- Nagy Geri // továbbra is hatalmas szerelem, pláne, ha olyanokat nyilatkozik, mint a Nemzeti Sportnak. Csak úgy repkednek benne a tételmondatok:
- „Amikor a kéthetes szünet után visszajöttünk, és elkezdtünk edzeni, arról beszélgettünk egymás között, hogy egyikünkben sincs meg az az érzés, hogy hűha, mi vagyunk a bajnokok! Valahogy hiányzott az eufórikus hangulat az öltözőből. Aztán jött a Hapoel Beer-Seva elleni BL-párharc, a Haladás elleni bajnoki nyitány, majd szép lassan a többi meccs, és azt vettük észre magunkon, hogy egészséges önbizalommal, a győztesekre jellemző mentalitással felvértezve megyünk ki a pályára.”
- „(…) továbbra is tudjuk, hol a helyünk, de azzal is tisztában vagyunk, hogy a bajnoki cím kötelez. Arról nem szólva, hogy amikor kivonulunk egy-egy meccsre, szurkolóink a „Bajnokcsapat! Bajnokcsapat!” rigmussal fogadnak bennünket – ha netán elfelejtenénk, kik vagyunk, ők emlékeztetnek rá minket.”
- Talán nem véletlenül lett csékáhelyettes Kamber mögött.
- El vagyunk kényeztetve a hétre interjúkban, ugye volt még Gróf is a Csakfocinál.
- MLSZ // Én ezt tényleg nem értem. Az NB II. sorsolása megvan december végéig, napra, órára pontosan (l. pl. MTK), miközben az NB I. csak szeptember 16-ig, vagyis még három meccsre előre.
- Tisztázzuk: egy hónap múlva játszunk a Videotonnal Felcsúton. Talán szombaton, talán vasárnap, talán délben, talán este tízkor, semmit sem tudni. #TAPS
- MFA @ NB II. // Hétközi fordulót rendeztek az NB II-ben, és ha már hét elején átnéztük a hétvégi szereplését az exakadémistáinknak, akkor ennek még bele kell férnie. Úgyis szabin vagyok a héten. (Hajtás után.)
Kategória: Játékos
Akadémistáink alsóbb osztályokban
Nem mondom, hogy hagyományteremtő céllal, mert nem ígérem, hogy mindig lesz rá időm, de mivel most van, így legyen egy poszt azokról az egykori akadémistáinkról, akik az NB II-NB III. környékén mozognak.
Lassan ugye el kell jönnie annak az időnek, amikor tisztességes enbés csapat már nem létezhet exkispesti (exemtékás, exfelcsúti, bármi exakadémista) nélkül, mert akárhogy számoljuk, nagyjából 30 fős keretekkel a három legfelsőbb osztály 30*(12+20+3*16)=2400 játékost jelent, ami átlag 20 fős akadémiai osztályra számolva 120, osztva az ország akadémiáinak számával (ez legyen mondjuk hat), azt kapjuk, hogy 20 évnyi végzős évfolyamból kijönne az egész. Tehát elkerülhetetlen, hogy mindenhol nagyon sokan legyenek a kluboknál tenyésztett labdarúgók.
(A kispesti akadémia nagyjából egy évtizedes, emlékeim szerint az első végzős évfolyam a 2010-es, vagyis már nyolc, nagyjából 20 fős eresztésnél tartunk. Vajon hol lehet ennyi játékos?)
Távozók, kölcsönbe távozók, érkezők két héttel az átigazolási időszak lezárása előtt
Mivel máshol nem találtuk, így összeszedtük, hogy kik azok, akik a nagycsapatból, a nagycsapat bővebb keretéből, valamint a tavalyi fakóból (az akadémia NB III-as csapata) máshova igazoltak. A lista nem biztos, hogy teljes, az egyetlen kapaszkodónk az MLSZ adatbankja volt, ám ott általában csak akkor jelenik meg egy játékos szerződésének változása, ha az új klubja legalább egy meccsre benevezi.
„Távozók, kölcsönbe távozók, érkezők két héttel az átigazolási időszak lezárása előtt” bővebben
Az egymillió eurós játékos
Felröppent a hír, és már nem először, hogy a Videoton vinné Gazdag Danit, amihez most a 24-hez került rangadó valahonnan egy árat is társított:
egy teljes millió eurónak megfelelő forint.
Plusz ÁFA, gondolom.
Állítólag már tárgyalnak, állítólag az Öreg ennyit kérne, és állítólag a Videoton valóban nagyon szeretné.
Ér ennyit? Érdemes elengedni ennyiért? Most akkor mi van? Tényleg nevelőegyesület leszünk, és ha valakit felépítünk, akkor az nem külföldre, hanem itthon vált csapatot, és mozdul a feltőkésített klubok irányába?
Amúgy személyes véleményem, ha Gazdiért egymilliót adnának, és Gazdi is menne, mert lát perspektívát és karriert, akkor kutya kötelességünk elengedni. Ennyiért meg pláne.
Amúgy van ún. slusszpoén is: a klub ma reggel jelezte, hogy szó sincs semmilyen tárgyalásról. Egy gondolatkísérletnek azonban jó volt.
Hidi @ Real Oviedo
Reggel rakta ki az NSO, én még promptban bevágom mobilról, hogy ha minden igaz, Hidi a spanyol kettőben szereplő Real Oviedóba igazol. Hoppá, nem rossz.
Szurkolunk, Patya, itt a nagy lehetőség!
