Mastodon

Az Öreg videócseten adott válaszait még ki sem beszéltük

Megtartotta szokásos idénnyitó videós csetjét az Öreg, és egy órán át mantraszerűen válaszolt a folyamatosan ismétlődő kérdésekre: hogy mikor lesz stadion, kit igazolunk, kik távoznak, satöbbi.

Tényleg nem volt semmi extra bejelentés, néhányszor kiszólt Tamásnak, hogy írjon fel valamit, amikor úgy érezte, jó ötletet hangzott el a kérdezőtől, de semmi több.

„Az Öreg videócseten adott válaszait még ki sem beszéltük” bővebben

Napikispest 2017.08.08.

Hírek innen, onnan.

Palpatine Pintér kalandjai a történelem hiányával

Megvan a Star Warsból a köztársaságot felváltó galaktikus birodalom? Alapvetően azt hinné az ember, hogy egy ilyen rendszernek kapcsiból szét kéne esnie magától, és érezthették ezt a forgatókönyvírók is, mert nagy gondot fordítottak arra, hogy elmagyarázzák, miért is nem teszi.

A legegyszerűbb, ám mégis elfogadható magyarázatot találták: mert az uralkodó egybetartja. Az uralkodó, a maga gonosszá lett jediszerű erejében. Meg a félelem, a rettegés, a legklasszikusabb érzelmek, hogy hiába vagytok többen, hiába hatalmas az erőtök, képtelenek lesztek közösen fellépni az egyetlen jól szervezett hatalmi góc ellen.

Hogy miért ez a felcsapás? Gondoltam belefér ide egy véleménycikk a felcsúti jelenségről, mert miért ne.

„Palpatine Pintér kalandjai a történelem hiányával” bővebben

Az egymillió eurós játékos

Felröppent a hír, és már nem először, hogy a Videoton vinné Gazdag Danit, amihez most a 24-hez került rangadó valahonnan egy árat is társított:

egy teljes millió eurónak megfelelő forint.

Plusz ÁFA, gondolom.

Állítólag már tárgyalnak, állítólag az Öreg ennyit kérne, és állítólag a Videoton valóban nagyon szeretné.

Ér ennyit? Érdemes elengedni ennyiért? Most akkor mi van? Tényleg nevelőegyesület leszünk, és ha valakit felépítünk, akkor az nem külföldre, hanem itthon vált csapatot, és mozdul a feltőkésített klubok irányába?

Amúgy személyes véleményem, ha Gazdiért egymilliót adnának, és Gazdi is menne, mert lát perspektívát és karriert, akkor kutya kötelességünk elengedni. Ennyiért meg pláne.

Amúgy van ún. slusszpoén is: a klub ma reggel jelezte, hogy szó sincs semmilyen tárgyalásrólEgy gondolatkísérletnek azonban jó volt.

Még egy poszt Felcsútról, ám ez inkább a hőbörgősebb fajtából

Jól sikerült az egyeztetés, mert időközben RW is tolt egy hosszabb posztot, miközben kaparni kezdtem valamit. Sebaj, lett kettő. (Úgy tessék olvasni, hogy még nem tudom miről írt a kolléga, csak hirtelen megláttam a rendszerben, hogy keletkezett egy poszt, így magamat elraktam délutánra.) Ja, a meccs kibeszélése RW-nél (⇓⇓⇓), itt max a hőbörgés.

„Még egy poszt Felcsútról, ám ez inkább a hőbörgősebb fajtából” bővebben