Mastodon

Napikispest 2022/12/01

  • Vernes @ Csíkszereda // vagyis román kettő, ha minden összejön. Nyáron küldték el a Vasastól, azóta hol egyedül, hol a Honvéd fakóval edzett. Most lehet belőle egy jó kis Szereda, ahol úgy tűnik, kimondott cél lett az élvonal.
  • elkezdjük a felkészülést // ma.
    • lezavarunk most két-három hetet, majd újabb szünet és januártól egy újabb felkészülési időszak, benne – ha minden igaz – egy törökországi edzőtáborral.
    • Kun Gergelyt múlt héten nevezték ki igazgatónak, és ha a pletykák igazak, akkor ma nem minden alkalmazott veszi fel a munkát, vagyis elindul valamiféle racionalizálási folyamat.
    • nyilván a keretben is lesznek változások a január végi rajtig, szóval mostantól érdemes lesz nagyon figyelni, mert a változások szerkezetéből talán következtethetünk arra, mennyi az annyi, amennyit ránk szánnak.
„Napikispest 2022/12/01” bővebben

A margó margójának margójára

Zalaegerszeg újratöltve.

Tartalomban sűrűre sikeredett az elmúlt két hét az egerszegi meccs utóhatásainak tekintetében és vonatkozásában. Előbb az akkori edzőnk, Tam Courts szólalt meg két skót lapban, amit szemléztek itthon, majd Manzinga nyilatkozott egy másik brit lapnak, és végül, immár itthon, Apáti Bence se bírta szó nélkül.

Nem akarok nagyon belemenni az egyes cikkek tartalmába (de valahogy mégis sikerül), viszont a történeti hűség kedvéért mindegyiket szemlézzük egyetlen posztban.

„A margó margójának margójára” bővebben

Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk vele: elképesztően nagy a baj Kispesten, köszönhetően az elmúlt évek hozzá nem értő vezetésének

Az előző részek tartalmából:

  • Az NB I-ben az utóbbi években több csapatnál is elszabadultak a fizetések és a költségek.
  • A Honvédnál a tulajdonosváltást követően szintén elszabadultak a fizetések és a költségek.
  • A Honvéd ennek ellenére folyamatosan gyengén szerepel a bajnokságban, gyorsan cserélgeti a keretét, és
  • úgy tűnik, három év után elfogyott az eddig szinte korlátlanul rendelkezésre álló pénz.

Milyen kilátásaink lehetnek a következő hónapokra?

„Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk vele: elképesztően nagy a baj Kispesten, köszönhetően az elmúlt évek hozzá nem értő vezetésének” bővebben

Na, megjelent az ígért interjú Kun Gergely ügyvezetővel, így lehetőségünk nyílt kiragadni a mondatait azok kontextusából

Először is: itt a link az ősforrás interjúhoz.

Most pedig jöhetnek a kedvenc részeim.

(Kicsit olyan az egész, mint egy jégtánc gála, ahol a versenyzőknek kötelező és szabadon választott gyakorlatokat kell bemutatniuk. A zsűri pontoz, a közönség tapsol, Gergely válaszol.)

„Na, megjelent az ígért interjú Kun Gergely ügyvezetővel, így lehetőségünk nyílt kiragadni a mondatait azok kontextusából” bővebben