Mastodon

A Mediterráneumba ékelt Hófödte Pannóniában kezdődik legkésőbb a futballtavasz

Üdvözlet az Új Stadionok Országából!

Évek óta tombol a stadionépítési láz Magyarországon, egyre több helyen vetik be pályafűtéssel a pusztát, nőnek ki a földből fedett lelátók, vidéken sok helyütt búza helyett már akadémista terem, a futballunk pedig túllépett a szerethetőségen, mára tisztán láthatóan beállt egy fejlődési pályára. Vagy valami ilyesmi.

Közben lassan lejár a trianoni száz év, érdemes tehát megnézni, hogy mi a helyzet az elcsatolt végeken, milyen futballal terveznek hazatérni az anyaországhoz, milyen rontást hoztak rájuk a rút megszállók.

„A Mediterráneumba ékelt Hófödte Pannóniában kezdődik legkésőbb a futballtavasz” bővebben

Napikispest 2018.02.17.

  • Baráth Boti // felépült.
  • Deák István // tartósan sérült a térdével. (via mindkettő: honvedfc.hu)
    • Egész pontosan úgy tudtuk meg, hogy mi van az első felkészülési meccsen (igazából a másodikon) még játszó Deákkal, hogy egy cikk végére, egy illusztrációs kép alá csak úgy mellékesen be lett szúrva (ide, ha nem találnád). Vajon milyen taktikai hátrány érne minket, ha Deák, vagyis a sokadik belsővédőnk, és még sokadabbik védekező középpályásunk (thx, EvdM) kiesését az elmúlt hónapban elárultuk volna? Nem értem.
  • 150 // eddig ennyi jegy ment el elővételben a jövő szombati Fradira. A Bozsikban csütörtöktől lesz kapható kártya nélkül, nyilván akkor fog bedurranni a szám.

Szerintetek nincs egy teljes kezdőcsapatnyi játékosunk :(

A kollektív tudatalatti csodálatos megnyilvánulásának lehetünk szemtanúi a posztban.

Tegnap tettük fel a kérdést, hogy milyen kezdőcsapatot látnátok szívesen tavasszal, ma pedig eredményt közlünk, egy apró csavarral, ugyanis a címben jelölt jelenséggel egyszerűen nem számoltunk előre.

  • mintegy 300 beérkezett válasz (itt a táblázat, az átláthatóság kedvéért);
  • egy önkényes adattisztító rutin (12-nél kisebb és 12*9-nél magasabb összpontszám eldobása) után is maradt 265 válasz (top11nt munkalap);
  • Lanza nem kérdés;
  • viszont szerintetek csak kilenc egyértelmű kezdőnk van;
  • és a felkészülési meccseket elnézve ebből heten fognak csak valóban kezdeni.

„Szerintetek nincs egy teljes kezdőcsapatnyi játékosunk :(„ bővebben

Napikispest 2018.02.15.

  • Bobál Geri // Csákvárra igazolt. (via honvedfc.hu)
    • Mondjuk ez meglep, hogy ilyen hirtelen, hiszen tegnap este még láttam játszani a fakóban a Csepel ellen. Mivel a hír reggel hétkor került ki az oldalra, feltételezhetjük, hogy nem a hajnali órákban állapodott meg egymással a két klub. Fura.
    • Ja, és: viszlát, bajnok!
  • Csábi Mihály // közös megegyezéssel szerződésbontás. (via honvedfc.hu)
  • Tóth Barna // Monorra (NB III) igazolt. (via honvedfc.hu)
    • megjegyzés: a Monor már február 6-án bejelentette. (via monorse.hu)
  • Deák István // vele vajon mi lehet???

Rakjunk össze akkor egy kezdőcsapatot

Szavazgatós vitaindító.

Lejátszottuk az utolsó felkészülési meccsünket is tegnap, alig egy hét és utazunk kupázni Siófokra, hogy pár napra rá az Üllőin belevágjunk a címvédésbe. Vagy legalább minimumprogramként egy újabb emlékezetes tavaszba.

A télen edzőt cseréltünk, és úgy tűnik koncepciót is. Rossi  rögeszméje volt, hogy a 4-3-3-ból érleli ki a saját 5-3-2-jét, amit EvdM össze-vissza kavart, majd leginkább 4-1-3-2-t játszotott, ha játszatott épp valamit. Supka székfoglalójában azt ígérte, hogy visszatér a sikeres megoldásokhoz, erre érkezett Heffler és Kukoc, vagyis két statikusabb szélsőhátvéd, így a Kinggel és Holenderrel kiegészített három belsővédős rendszer vélhetően végleg kiírta magát a kispesti repertoárból. (Supka egyetlen felkészülésin se játszatott ilyen formációt.)

Bár Rossit mondott, Supka vélhetően inkább a saját, Kispesten amúgy szintén jól bevált rendszeréhez nyúl vissza, és a dögünalmas 4-4-2-jéből csinál valamiféle 4-2-3-1-et, Lanzát szabadon engedve. Gondolom én, mert egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz, csak azt látom, hogy Lanza viszonylag kötetlenül, de azért a korábbiaknál valamivel szabályozottabb környezetben játszik.

„Rakjunk össze akkor egy kezdőcsapatot” bővebben