Mastodon

Hetvenöt éves a Honvéd, azonban kispestiként vajon szabad ünnepelnünk?

Üdv, Kelet-Közép-Európában!

Nem tudom hova tenni december 18-át, a Honvéd születésnapját.

Eleve érdekes, hogy a Honvéd Sportközpont[ok]1, a Honvéd Sport Egyesület már létezett 1949. december 18. előtt, amikor a Kispesti AC közgyűlése kimondta a beolvadást2, a Honvéd mégis december 18-át tartja a születésnapjának3.

Vagyis a nagy Honvéd a kis Kispest utolsó napját ünnepli.

Ugyanazt a napot, amikor a Kispest, az AC pedig a megszűnését gyászolná, amennyiben ma is létezne. A sors fintora, hogy december 31-én maga Kispest település is megszűnt, és 1950. január 1-től Budapest XIX. kerületeként élt tovább4.

Röviden összefoglalva, létezett 1949-ben egy szinte tartalom nélküli Honvéd SE5, ami decemberben beolvasztotta magába a Kispesti AC-t, majd ezt a napot tekinti az utókor az egyesület születésnapjának.

„Hetvenöt éves a Honvéd, azonban kispestiként vajon szabad ünnepelnünk?” bővebben

Mindegy mennyire magyartalan, erre a pár szóra vártunk hetek óta

Laczkó out.

Erre a pár szóra vártunk hetek óta:„A felek közötti munkaviszony megszüntetésre került.A mai napon klubunk szerződést bontott Laczkó Zsolt vezetőedzővel.”

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2024-12-17T11:33:23.783Z
„Mindegy mennyire magyartalan, erre a pár szóra vártunk hetek óta” bővebben

[HK015] Élet évente hetven focimeccsel

Hétvégi Kötekedő podcast

#015 Élet évente hetven focimeccselPörge Bélával beszélgettünk a budapesti pályákról, a groundhopperkedésről, meg úgy általában az alsóbb osztályú foci szeretetéről. A végén pedig felsoroltuk a kedvenc budapesti pályáinkat.Az új adás elérhető a megszokott helyeken.

Hétvégi Kötekedő (@hetvegikotekedo.bsky.social) 2024-12-16T14:17:38.860Z
„[HK015] Élet évente hetven focimeccsel” bővebben