Mastodon

MFA @ NB II. 6. forduló

Nem zártak jó hetet kölcsönjátékosaink az NB II-ben. Mindössze ketten, Bora és Vajda kapott kilencven percet, viszont ők meg kikaptak a Doroggal. Rajtuk kívül csak Tóth Barna játszott egyáltalán, akinek Siófokon jutott pár perc csereként.

Göblyös (Dorog) és Erdélyi (Kisvárda) a padon ült, Kovács Dánielt (Dorog), Palmest és Varga Márkót (Kazincbarcika) pedig nem is nevezték.

„MFA @ NB II. 6. forduló” bővebben

Úgy elszoktam ettől, hogy meg vagyok zavarodva: vereségről kell posztolnom!

Előrebocsátom, mielőtt mindenki a pokolba kívánna, hogy kevés dolgot utálok jobban, mint engem ért kudarc után a kincstári optimizmust hallgatni – így gyanítom olvasóink sem arra kíváncsiak, hogy a „nem történt semmi baj”, „ez még belefér”, „jobb ma egy pofon, mint holnap egy méretes zakó”, „időben jött az ébresztő” jellegű lózungokat szórjam a szombat éjszakában. Erről nem is lesz szó, ígérem, de az is biztos: a legmélyebb depresszióm sem vett még erőt rajtam. És ahogy látom, a publikumon sem, hisz decens, 20 perces pacsizás búcsúztatta a vert sereget. Mi lett volna itt, ha még győzünk is? „Úgy elszoktam ettől, hogy meg vagyok zavarodva: vereségről kell posztolnom!” bővebben

Szombat esti meccs a nyugodt szünetért, ami minden lesz, csak könnyű nem

Nagy Gerivel hirdetett rangadó, szép idő, csodás csapat – mi kell még? (fotó: RW)

Győzelemmel és az első etapot kvázi kimaxolva fordulunk rá a szünetre, vagy az utóbbi hetekben rendszeresen megkísértett Fortuna istenasszony ezúttal inkább beverve egy majorannás májashurkát Herczeg Bandiékat csókolja homlokon? Ez az este fő kérdése, kíváncsian várjuk a választ. „Szombat esti meccs a nyugodt szünetért, ami minden lesz, csak könnyű nem” bővebben

Mérkőzés vasárnap? Mit szedett valaki az emelesznél?

A Magyar Labdarúgó Szövetség Versenybizottsága, a Paksi FC kérésére, a Bp. Honvéd beleegyezése nélkül megváltoztatta a 2017. szeptember 9-én (szombat) 18 órára kisorsolt Paksi FC – Bp. Honvéd bajnoki mérkőzés kezdési időpontját.

A mérkőzés új időpontja: 2017. szeptember 10. (vasárnap) 17 óra.

(via honvedfc.hu)

Ezt most így miért és hogy? A Paks honlapján például semmi, hogy mi szükség volt az időpontvátozásra.

„Mérkőzés vasárnap? Mit szedett valaki az emelesznél?” bővebben

Újabb két egykori akadémistánk debütált idén az élvonalban

  • Tóth Benjámin // a Haladásban kapott 23 percet a Debrecen ellen.
    • 2009 és 2015 között játszott Kispesten, majd Szigetszentmiklósra került kölcsönbe. Utána egy kis Ausztria, hogy a Haladás már onnan igazolja vissza.
    • A 2014/15-ös bajnokságban háromszor is ült az NB I-es csapatunk kispadján, játszani azonban legfeljebb az NB III-ban játszott nálunk.
  • Stoian, Relu // a Juventus Bukarest kezdőkapusa, a Voluntari ellen debütált a román egyben.
    • 2012 és 2015 között játszott az akadémiánkon.
    • Az NB III-ban nyolc, a Ligakupában egy meccse van, és a 2014/15-ös szezonban háromszor is ült az NB I-es csapat padján.

„Újabb két egykori akadémistánk debütált idén az élvonalban” bővebben