Mastodon

Elhunyt a Kispest és a Honvéd első aranykorának utolsó élő tagja

Bárfy Antal harminc meccsen játszott 1948 és 1953 között a Kispestben és a Honvédban. 1952-ben bajnokságot, 1951-ben és 1953-ban bajnoki ezüstöt, 1948-49-ben pedig bajnoki bronzot nyert.

A kispesti születésű és a Kispestben nevelkedett játékos két hónappal a 18. születésnapja után, 1948. decembert 19-én, egy MATEOSZ elleni mérkőzésen mutatkozott be – két góllal, és a sportlapban Bártfy névvel. A lap bírálata szerint:

Bártfy nem keltett csalódást.

„Elhunyt a Kispest és a Honvéd első aranykorának utolsó élő tagja” bővebben

Napikispest 2022/02/28

Németh Barnát // a fakó 20 éves csatárát, aki edzőmeccsen egyszer már játszott a felnőttben, ismét kölcsönadták. Ezúttal a szlovén másodosztályú NK Fuzinarnak – derül ki az MLSZ adatbankjából. Történt mindez papíron február 13-án, vagyis két hete. (Január 28-án még játszott a fakóban, ahol az őszi mérlege: 17 meccs, 10 gól. A szlovén kettő március 2-án kezdődik.)

„Napikispest 2022/02/28” bővebben

Kiugró teljesítmény hiányában maradt a pesszimista várakozás

Nagyon régen fordult elő utoljára, hogy ennyire nehezen döntöttétek el, ki volt a mérkőzés legjobbja. Egy nullától háromig terjedő skálán, ahol van egy maximálisan szétosztható pontmennyiség 1,39 ponttal nyerni azt jelenti, hogy több, nagyjából azonos teljesítményt láttatok a csapatban. (A pontszámok szórása 0,52, ami jóval a korábban megfigyelt szórások átlaga (0,65) alatt található. Vagyis lefordítva: kevésbé változatos pontszámok születtek a meccset követően. l. a címplapi grafikonon)

A top3 sorrendje:

  1. Tamás 1,39 – legutóbb a Kecskemét elleni hazai 0-0 után volt dobogón. Akkor szintén hasonlóan alacsony (1,39) pontszámmal Kocsis nyert, a második pedig Gomis volt.
  2. Gomis 1,26 – a múlt heti harmadik hely előtt a Tamásnál említett meccsen volt utoljára dobogón (1,01).
  3. Dúzs 1,04 – debütáló akadémista.

Ha nem lett volna jól érthető az alacsony pontszám és a szórás kapcsolata, akkor tessék, itt a bizonyíték: Tamás és Gomis pont egy hasonló megoszlású meccsen is dobogós volt.

„Kiugró teljesítmény hiányában maradt a pesszimista várakozás” bővebben

Az első háromkörös bajnokság óta nem volt ilyen szoros a kiesés kérdése

És elmagyarázzuk, miért ér nagyon keveset a döntetlen.

idényppm10ppm11ppm12
2015-160,970,940,82
2016-171,121,120,73
2017-181,091,091,03
2018-191,151,030,91
2019-201,241,180,42
2020-211,121,000,82
2021-221,151,090,97
2022-231,000,900,90
ppmXX: az adott helyezéshez tartozó átlagpontszám idény végén. 2022-23: 21 forduló alapján

Hét éve nem fordult elő olyan alacsony átlagpontszám, amivel most a Videoton már bentmaradó helyen áll, vagyis úgy néz ki, ebben a bajnokságban tényleg minden pont számítani fog, és minden apró győzelem akár magát a tiszta bentmaradást jelentheti.

„Az első háromkörös bajnokság óta nem volt ilyen szoros a kiesés kérdése” bővebben

Ezzel a döntetlennel nem megyünk semmire, ahogy a többivel se nagyon

Mezőkövesd – Honvéd 0-0

„Ami Szappanos Pétert illeti, a téli átigazolási időszakban érkezett egy ajánlat érte, de végül nem egyeztek meg a klubok egymással. A felkészülés időszak nagy részét emiatt kihagyta, ami hatással volt az utóbbi meccseken mutatott formájára, úgy éreztük, hogy most pihenőre van szüksége“

mondta a mérkőzés előtt vezetőedzőnk, Dean Klafuric. (via honvedfc.hu)

Végül ennyit sikerült kiszenvedni hivatalos álláspontként. A valósághoz nyilvánvalóan semmi köze, hiszen még csak hasonló miatt sem raktak ki soha játékost a kispesti keretből. Pedig időben sem kell nagyon messzire visszamenni, elég ha a tavaly tavaszi Lukicra gondolunk. Nem lett meg a szerződés, besértődött, ami meglátszott a teljesítményén, mégis folyamatosan játszott. Szappanosnak ugyan voltak hibái, nála mégis elfogyott a türelem. Napersze.

„Ezzel a döntetlennel nem megyünk semmire, ahogy a többivel se nagyon” bővebben