Mastodon

Részemről az FK Rabotnicki?? csaknem álompárosítás

A visszavágó lesz Szkopjéban.

A sorsolás előtt nagyjából a következőben reménykedtem:

  • ne kelljen Azerbajdzsánba utazni;
  • kerüljük el a Slovant és a Partizant;
  • Szófia vagy Szkopje fasza, csak kezdjünk idegenben.

Majdnem bejött. Szkopje, de itthon kezdünk (07.12.), ami csak azért fontos, mert a visszavágó (07.19.) idején indul a magyar bajnokság (07.21.), tehát vasárnapra (07.22.) már az országban kell lennünk, így a túra lecsökkent a szerda este – szombat este terminusra, ami azt is jelenti, hogy a csütörtöki meccs után nem sok idő marad leugrani a tengerhez. Ha bevállaljuk bevállaltuk, ha pedig nem, akkor kereshetünk kultúrprogramot Macedóniában. Esetleg az Ohridi-tó.

Az egyéb részletekre, tudnivalókra egy külön posztot szánunk majd a napokban. Például arra is, hogy Supitó 2006-ban már meccselt ellenük.

„Részemről az FK Rabotnicki?? csaknem álompárosítás” bővebben

Napikispest 2018.06.20.

  • Európa-liga // ma sorsolnak, ha minden igaz, akkor délben. Az ellenfélről külön poszt lesz.
  • Jiangsu Suning // még mindig nem tudjuk [9:10], hogy mikor lesz ma a meccs.
    • [11:15] továbbra sem tudjuk, viszont egyes eredménykövető oldalak szerint 13:00 a kezdés. update [13:30] // úgy látszik nekik sincs fogalmuk róla, mert már 20:00-t írnak.
    • [14:30] // megtudtuk: a meccs 17:00-kor kezdődik, és a klubhonlap szövegesen közvetíti.
  • próbajátékos //
    • „(…) tette hozzá Supka Attila, aki egy bosnyák és egy magyar futballistát is szemügyre vehet a találkozón. Csapatunk 19 fős kerettel utazott Milánóba, (…)” – írta tegnap a klubhonlap, ezzel szemben mára maradt 18, és a bosnyákból montenegrói lett: „(…) megtartott tréningen 18 labdarúgó vett részt, köztük két próbajátékos, a montenegrói Igor Cukovic és a magyar Lippai Tibor.”
    • Lippai Tibor // amennyiben a magyar bajnokságok bármelyik szintjéről jön, akkor a Kecskemét ellen az NB III. osztályozóján alulmaradó megye egyes Hajdúböszörmény az egyetlen csapat, ahol Lippai Tibort találtunk. 20 éves múlt decemberben, és tavaly a megyében 28 meccsen 16 gólt lőtt. A pedigréje amúgy nem vészes, a Vasas és a Debrecen utánpótlásában játszott, azonban az U19-et már három megyei szezon követte. (A privát Facebook-oldala nem nyújt semmi kapaszkodót.)
    • Igor Cukovic // már egy ismertebb valaki. 25 éves, belsővédő, montenegrói (és nem bosnyák, vagy boszniai). Tavasszal az albán nyolcadiknál játszott, előtte a norvég másodoszályban, ahol sikeresen kiesett a csapatával. Még előtte egyéb montenegrói csapatokban, például a Sutjeska Niksicban, akinek a pályáján játszottunk 2013-ban a Celik ellen. Érdekesség, hogy a transfermarkton csak a  2013/14-es bajnokság óta, vagyis alig négy éve vannak róla adatok, és még így is sikerült az egyik télen klub nélküli időszakot produkálnia.
  • Prosser Picit // a román élvonalban megragadó Sepsi igazolná le. A Felcsút kettőnél azért jobb helyre kerülne. (via NSO)
  • Marco Rossi // egyelőre munkahelyhalmozó, és az Európa-liga idejére a DAC edzője marad. Vicces lenne, ha bekerülnének a csoportkörbe. (via NSO)
  • Gergényi Bence // kölcsönbe a ZTE-hez került. (via ZAOL)

Marco Rossi az új szövetségi kapitány!!!

Az MLSZ 19 óra 12 perckor jelentette be az oldalán, hogy Marcót nevezték ki szövetségi kapitánynak.

A pletyka már hetek óta tartotta magát, hogy valamilyen ürüggyel Leekenstől megválnak a két nyári felkészülési meccs után, és helyére a Mister jöhet, akinél amúgy jobban még ember nem értette meg kívülről érkezve a magyar futballt.

Szurkolunk, Marco, ha már uno di noi.

