Mastodon

Siófoki minthamisemtörténtvolna

Csodálatos februári szerda este (fotó: RW)

Mintha mi sem történt volna 2017 későősze óta, úgy folytatódott privát Kispest-sztorim ezen a csodálatosan undorító, igazi neomagyar futballtavaszi szerdai késő délután és estén, kezdve a Stefánia úti indulástól a legszebb hangulatlombozó februári sztrádaúton át a siófoki kietlen vendégszektorig és a forró ital mentes büféig, majd a hazaútig, ahol a Fanta-Ábel-Fater hármas oltotta porig a kedvenc zenéim, amit szerencsétlen sorsú sofőrként kevertem magamnak. Ótvar kupaszerda volt? Igen. Hiányzott már? Naná. „Siófoki minthamisemtörténtvolna” bővebben

Vagy elkezdjük ma húsz centi hóban a tavaszt, vagy nem

Siófok – Honvéd @ Magyar kupa

Nyolc óra ötvennégy perc // megnyitottam a szerkesztőfelületet, hogy kaparjak valamit a délutáni kupameccs elé. A Siófok honlapja egyelőre csendes, a Facebook-oldalukon továbbra is az a kétnapos anyag van csak kint, ami a vendégszurkolók beléptetéséről szól. Ígéretük szerint dolgoznak a pálya rendbetételén. Tippelni sem merek, hiszen amíg a megye egyes Nagykanizsa le tudta tolni a havat, addig a kétszer felújított Újpesten nem sikerült.

„Vagy elkezdjük ma húsz centi hóban a tavaszt, vagy nem” bővebben

Kupakedd

Eredmények.

  • ZTE (NB II)- Felcsút 1-0 g: Vernes
    • „A meccsekre pedig egyenlő mércét, egyenlő feltételeket kéne biztosítani a csapatoknak.” – mondotta Pintér Pinyő a meccs után. Tényleg. A csakfoci is lehozta.
  • Nagykanizsa (megye1) – Békéscsaba (NB II) 1-3
  • Diósgyőr – Vác (NB II) 2-0 @ Mezőkövesd
  • DVSC – Dorog (NB II) 1-2 g: Kovács Dani lőtte a Dorog első gólját.
  • Újpest – Paks elmaradt, pedig kétszer is felújították az elmúlt években a Megyeri utat. De ugye az a fránya és kiszámíthatatlan időjárás, arra pont nem készültek fel egyik alkalommal sem.

A szerdai program //

  • Győr – Balmazújváros 16h
  • MTK – Sényő 17h
  • Siófok – Honvéd 18h

Napikispest 2018.02.20.

A tartalomból: tao, buszoztatás, szleng, pályafűtés.

  • tao // a tegnapi internetet bejárta a tao-val kapcsolatos Brüsszelben mit mondtunk vs. itthon mit mondtunk téma. A hajtás után bulletekben összefoglalom a lényegét. (via Népszava)
  • buszozás az Üllőire szombaton // csak a szokásos. Rendőrségi és rendezői tájékoztató a Honvéd oldalán.
  • szakdolgozat // egy egészen menő szakdolgozatba futottam bele a neten, gondoltam szólok: „A futballszurkolók szlengje”. Tessenek olvasni!
  • csodafegyver // pályafűtés. Az MLSZ már előre szabadkozik az időjárási körülményekre alkalmatlansággal reagáló stadionok („egyre fejlettebb infrastruktúra”) miatt, miközben ugyanazt a mantrát ismételgeti: elkötelezettek vagyunk, pályafűtés, elkötelezettek vagyunk, pályafűtés.
    • extra kérdés // „élvonalbeli csapatok közül egyedül a Paksi FC-nél nem működik még a pályafűtés” – ez okés, de akkor mit építettek 2016 nyarán pályafűtés néven?
  • stadion //  na, hol és kinek épül sutyiban új, 8000+ férőhelyes stadion legalább 10 közpénzmilliárdból?
    • a helyes válasz: Szegeden, az egyházmegyének. Kell az, nagyon kell.

„Napikispest 2018.02.20.” bővebben

Szeretek levelezni a szövetséggel, mert ugye abból tanul a gyerek, ha kérdez

Talán a következő nyaralásomról már képeslapot is fogok küldeni nekik.

from: hanta kukac taccs.hu
to: mlsz kukac mlsz.hu
subject: [kérdés] bérletértékesítés rendje

Tisztelt MLSZ!

A Budapest Honvéd hivatalos oldalán megjelent egy tájékoztató arról, hogy a Budapest Honvéd mely napokon árusít jegyeket és bérleteket a tavaszi szezon mérkőzéseire. Ebben a tájékoztatóban szerepel a következő mondat:

"Kérjük szurkolóinkat, hogy a bérleteket lehetőség szerint időben vegyék meg, mert az MLSZ rendelkezése alapján, a meccsnapokon nem lehet bérletet árusítani."

A kérdésem az lenne, hogy ha valóban létezik ez a korlátozás a szövetség részéről, akkor erre mi szükség volt/van?

Előre is köszönöm válaszukat

Szerintem tök jogos a kérdésem. Már csak azért is, mert sehol sem találtam erről a témáról forrásdokumentumot.

címlapkép: LudgerA / pixabay


update [14:00] // egészen váratlan helyről érkezett egy válaszféle: a Honvéd finomított az elsőre erős állításon, bár nyugodtabbak ettől nem lettünk.

A jegymestertől – aki a jegyárusítási rendszert üzemelteti – kapott tájékoztatás szerint, amennyiben a mérkőzésnapokon lelassul a jegyvásárlási rendszer, abban az esetben a bérletárusítást leállítják, ezért kérjük szurkolónkat, hogy a kellemetlenségek elkerülése végett ne a mérkőzésnapokon, hanem korábban vásárolják meg bérleteiket.

Ez nekem nagyon nem azt jelenti, hogy az MLSZ korlátozná a meccsnapi bérletértékesítést, valamint az is érthetetlen számomra, hogy miért kell egyes peremfeltételek teljesülése esetén pont a bérletnyomtatást leállítani, amikor pont ugyanannyi időbe telik, mint a jegyeké?

Költői kérdés: hogyan építhettek ki egy olyan jegyrendszert, ami adegy félő összeomlik az első, hófödte tavaszi fordulóban? adkettő nemhogy az országban épült stadionok összkapacitását képtelen kiszolgálni, de még az a kihasználtsági szintet is, amennyit a jelenlegi szurkolótársadalom jelent. Bravúr.

Nem is tudom melyik a szánalmasabb hirtelen: a tiltás vagy a korlátozás?