Mastodon

Felcsútra csak kibeszélőt kaptok: ezt

Felcsút – Bp. Honvéd @ Felcsút, 15:30

  • nem tudni, hogy hányan hagyják ki a mai mérkőzést a keretből;
  • Tamás a Kövesd ellen begyűjtött piros lapja miatt biztosan;
  • és a meccsen sérülés miatt lecserélt Szabó Alexről se tudni semmit;
  • sőt, azt se tudjuk, hogy milyen összetételű lesz a kispad, mind a személyzetre, mind a cserékre nézve.

Igazából nem tudunk semmit, illetve annyit igen, hogy ezt a meccset augusztusban kellett volna lejátszani, amikor a mi keretünk – természetesen a friss igazolások kivételével – teljesen a rendelkezésünkre állt. És amikor még a 4-4-2 gegenpressingre átállás volt a prioritás.

Fair? Nem, de így alakult. A sport már csak ilyen, ezért is szeretjük.

„Felcsútra csak kibeszélőt kaptok: ezt” bővebben

Egészen frappáns címadás következik: boldog tizedik szülinapot, Csakblog!

nem szeretek kényszerből posztot írni, most mégis az van, hogy napok óta szenvedek. mutatom miért:

Igen, tíz évesek lettünk, illetve leszünk holnap, november negyedikén.

„Egészen frappáns címadás következik: boldog tizedik szülinapot, Csakblog!” bővebben

Napikispest 2020.11.02.

  • Rossi keretet hirdetett // Botka és Holender az akadémiáról, továbbá egy hosszú névsor más játékosokkal. Reméljük, akiket most behívott, rendelkezésre is állnak majd Izland ellen. (via MLSZ)
  • osztályozókönyv vs. Mezőkövesd // Kamber, Lovric, Szendrei, Baráth, László lett a sorrend. Részletek a szokott helyen: itt.
  • üvegzseb // frissítettem a közösségi támogatásokkal elszámoló oldalt az októberi adatokkal.

Nehéz jó szabályozást alkotni a jelenlegi helyzetben, ezért különösen fölösleges hergelni az embereket

kommentár //

Az Újpest az elmúlt napokban telesírta a magyar sajtót, hogy mennyire rossz nekik, mert játszaniuk kell az MTK ellen. Valóban, tényleg kellemetlen, hiszen nem kevés hiányzójuk van. Amit azonban nem értek a történetben, az a szükségtelen hangulatkeltés.

Vagyis az a hangulatkeltés, hogy mindig és mindenért az ellenfél a hibás az ehhez hasonló esetekben, ráadásul a halasztást kérő klubok gyakran mindent megtesznek azért, hogy a szövetség által hozott hülye szabály miatt kényelmetlen helyzetbe hozzák az ellenfeleket, ha azok esetleg nem mennek bele a halasztásba.

„Nehéz jó szabályozást alkotni a jelenlegi helyzetben, ezért különösen fölösleges hergelni az embereket” bővebben

Egyre vagyunk az ötventől

Eddig összesen 79 akadémistánk mutatkozhatott be 10 ország élvonalában.

49 //

Németh Dániel a 49. akadémista, aki bemutatkozhatott a Kispestben bajnokin.

3 //

Először fordult elő, hogy egy meccsen három akadémistánk is bemutatkozhatott.

A kettőre is csak négy példát találhatunk az elmúlt tíz évből:

  • Czár és Nagy Geri (2010, Vasas);
  • Erdélyi, Vécsei (2011, Győr);
  • Baráth, Nagy Mihály (2012, Diósgyőr);
  • Sundas, Fejes (2014, Dunaújváros).
„Egyre vagyunk az ötventől” bővebben