Mastodon

Napikispest 2018.01.08.

Ma van a téli pihenő utolsó napja, holnaptól kezdődik a felkészülés, huszadikán az első felkészülési a Doroggal, szedjük össze gyorsan, hogy mi történt eddig:

  • EvdM helyett visszatért Supka, Mark de Vries maradt a pályaedző.
  • Latifut még novemberben kirúgtuk; Bobál Dávidnak, Nagy Gerinek és Ikenne-Kingnek nyáron lejár a szerződése, még nem hosszabbítottak; Horváth Andris viszont igen, 2020-ig. (bővebben a játékoskeringőről itt)
  • pár nap múlva ért volna véget Laczkó kölcsönadása, azonban mivel a Paks idő közben szerződést bontott vele, így ez a dátum tárgytalanná vált. Állítólag a Balmaz vinné.
  • Eppel ismét megpróbálkozik külföldre igazolni.
  • Kabangut EvdM kitette a keretből, Dark is bejelentette, hogy télen távozik, most viszont úgy néz ki, hogy Supka is ránéz.
  • február elején tíz napra és négy edzőmeccsre megint kiugrunk törökbe. Tavaly bejött.

„Napikispest 2018.01.08.” bővebben

Gondoltátok volna, hogy Nagy Geri már 25 éves?

Boldog szülinapot, bajnok!

Mármint ma, 2018. január 7-én. Bakker, így rohan az idő. Nemrég még egy töpszli játékos volt, aki nem tűnt ügyetlennek, mondtuk is nyilván, hogy kéne bele és rá még egy fej magasság, meg pár kiló izom, és akkor jó is lehet.

134 NB I-es meccsel később még mindig töpszli.

„Gondoltátok volna, hogy Nagy Geri már 25 éves?” bővebben

Téglajegy

„Néha jól jön egy kis szentimentalizmus,
egy szívhez szóló bús melódia”

Néhány napja rápörögtem kicsit a harmincas években épült stadionunk történetére, és azóta motoszkál valami a fejemben. Illetve több dolog is, egymással párhuzamosan. Az egyik egy dalszövegrészlet, ami valahogy úgy szól, hogy nem kértem én egyebet, csak egy szöget, Krisztus vérző tenyeréből. Na, a szöveg nem pontosan így van, hanem ha lehet népdalnál olyat mondani, hogy helyesen, akkor: nem loptunk mi csak egy szöget, Jézus vérző tenyeréből. 

Lényegi különbség, mert a másik motoszkáló dolog az lenne, hogy ha bontják, akkor szeretnék egy téglát eltenni emlékbe a tribününk falából. 

„Téglajegy” bővebben

Hopszi, az OSM már ismeri a DPUNC-ot


Nagyobb térkép

Azért szeretem igazán az OpenStreetMap-et, mert rettentően gyors. Például a Dél-pesti Utánpótlásnevelési Centrum már most rajta van, így legalább mi is érzékelhetjük, hogy mekkora terület is az új akadémia.
„Hopszi, az OSM már ismeri a DPUNC-ot” bővebben