Mastodon

Ha le kell menni kutyába, akkor legyünk a kutyák királyai

Csákvár – Kispest @ Csákvár, 19:00

Kattintás: új bejegyzés. Kezdjük.

  • új idény,
  • új liga,
  • új csapat,
  • új edző,
  • új mez,
  • új ellenfél,
  • új stadion,

annyi minden új.

Igazából nem szeretem a változást, és nehezen viselem, ha ki kell mozdulni a megszokottból. Nem a lehetőségektől, a bizonytalanságtól félek, hanem azt a munkát sajnálom legtöbbször beletenni a változásba, ami az új megszokásához kellene, és inkább beleteszek jóval többet, hogy maradjon minden még egy kicsit a régiben. Igen, az elv és működés nagyon hasonlít a kisgyerekek toporzékolására.

Viszont ez a változás most kellett. Az elmúlt évek Honvédjának (értsd: Metalcom-Honvéd) mennie kellett, hogy megtalálhassuk a mélyén a Kispestet.

„Ha le kell menni kutyába, akkor legyünk a kutyák királyai” bővebben

Olyan rövid a padunk, hogy nyugodtan nevezhetjük sámlinak is

Egyedül darabra vagyunk meg. Kicsit olyan, mint egy telinek tűnő hűtőszekrény, azonban ha főzni kell belőle valamit, akkor valahogy mindig paprikás krumpli jön ki a végén.

Éveken át egyszerre jellemezte a Honvédot játékoshiány – és játékosfelesleg. Adott posztokra iszonyatosan sokan voltunk, miközben máshol kényszerfocisták játszottak. Volt, hogy a padon három-négy középhátvéd, és ugyanennyi szélső ücsörgött, miközben középre nem tudtál behozni senkit.

Ez most megszűnt, és helyette a darabszám jellemez minket, valamint a relatív hiány fogalma. Relatív, mert amúgy megvagyunk, és ha működik, ha nem esnek ki játékosok, akkor tényleg, azonban ha változtatni, netán váltani kellene, akkor könnyen bajok lehetnek.

Fiatal és rövid csapattal megyünk neki egy bajnokságnak, ahol nem csupán cél, hanem elvárás is a visszajutás.

„Olyan rövid a padunk, hogy nyugodtan nevezhetjük sámlinak is” bővebben

Vasárnap stadiont* és ellenfelet is avatunk

Miközben a világnak az lenne a normális rendje, hogy egy Honvéd a Magyar kupán túl, legfeljebb hírverő meccs miatt utazik Csákvárra.

Valami érthetetlen okból úgy alakult a magyar labdarúgás története, hogy sem a Kispest, sem a Honvéd nem játszott még bajnokit a Csákvárral. Sőt, a második csapatunk sem.

A Kispest erre egyébként nagyjából objektíve is képtelen lett volna, ugyanis Csákváron 1948-ig nem igazán létezett klubszintű labdarúgás, és mivel az önálló Kispest 1949 végén megszűnt, ráadásul az egykori Kispest település még véletlenül sem Fejér megyében található, ahol a születőben lévő csákvári labdarúgás bontogatta a szárnyait, a találkozás valószínűsége abban az egyetlen közös évben pontosan a rettentő és az iszonyatosan valószínűtlen közé eshetett. A matematika végül működött, és a két klub nem találkozott egymással.

„Vasárnap stadiont* és ellenfelet is avatunk” bővebben

Egy élő közvetítés biztos lesz Csákvárról

A Csákvár tavaly minden mérkőzését élő kommentárral(!) közvetítette a Youtubeon, és úgy látszik, idén is folytatnák ezt a jó szokásukat: a Honvéd elleni szezonnyitót nem csupán bejelentették, hanem egyben élesítették is a hozzá tartozó linket.

Amennyiben – ígéretéhez híven – a Honvéd is közvetíti a nem tévés mérkőzéseit, akkor vasárnap a távol maradók választhatnak, hogy milyen minőségben, milyen látószögből, illetve milyen kommentárral szeretnék követni az eseményeket.

A legjobb mégis az lenne, ha a stream helyett az élő meccsnézést választanátok. Nem sokat játszik Csákváron bajnokit a Honvéd, és simán lehet, hogy a vasárnap egy egyszeri alkalom lesz, mint volt Hévíz, Balassagyarmat, vagy mondjuk Dabas. És sajnos nem úgy mint Felcsút, pedig azért nem lenne kár.

„Egy élő közvetítés biztos lesz Csákvárról” bővebben