Mastodon

Vernes Rikárdó –> Zalaegerszeg

EvdM megnézte pár felkészülésin és edzésen, azonban ma kiderült, hogy Vernes Zalaegerszegre igazolt. Mármint nem kölcsönbe, hanem a játékjoga került át, tőlünk el és véglegesen.

Rikárdó a 2010/11-es bajnokság utolsó fordulójában, Siófokon mutatkozott be az NB I-ben, és azóta

  • 86 bajnokin 12 gólt;
  • 17 kupameccsen pedig 7 gólt lőtt.
  • 2013-ban bajnoki bronzot, tavaly pedig bajnokságot nyert velünk.

Ha őszinte akarok lenni, nekem eleinte hatalmas kedvencem volt, sokkal többet láttam bele, mint amennyi végül kijött belőle. Sajnálom.

Danilo @ Kispest

Háromkirályok (forrás: babvik – 1909foto)

Hemibá’ legfrissebb nb1.hu-s blogbejegyzésében rejtette el a hírt, miszerint Dániel Paripa kétéves szerződést kötött. A némileg pocakosan visszatért brazil 2010 júliusától 2012 januárjáig volt játékosunk, ebben a periódusban 45 meccsen 22 gólt szerzett. Emlékezetes 2011-es őszi NB I-es pörformansza, amikor 16 meccsen 14-szer büntetett, hétszer büntetőből. Az Öreg persze ezzel közvetetten azt is belengette, hogy esélyes, hogy a BL-meccsek után megszabadulunk valamelyik topcsatárunktól, az öröm tehát semmiképp sem lehet felhőtlen.

Itt az első igazolás: Deák István

Bejelentettük az első érkezőt, a tavaly az NB II-es Mosonmagyaróvárban játszó Deák Istvánt. Amit érdemes tudni róla:

  • 26 éves, 190 centi magas;
  • belsővédő;
  • hétszeres szerb U-válogatott;
  • megfordult korábban Oroszországban, Spanyolországban és Izraelben, ám nem igazán komoly kluboknál;
  • Magyarországon 2012 óta játszik, előbb Siófokon, majd Mosonmagyaróvárott;
  • három éves szerződést írt alá hozzánk.
  • (Érdekesség, hogy átnézve a hozzáférhető adatait, egyelőre nem tudni, hogy 2014 és 2016 között hol játszott. Úgy néz ki, hogy ez a szakasz a Depor B lesz, csak azt a szintet már nem trekkeli egyetlen játékoskövető rendszer sem.)

Kb. ennyi, azon túl, hogy már a télen is bedobták a nevét. Viszont mivel belsővédő, és onnan egyelőre nincs távozónk (Kamber, Bobál, Baráth, Lovric, Palmes játszott eddig a poszton), lehet, komolyan kell venni, hogy Pintér hívja Gyurit Felcsútra?

Viccelődjünk azzal, hogy Villám csapott a Bozsikba?

Nem fogunk.

És akkor itt a második igazolásunk Laczkó után: Villám Balázs. Most erre mit mondjunk? Ő is ugyanúgy magyar bajnok lesz idén, mint Vernes Rikárdó, Balázs Zsolt, Bobál Geri, vagy mondjuk Botka és Prosser. Ez legyen a legnagyobb bajunk.

Villám Balázs a Zalaegerszeg jobb oldali védője másfél éves szerződést írt alá a Honvéddal. A 180 cm magas játékos Kalocsán kezdett futballozni, majd 2006-tól, 4 éven át a Vasas labdarúgója volt. Az angyalföldiek után Baja, Dunaújváros, Szolnok és a ZTE voltak a klubjai. (via honvedfc.hu)

Laczkó Buksi indaház

Hirtelen nem tudom, hogy most örüljek, vagy senem? Azért mégis 30 éves, tapasztalt, sokszoros válogatott, satöbbi, hiányposztra is jön, Rossi is akarta egy ideje, megint satöbbi, csak az a kisördög:

  • fél évre kölcsönbe – opciós joggal (ez mondjuk nem akkora baj, de mindjárt meglátjuk, hogy miért mégis);
  • másfél éve már jött volna, de akkor a Békéscsaba ránkígért, és inkább őket választotta. A Csaba közben kiesett, Laczkó Paksra került, most pedig onnan érkezik – vélhetően már jó az itteni fizu is, vagy lehet, újra bajnok akar lenni?
  • itthon a Fradi, Vasas, Debrecen, Kecskemét, Békéscsaba és Paks után a hetedik csapata leszünk, de már megjárta Angliát (Leicester), Olaszországot (Vicenza, Padova, Sampdoria), és Görögországot is (Olimpiakosz). Kb. 12 év pályafutás – 11 csapat.

Az esélyt eskü, megadom neki. Ha a pályán bizonyít, jogos a taps. Viszont azt is hozzáteszem, a szememben igen komoly hátrányból indul.