„Marco Rossi az új szövetségi kapitány!!!” bővebben

Az egyetlen kapaszkodónk ez a kép, próbáljunk meg minél több játékost beazonosítani rajta

„Az egyetlen kapaszkodónk ez a kép, próbáljunk meg minél több játékost beazonosítani rajta” bővebben

Napikispest 2018.06.19.

A tartalomból // Georges Leekens, Marco Rossi, Davide Lanzafame, Hemivlog, versenynaptár

  • Marco Rossi // a csakfoci volt az a bátor, és bedobta a köztudatba a hetek óta keringő pletykát, hogy Leekens még a nyáron távozik, és a helyére Rossi kerül(het). A pletyi másik része egyébként az, hogy az elmúlt időben vadul keresték az MLSZ-ben annak a módját, hogy komolyabb arcvesztés nélkül táncoljanak ki a választottjuk mögül. Úgy látszik, mivel lehetetlen, ezt a vonalat végül elengedték.
    • update [11:00] // egyelőre még csak gianlucadimarzio.com, amit azért elég jól ismerünk, mint forrást, de állítólag Rossi ma délelőtt tárgyalt az MLSZ-ben.
  • Lanzafame // pár napja a Fradit, most a Videotont dobták be, amivel előrehaladott tárgyalásokat folytatunk Lanzafaméról. (via NSO)
    • „A Honvéd kedden utazik Olaszországba, ahol szerdán játszik felkészülési mérkőzést, és minden jel arra utal, hogy a csatárpáros egyik tagja sem utazik el a kispestiekkel a kínai bajnokságban 4. helyen álló Csiangszu Szuning elleni meccsre.” – írják.
    • mindeközben Eppel még az Etnáról instázott, tehát elég valószínű, hogy nem utazik, ráadásul neki ugye a szabi is hosszabb a válogatott miatt.
  • edzőmeccs @ Milánó // elutazott a csapat, bár keretet egyelőre nem tudunk. A mindenféle közösségi oldalak alapján Tömösvári, Baráth, Holender, Gróf, Kukoc, Májer, Banó és Danilo tuti, de azért jó lenne, ha a klub is mondana egy keretet, vagy legalább egy reptéri dolgozó olvasónk küldene egy fotót.
    • update [10:00] // valami minimális kapaszkodót csak közölt a klubhonlap: Lanzafame „kisebb sérüléssel bajlódik” és ezért nem utazott, Eppel még szabin, viszont a 19 fős keretbe egy magyar, egy horvát és egy boszniai próbajátékos is befért, valamint Uzoma és Holdampf is. Ha jól számolom, akkor eddig 9 név és 3 próbázó ismert a 19-ből.
  • kötelező olvasmány // ma 80 éve játszott először a magyar válogatott világbajnoki döntőt. A téma szekértőjének, Szegedi Péternek a cikkét a válogatott blogon olvashatjátok el.
    • ha pedig további részletekre is kíváncsiak vagytok, akkor irány a könyvesbolt, mert az 1938-as világbajnokságról épp nemrégiben jelent meg egy önálló kötet.
  • MLSZ, versenynaptár // kijött a 2018/19-es bajnokság versenynaptára, és erre mondhatjuk, hogy jobb később, mint soha. A fontosabb változtatások:
    • a rajt maradt július 21.;
    • az utolsó téli forduló: december 15.;
    • a tavaszi szezon február 2-án kezdődik;
    • a bajnokság május 19-én ér véget;
    • a Magya Kupa hatodik fordulója hétvégén lesz, vagyis amikor az NB I-es csapatok bemutatkoznak, akkor végre nem szerda délben, hanem szombaton utazhatunk. Végre.
  • Hemivlog // zanzásítva:
    • Lovric „megbetegedett”, tehát nem távozóként számol vele. Két belsővédőt azért igazolnánk (ami előrevetíti Kosút távozását). Eppel esetleg eligazol, ebben az esetben a helyére igazolni kell. 4-5 új akadémista jön föl a kerethez, és rajtuk kívül még kell egy középpályás, aki támadóbb stílusú. Kimondta, hogy Dark is távozott. Gazdagot, Grófot és Lanzafamét a maradók között sorolta fel, ahogy Kukocot is, tehát akkor tényleg hosszabbított. Még 3-4 játékost igazolnánk, de csak minőségit, és itt talán lesz némi szemléletváltás, hogy ne a padra igazoljunk.
  • BL-sorsolás // F91 Dudelange (luxemburgi) – Videoton

„Napikispest 2018.06.19.” bővebben