Mastodon

A felcsúti akadémia ötször gazdagabb az egész NB I-nél

Még úgy is, hogy a felcsúti nagycsapat is NB I-es volt.

Hatalmas vagyont halmozott fel a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány (FUNA) a 2011-es alapítása óta – írja az mfor. Hogy mennyire, azt az NB I-es klubok (közte a bajnokságba nevező Puskás Futball Club Kft.) egy egyszerű mutatójával szeretnénk jellemezni: a saját tőke mennyiségével.

„A felcsúti akadémia ötször gazdagabb az egész NB I-nél” bővebben

Supka tavasszal nem csak megállította a zuhanást, hanem a Hemigway-éra egyik legjobb félidényét hozta

Minden relatív.

Eriknek mennie kell – ha valami egyértelmű volt az ősz végére, akkor az, hogy Eriknek mennie kell. Elismerjük, hogy nyáron nehéz örökséget vett át, egy bajnokcsapat kispadját, és amíg tartott a lendület, és a félelem tőlünk, nem is volt nagy gond, azonban amint érződni kezdett a munkája, a zuhanás is megindult. Az utolsó kilenc meccsből négyet nyertünk, ötször kikaptunk, a türelem pedig végleg elfogyott.

Télen nem történt semmi váratlan, másodszor is visszatért Supka, akiről tudtuk, hogy rosszul fog indulni, keresi a csapatát, de amint meglesz, az eredmények is jönni fognak.

Pontosan úgy történt minden, ahogy vártuk.

„Supka tavasszal nem csak megállította a zuhanást, hanem a Hemigway-éra egyik legjobb félidényét hozta” bővebben

Napikispest 2018.06.07.

  • Lanzafame // lett az év játékosa a Nemzeti Sport osztályzatai alapján.
    • a sorrend // Lanzafame, Varga Roland, Paintsil és Lazovic – teljesen jogos, hogy az NB I. három legjobbja és Varga;
    • a kapusoknál Gróf a negyedik helyen végzett;
    • itt a posztonkénti ranglista, ahol érdemes ránézni a belső középpályásokra: az első kilencben Gazdag, Nagy Geri és Banó-Szabó is. Tényleg motorjai ennek a csapatnak.
    • mellékesen az állítólagos kiszemeltünk, Uzoma behúzta a baloldali védők ranglistáját. A teljes csapat így néz ki (döntetlen esetén Bognár Gyuri döntött ún. szakértelemmel): Dibusz – Nego, Leandro, Blazic, Uzoma – Pátkai, Tőzsér – Varga Roland, Lazovic, Cseri – Lanzafame
  • még mindig Lanzafame // a 18 gólja mellett kiosztott 12 gólpasszt, amivel szintén vitte a vonatkozó listát, így a kanadait is a 30 pontjával. El sem tudom képzelni, mikor fordult elő olyan utoljára, hogy az NB I. gólkirálya egyben gólpasszkirály is legyen. Valaki?
  • csatárduó // a transfermarkt nyilvántartja a ligák legjobb csatárpárosait is a szerzett gólok száma szerint, akik egészen nem meglepő módon idén a Lanzafame és Eppel lettek. 32 gól, 18 gólpassz, vagyis 50 pont – brutális.
    • Lanza Eppelnek 6, Eppel Lanzának 3 gólpasszt adott. Előbbi természetesen a vonatkozó lista legjobbja, ráadásul hasonló kémia két játékos között még csak megközelítőleg sem volt kimutatható a bajnokságban.
    • amúgy tavaly is ők nyertek egy 27+10=37-es mutatóval, szóval az előrelépés megkérdőjelezhetetlen. A tavalyi pontlistát azonban nem ők, hanem Marko Scepovic és Lazovic húzta be egy 23+17=40-es teljesítménnyel.
    • és még ennyivel sincs vége, mert az NB I. legjobb cseréjének Danilo bizonyult a maga 4 gól, 2 gólpasszos teljesítményével. Egyértelmű, hogy miénk a legjobb csatársor.
  • Uzoma // az állítólag állítólagja: tárgyaltunk vele, de sikertelenül. (via csakfoci)

Napikispest 2018.06.06.

  • játékoskeringő // 
    • Kabangu // az NSO-nál is feldobta az Insta, hogy Dark elköszönt. A klub egyelőre nem erősítette meg a távozását, ráadásul azt is titokban tartja, hogy meddig érvényes a szerződése. A legutóbbi Hemicsetből azt lehet kihámozni, hogy még bőven, tehát vagy az van, hogy önkényesen távozott, vagy tényleg elküldtük, de jó szokásunkhoz híven nem jelentettük be.
    • Uzoma // az NSO szerint szabadon igazolható, és érdeklődünk iránta.
    • Arabuli // szintén NSO, azonban már új, hogy a Balmazújváros 24 éves, 29 meccsen 9 gólos grúz csatáráért is.

Napikispest 2018.06.05.

  • tegnap négy éve // egy Albánia elleni meccsen mutatkozott be Vécsei 96. kispestiként a válogatottban.
  • Hemivlog // hiszen kedd van.
    • „egy-két játékost még valószínűleg eladunk” (…) „a csapat magja megvan, de kell 5-6 játékost igazolnunk”
    • „a tavalyi nézőszám duplája, mint a három évvel ezelőtti volt*, most olyan 3000 körül tartunk**” (…) „én úgy gondolom az új stadionban ez a nézőszám megduplázható” (…) „5-6000 átlagot hozzunk, remélem ezt meg tudjuk tenni”
    • *_ mármint egy olyan évhez képest duplája, ahol egyszerre volt kártya, és haragszomrád, és ezért a kutya se járt meccsekre.
    • **_ egész pontosan 2510, ami a tavalyi 2760-hoz képest csökkenés.
  • újabb bajnoki döntő a Bozsikban // ma 18:00-tól Honvéd-Fradi öregfiúk. Két fordulóval a vége előtt a Fradinak 53, nekünk 51 pontunk van, vagyis még bármi megtörténhet.
    • ha kíváncsi vagy rá, hogy milyen Plókás a kapuban; ki az a Trembulyák, aki a liga gólkirálya lesz; hogy Budó még mindig ellő a temetőig, amúgy meg Bárányos, Czipper, Filó, Bábik vagy az ex- és őspápai Farkas Attila, szóval van névsor.
    • a Fradinál eközben Bubcsó, Deszatnik, Józsi, Keller, Lazic, Lisztes, Palásthy, Szeiler, Szkukalek, Szűcs Misi, Telek, illetve aki közülük éppen ráér.
  • edzőképzés // hajtás után (↓↓↓) pár szó az MLSZ újabb értelmezhetetlen döntéséről.
  • Balmazújváros // „[a Mezőkövesdnek] határozottabb támogatója van az államtitkár úr személyében, mint amilyen én vagyok egyszerű képviselőként” – ezt így kimondta Tiba István klubelnök a Reggeli Startban. Az egész interjú csodálatos, érdemes megnézni, hogy mennyire torz gondolkodás jellemzi a focinkat.
    • ezek után kérdem, egy Honvédnak milyen reményei lehetnek a jövőre nézve, ha még egy egyszerű képviselője sincs?

„Napikispest 2018.06.05.” bővebben