- Lanzafame // a Fradi klubházához közel álló Üllői129-en jelent meg egy erősen kacsaszagúnak tűnő anyag arról, hogy Lanza azt mondta az Öregnek, inkább a Fradiban játszana. Pár apróság:
- „A két klub között még nincs hivatalos megállapodás, ugyanakkor a játékos a Webster-szabály szerint egy meghatározott összegért klubot válthat.” – a szabályról szóló Wikipedia-oldal szerint (ha jól értjük, akkor) 28 éves kor felett, ha már két év letelt a szerződésből, akkor az utolsó évéből kivásárolhatja magát a játékos. (thx hatasu)
- update // nagy kérdés, hogy Lanza szerződéséből letelt-e egyáltalán a két év, ugyanis az MLSZ adatbázisa szerint csak 2016.08.26-án igazolta le a Honvéd.
- „Az olasz támadó kispesti szurkolói források szerint jelezte a klubvezetésnek, hogy távozni szeretne Kispestről (…)” – vajon kik lehetnek azok a szurkolói források Kispestről, akikkel ezt megosztja Lanza, és ők előbb jelzik egy fradista oldalnak, mint például nekünk, vagy a kispesti tér egy bármilyen más felületén? Mert legjobb tudomásom szerint ezzel az információval senki sem találkozott, pláne nem kábé hiteles forrásból.
- „Mindezt a hírek szerint maga a Honvéd tulajdonosa is megerősítette a szurkolóknak.” – hahahaha, most vált piros-fehérre a mezünk, és arról se kérdeztek meg minket. A kispesti állapotokat ismerve nyilván valós az a kép, hogy Lanza elengedésének hírével maga az Öreg tárcsázza a meghatározó szurkolói köröket, és tájékoztatja őket. Szóval így tessék komolyan venni ezeket az anyagokat.
- update [10:00] // a csakfoci megkereste Hemingwayt, aki csípőből cáfolt.
- update [10:30] // a Honvéd oldalán is megjelent egy közlemény, hogy az Üllői129 anyagából semmi sem igaz. Mindeközben Holdampfról például egy szó sem esett, vagy bármilyen más nyári történésről.
- Kabangu // úgy látszik hobbija lett az elköszönés Kispestről, mert annyira gyakran műveli. Ma épp egy Instapillanatban (vagy hogy a francba hívják ezeket a 24 óra után eltűnő izéket) sétál ki a Bozsikból – utoljára. Csak ezért repült ide Belgiumból. Szóval talán, hátha végre ez az utolsó, és tényleg csá.
Piros-fehér, fehér, fehér szettben játszunk jövőre
Hajrá, Debrecen! Hajrá, Diósgyőr! Hajrá, Kisvárda! Hajrá, Honvéd!
Mivel már egy jó ideje kiszivárgott, talán itt is kibeszélhetjük, hogy a 2018/19-es idényben a Kispest játszik majd Honvéd-mezben, vagy a Honvéd Kispestben, esetleg a menekülő kommunistát rá lehetne még pattintani, ha már piros-fehér? Mert bizony piros-fehér lesz a hazai.
Mondjuk pont jövőre ünnepeljük a Budapesti Honvédba darálásunk 70. évfordulóját, így akár azt is hihetnénk, hogy valami tisztelgésféléről van szó, de nyugi, semmi ilyesmi nincs a háttérben. Már csak azért sem, mert a Kispest 1949 decemberében olvadt be a Honvédba, az pedig bárhogy számolom, már a következő utáni bajnokságra esik. Ahogy a KAC alapításának 110. évfordulója is.
„Piros-fehér, fehér, fehér szettben játszunk jövőre” bővebben
Napikispest 2018.06.11.
- új Bozsik // ma kettőkor zárul a második közbeszerzés összesen hatodik módosított határideje, hogy valaki jelentkezzen stadiont építeni nekünk. Kíváncsian várjuk a fejleményeket.
- Pisont Pista // (ha nem tudnád kezelni a Honvéd honlapját, akkor nem feltétlen benned van a hiba. l. az alábbi kommentfolyamot, amiből kiderül, hogy nekem is komoly problémáim vannak vele.)
- ja, és a hír: Pisi egy évet hosszabbított, és marad az NB III-as csapatunk edzője, ami egyben azt is jelenti, hogy lesz NB III-as csapatunk, ami – ha jól nézem – ritkaságszámba fog menni a nagyoknál.
- játékoskeringő // leigazoltuk Holdampf Gergőt. A részletekről gondolom majd valamikor később tájékoztatja a szurkolókat a klub.
Holdampf Gergő az első nyári igazolásunk
Természetesen ezt is a Nyíregyházától tudtuk meg.
A Nyíregyháza Spartacus oldalán jelent meg egy rövidhír, hogy Holdampf Gergő, a csapat középpályása a Bp. Honvédba igazol.
Amit érdemes tudni róla:
- adatlapja az MLSZ-nél
- már télen is pletykálták, hogy leigazoljuk;
- 23 éves, általában belső (védekező) középpályást játszik;
- Supka ismeri Sopronból;
- nincs még NB I-es meccse, pedig az Újpest kétszer is leigazolta. Elsőre nem sokkal az érkezése után eladta a német harmadosztályú Chemnitzernek, azonban pár hónap múlva már újra Egerszegen van, hogy egy fél évre rá újra elvigye az Újpest, és adja kölcsön Sopronba. Nyíregyházára 2016 nyarán került, és azóta 61 bajnokin játszott a lehetséges 76-ból;
- úgy látszik, Supi nehezen tud elképzelni egy csapatot horváthadriánok nélkül.
Napikispest 2018.06.09.
- edzőkeringő // a csakfoci információi szerint az U17-es csapatunk edzője, Miskei Attila veszi át Schindler Szabi helyét az NB II-es Dorog padján.
- ugye idén több játékosunk is kölcsönben szerepelt Dorogon, talán lehet egy olyan koncepció a háttérben, hogy az NB III-as csapatunk az U19 felé tolódik el, miközben az öregebbeket inkább az NB II-ben játszatjuk, talán épp Dorogon. (l. az MTK például – úgy tudjuk – nem indít második csapatot, viszont lecsapott a frissen NB II-es Monorra, és Ciki bá mellett játékosokat is küld oda.)
- kispesti városünnep // lesz vasárnap a Templom téren. Az egész napos rendezvényen jelen lesz a KLTE egy sátorral, valamint a Futball Ház is nyitva tart.