Mastodon

Legyen szent most nekünk a játék, legalább egyszer még!

Mezőkövesd – Honvéd @ 20:00

Összetett, bár masszívan információhiányos hetet követően ma este Mezőkövesden játszunk. Azzal a csapattal, amelyik a Debrecen mellett szintén négy meccs tíz ponttal indította a tavaszt, és amelyik Kuttor érkezése óta beállt a fél kapott gólra, illetve mostanában inkább a nullára. Utóbbira mi is képesek lehetünk, pláne, hogy Klafuric a sorok között elejtette tegnap, hogy a mostanában leginkább eredményes játékosunk, Domingues betegség miatt vagy játszik, vagy nem. Idézem inkább:

Reménykedünk, hogy bevethető lesz a Mezőkövesd ellen, de a hiányát a fiatal tehetségeink tudják feledtetni, (…)

Annyira feledtetik, hogy érkezhet helyette fiatal tehetségünk, a kanadai Ennin.

„Legyen szent most nekünk a játék, legalább egyszer még!” bővebben

Sunyítós héten vagyunk túl

Majdnem túl.

Nincs itt semmi látnivaló, hovatovább minden a legnagyobb rendben. Ebből következik, hogy nincs mit mondanunk, vagy ha volna is, egész biztos, hogy nem tartozik rátok. És még ha rátok is tartozna, annyira kurva ciki ránk nézve, hogy inkább nem mondjuk. Meg aztán, amúgy sem szoktunk mondani semmit.

Jó, most kibaszott kellemetlen lenne fogadkozni, esetleg nem kicsit pofátlan módon elővenni a felső fiókban porosodó egymillió meccsből talán egy ilyen van című magyarázkodásokat, és nem azért, mert mindegyik többször lejárt már (nem úgy mint a Dolly Rolltól a Windszörny!), hanem mert nyilvánvaló, hogy a szurkolónak is van tűréshatára.

„Sunyítós héten vagyunk túl” bővebben

Klafuricnál rosszabb mérleggel évtizedek óta nem rajtolt edző Kispesten

Valamint a pontszámok és a kiesés összefüggéseire is kitérünk pár szóban.

  • 8 meccsen 1 győzelem, 2 döntetlen, 5 vereség, 8-16-os gólarány,
  • meccsenként alig 0,625 pont.

Jogos a taps.

A hajtás után megnézzük, hogy a feljutás (2004/05-ös szezon) óta a legalább nyolc meccsre kinevezett edzők milyen mérleggel rajtoltak, és hozzájuk képest hogyan lehet értelmezni Klafuric objektíve szinte értelmezhetetlen 0,625 pontját.

„Klafuricnál rosszabb mérleggel évtizedek óta nem rajtolt edző Kispesten” bővebben

Napikispest 2023/02/22

Az nb1.hu-n jelent meg egy igencsak furcsa anyag:

  • Sinkó Gábor általános mindenes, jelenleg technikai vezető távozik.
  • Szappanos helyett Tujvel védene pénteken, azonban mivel Tujvel a héten alig edzett, így könnyen lehet, hogy Dúzs debütálhat.
  • Samperio felépült,
  • Domingues viszont belázasodott.
„Napikispest 2023/02/22” bővebben

Megérkeztünk a béka segge alá, és van rá egy fogadásunk, hogy lesz még lejjebb

Szokásos osztályozókönyvös posztunkat kivételesen a Hangulat-O-Meter aktuális állásával kezdenénk:

10,91

Igen, alig hibahatáron belül a tizenegyhez, vagyis a fix kieséshez. Talán idén most jött el először az a pillanat, amikor ki lehet jelenteni:

egyáltalán nem hiszünk a bentmaradásban.

„Megérkeztünk a béka segge alá, és van rá egy fogadásunk, hogy lesz még lejjebb” bővebben