Mastodon

Egyszerű helyzetek a bajnokságokban

Legalább nekünk is osztottak lapot.

Az utolsó hétvégére is maradtak viszonylag fontos és egyéb eldöntendő kérdések. A Fradi vagy Felcsút talán a legnyomasztóbb, de mégis mit vártunk a NER tizenötödik évétől? Piaci viszonyokat, versenysemlegességet, sportszerűséget? Még az MLSZ is elismeri a legújabb stratégiai programjában, hogy az ilyesminél mi sem áll távolabb a magyar labdarúgástól.

A másik számunkra érdekes az NB II. feljutója, mert a franc se szeretné végignézni, hogy az a párszáz Vasas-drukker előttünk örül a sikernek.

  • szombat, 17:30 – eldől az NB I. kiesője: Videoton vagy DVSC?
  • szombat, 20:00 – eldől az NB I. bajnoka: Fradi vagy Felcsút?
  • vasárnap, 17:00 – eldől az NB II. kiesője: Gyirmót vagy Ajka?
  • vasárnap, 17:00 – eldől az utolsó osztályozós hely az NB III-ban: Karcag vagy DEAC?
  • vasárnap, 17:45 – eldől az NB II. másik feljutója: Kazincbarcika vagy Vasas?
„Egyszerű helyzetek a bajnokságokban” bővebben

Nem fogunk belemenni a szegedi foci történetébe

mert ahhoz képest az MNB mindenféle alapítványainak viselt dolgai is átláthatóbbak. Annyi biztos, hogy a mostani ellenfelünk, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia (SZCSGA) zöldmezős beruházásként alakult 2011-ben, és saját bevallása szerint sincs köze egyetlen korábbi szegedi klubhoz sem:

Klubunk tiszteli a szegedi labdarúgás hagyományait és múltját, azonban nem jogutódja a korábbi szegedi csapatoknak. 2011-ben alapították Sportszervezetünket, egyfajta új irány és stabil működés jelképeként, ami az azt megelőző időszakban nem volt jellemző a szegedi labdarúgásban.

via a SZCSGA hivatalos oldala

A vasárnapi a negyedik bajnokink lesz ezzel a klubbal, és reméljük, összejön végre az első győzelem.

„Nem fogunk belemenni a szegedi foci történetébe” bővebben

Az idei talán minden idők leggyengébb enbékettője

Rettenetesen sikerült időzítenünk.

Ha a 26 forduló után egyaránt 45 pontos Vasas vagy Kazincbarcika, esetleg mindkettő megnyerné mind a négy hátra lévő meccsét (mindkettő játszik még velünk!), akkor is legfeljebb 57 pontjuk lehet, ami 30 meccsen egész pontosan 1,9 pontos átlagot jelentene. Ilyen alacsony pontátlaggal legutóbb 2015-16-ban jutott fel csapat, mégpedig a Mezőkövesd (1,9) a Gyirmót mögött (2,17).

Innentől tehát minden egyes vesztett pont azt jelenti, hogy az elmúlt évek, de talán minden idők leggyengébb NB II-es feljutója lehet a végül a második helyen végző csapat.

„Az idei talán minden idők leggyengébb enbékettője” bővebben

Megvan a licencünk a következő bajnokságra!

Elsőre!

„Megvan a licencünk a következő bajnokságra!” bővebben