvásról szól.

Ja, és RW sem hinném, hogy bármit írna, mert neki most nagyon más dolga van. Innen is csókoltatjuk!

„Bocs, srácok, de Dorogról ma biztos nem lesz poszt, mert” bővebben

Van érdeklődés Dorogra, a kupában

Dorog – Honvéd @ Dorog, szombat 15h

Csütörtökön a Futball ház előtt már fél négykor sor volt, és a 300 felküldött jegyből mintegy 250 el is pattant elővételben. Nem rossz, bár azt hittem, mind el fog menni, ahogy a 350 soroksári jegy is. (Amikor ezeket a sorokat írom – péntek délután – akkor épp tart a jegyárusítás a stadionnál, szóval egyáltalán nem biztos, hogy még van a felküldöttekből. Dorogon lesz még további 100, nyugi.)

Szóval kupameccs lesz, ami azt is jelenti, hogy nem kötelező az NB II-ben amúgy igen, 2004. január 1. után született játékos játszatása, tehát papíron a legerősebb csapatunkkal is felállhatunk.

„Van érdeklődés Dorogra, a kupában” bővebben