Mastodon

A második félidőre lehet építeni

Honvéd–Paks 1–5

Én nagyon sokat tanultam.

A mérkőzésből.

Megvoltak a.

A címet, valamint ezt a három sort írtam fel hazafelé a meccsről. Jó lesz majd posztnak. Erre Laczkó megint elvitte a showt azzal, hogy nyilatkozott:

 Az első félidőben a Paks könyörtelenül kihasználta védekezési hibáinkat. Ekkor megvoltak a helyzeteink, de sajnos ezeket nem használtuk ki, ezért lett ilyen nagy a különbség. Az pozitívum, hogy a második félidőben stabilabbá váltunk. A játékosokba lelket kell önteni; azon dolgozunk, hogy az önbizalmuk visszajöjjön.

Laczkó Zsolt (via NSO)

Bazmeg, amiből én viccet akartam csinálni, azt ő teljesen komolyan gondolja. És itt nem áll meg a Buksi-féle dilivonat. A többit inkább mutatom videón. Minden mondata szinte tökéletes. (Nevezzük erős jóindulattal mondatoknak a nagyjából egyben kezelhető blokkjait.)

„A második félidőre lehet építeni” bővebben

Busby, Cruijff, de Gaulle, Fórizs, Buksi és egyéb nevek, mert a nevek a futballban igenis számítanak

Tizennégyezer karakter, szóval hosszú lesz.

Három, egymástól látszólag távoli, mégis erősen összefüggő témáról fogunk ma beszélni, vagy pontosabban írtunk róla egy rövidebb esszét:

  1. A csapat/keret nem tapasztalatlan és nem feltétlen alkalmatlan. A kieső helyezésben komoly a felelősségük egyénenként és csapatként is, azonban nem kizárólagos.
  2. Aki nem bírja a magyar másodosztály okozta lelki terhelést, az ne legyen futballista.
  3. Kell egy karizmatikus figura a klubhoz. Ugyanitt: Fórizs, takarodj!
„Busby, Cruijff, de Gaulle, Fórizs, Buksi és egyéb nevek, mert a nevek a futballban igenis számítanak” bővebben

Ennek a csapatnak pont a Fórizs-Laczkó páros hiányzott a végső széteséshez

Honvéd–Szentlőrinc 0–1

Ezt elkúrtad, Sándor. Nem kicsit, nagyon. Itt voltál már nyáron, jobbára te (Te) igazoltál, jött Sigér, Csilus, Ihrig-Farkas, Ene, Pauljevic csupa-csupa remek név. Hiányposztra, perspektívába. Te vagy a bizalmas, te költhetted Tamás pénzét.

Medgyest még Csertői hozta, és amikor nagyon szorult a hurok, jött Bévárdi és Hangya, majd a csatársorba Farkas Balázs, és még a végén Rácz Balázs, aki bár saját nevelésünk, az elmúlt másfél évben nulla gólos csatár. Az ötből négy legalább minőség, vagy az volt valamikor.

Ez aztán a keret, Sándor! Remekül összeraktad. Még edzőt is cseréltél, hiszen Csertőivel nem egyeztek a szakmai elképzeléseid. Miért is egyeztek volna, hiszen Csertői azóta átült a Mezőkövesd padjára, és négy meccsen három győzelem, egy döntetlen. Konkrétan úgy van tíz forduló után 7 pontunk, hogy abból 4-et még Csertői szerzett az első három fordulóban. A pontokat felcserélted a nem pontokra.

Gratulálunk, Sándor! Ez aztán a megkérdőjelezhetetlen szakmai munka.

„Ennek a csapatnak pont a Fórizs-Laczkó páros hiányzott a végső széteséshez” bővebben

„Sajnáljuk, ami történik, senki nem erre készült” – kár, mert ha erre készültek volna, és ugyanúgy elcseszik, akkor most vezetnénk a bajnokságot

Ez lett a „vannak terveinkből”.

Tegnap hosszabb interjút adott a Csakfocinak Séllei Árpád ügyvezető. A közvélemény annyira ki volt éhezve a Honvéddal kapcsolatos, hivatalos helyről érkező hírekre, hogy az amúgy gyakorlatilag semmitmondó interjút egy csomó lap szemlézte: M4 Sport, az nb1.hu és az nb1.hu-t valami együttműködés keretében a Trollfoci, a goal.com csak lehivatkozta, és még a szánalmas origo is berakta két gyurcsányozás és hatalmas mell közé.

„„Sajnáljuk, ami történik, senki nem erre készült” – kár, mert ha erre készültek volna, és ugyanúgy elcseszik, akkor most vezetnénk a bajnokságot” bővebben