Mastodon

Ha nem kapsz őszi Szőnyi úti meccset, csinálj magadnak nyárit!

Tavasszal még bőven száguldottunk az elkerülhetetlen végkifejlet felé, amikor azzal próbáltam (jellemzően kevésbé sikeresen) nyugtatni magam, hogy a másodosztályú megtisztulás része lesz számos izgalmas túra, például egy általam évek óta várt dorogi bajnoki, mondjuk egy szép szeptemberi indiánnyári szombaton, előtte valahol kirándulva Öcsémmel (mondjuk Nagy-Gete-megmászás) vagy falatozva az Ábel-Gyuri tengellyel. Nos, mi teljesítettük az elvárást, kiestünk – ám, fájdalom, a Dorog is, így elmarad a kaland.

„Ha nem kapsz őszi Szőnyi úti meccset, csinálj magadnak nyárit!” bővebben

Mutatunk egy grafikont arról, hogy mennyire elképesztően fiatal jelenleg a keretünk

Mielőtt bármibe belevágnánk, megmutatjuk a korelnököket (Kálnoki-Kis nélkül egyelőre):

  1. 1983.09.19. Tujvel, Tomás
  2. 1985.07.11. Lovric, Ivan (+ 1 év és 296 nap)
  3. 1993.01.19. Adorján Krisztián (+9 év és 125 nap)
  4. 1999.02.27. Kovács Nikolasz (+ 6 év és 40 nap)
  5. 2002.01.30. Horváth Milán (+ 2 év és 33 nap)

Tujvel és a dobogós Adorján között majdnem 10 év van, az ötödik Horváth Milánnál pedig a csapat nagy részével, 18 és fél évvel idősebb. A nyári edzőmeccseken pályára lépők közül egyelőre Kaczvinszki Dominik a legfiatalabb: 2006. március 1-én született. 2006-ban Tujvel már bőven bemutatkozott a szlovák egyben, és Lovricnak se kellett sokat várnia az első magyar NB II-es bajnokijára.

„Mutatunk egy grafikont arról, hogy mennyire elképesztően fiatal jelenleg a keretünk” bővebben

Kálnoki Kis visszatért, Domingues távozott

Két bejelentés jutott kedd estére:

  • Kálnoki Kis Dávid, az előző szezonban kupát nyerő Zetével nem hosszabbított, és most két évre aláírt Kispestre.
  • Brandon Domingues, akinél valahol reméltük, hogy a következő idényt csak kölcsönben tölti valahol, és ha visszajutunk, akkor valami furmányos módon meghosszabbítjuk a jövő nyáron lejáró szerződését. Nem jött be, pénzért, továbbértékesítésből származó százalékért, valamint mindenféle bónuszokért cserébe vitte a Debrecen.
„Kálnoki Kis visszatért, Domingues távozott” bővebben

Napikispest 2023/07/11

edzőmeccs vasárnap // ugyan egy korábbi posztunkba belefűztük, azonban az olyan hosszú, hogy nem mindenkinek feltűnik benne, ezért ide is: a BVSC bejelentette, hogy vasárnap (16-án) velünk játszik edzőmeccset a Szőnyin. A kezdési időpont és a jegyár egyelőre nem ismert.

update // a Honvéd is bejelentette. Kezdés vasárnap 10-kor, a belépő egy ezres. Fontos, hogy a beléptetés a Teleki Blanka utcai bejáratnál történik (térkép, vagyis közel a Rákosrendező pályaudvar előtti szintbeli keresztezéshez). Ja, és két apróság: [egy] a BVSC sporttelepe az egyetlen sporttelep, aminek a területén egy párt székháza található, [kettő] a Szőnyi úti oldalon egy egészen remek büfé/étterem található, ahol meccs előtt és után lehet értelmes söröket is inni.

„Napikispest 2023/07/11” bővebben