Mastodon

A hosszútávú koncepció és a sportszakmai tervek jegyében még mindig nincs edzőnk

Minek rohanni.

0. nap (május 6., szerda): Fórizs bement nyilatkozni a tévébe, és két nappal a feljutás után, valamint két fordulóval a bajnokság vége, illetve pár nappal a hazai Vasas elleni bajnoki döntő előtt bejelentette, hogy kirúgják Feczkót. Nem ezt mondta szó szerint, azonban nehéz lett volna máshogy értelmezni a szavait:

Hogy ő marad-e, arra még pontosan nem tudok válaszolni, ugyanis ha az őszi teljesítményt megnézem, hogy a Honvéd milyen volt az ősszel, és milyen volt tavasszal, akkor el kell gondolkozni, hogy a csapat milyen pályán mozog, felfelé vagy lefelé ível-e. (…) De igen, a szerződése a feljutással meghosszabbodott, azt azonban még nem tudom megmondani, hogy vele vagy nélküle folytatjuk-e.

„A hosszútávú koncepció és a sportszakmai tervek jegyében még mindig nincs edzőnk” bővebben

Valamit mondott Feczkó a tévében, azonban nem tudjuk, hogy mit (frissítés: már igen, viszont arról majd külön posztban, ha van értelme)

Frissítés: működik a videó!

Az elmúlt másfél évben Fórizs egyedül saját magát engedte bárkinek nyilatkozni a kötelezőket leszámítva. A meccsek utáni sajtótájékoztató és doorstep interjú kötelező, a tévés meccseken is vannak megszólalók, mert az is kötelező, valamiért úgy gondolják, hogy az ankét is kötelező, ilyenkor lehet jönni mellékszereplőnek Fórizs mellé, de ha mondjuk kikérnéd Kántor Kevint, amikor már a harmadik zseniális gólját rúgta és amúgy is remek történet az övé a svájci ötödből érkezve, vagy az edződet, amikor az NB II. utolsó helyéről pár hónap alatt az NB II. első helyére hozza fel a csapatot, akkor nem a válasz.

„Valamit mondott Feczkó a tévében, azonban nem tudjuk, hogy mit (frissítés: már igen, viszont arról majd külön posztban, ha van értelme)” bővebben

Feczkó, Fórizs, feljutás

Nekünk a Kispest podcast S01E27

Második helyen zártuk a szezont, három év után végre megvan a feljutás, viszont megy az edző. Mit jelentett Feczkó a csapatnak és mit jelentett a szurkolóknak? Mi a klub víziója? Egyáltalán ki vezeti a klubot? A napi pletykákba nem mentünk bele, mert azok pillanatok alatt változhatnak, viszont hosszabban beszéltünk a klub és a szurkolók viszonyáról, ahol a kölcsönös megértést nagyban segítené egy nyitott és őszinte kommunikáció.

„Feczkó, Fórizs, feljutás” bővebben

Hangya hosszabbított

Edző nincs, kapitány van.

Pénteken (22-én) bejelentették, hogy kirúgták Feczkót. (via honvedfc.hu) A hivatalos indoklást érdemes eltenni év végi humorosba, mert kiderül belőle, hogy a klubnak vannak „sportszakmai tervei” (hahahhahaha) és „hosszú távú koncepciója” (muhhahahha), ami nem egyezik azzal, ha az edzője teljesíti a számára kitűzött célt. Érted, ha eléred az előre meghatározott célt, akkor az nem egyezik a jövőbeli tervekkel és a koncepcióval. Zsenik, bzmg, kib*szott zsenik.

Klubunk vezetősége a következő idény sportszakmai terveit és hosszú távú koncepcióját mérlegelve úgy határozott, hogy az NB I-es szereplést új vezetőedző irányításával kezdi meg. Feczkó Tamás 2024 decemberében vette át csapatunk irányítását azzal a céllal, hogy visszajussunk az NB I-be. A csapat a mögöttünk hagyott szezonban kivívta az élvonalbeli szereplés jogát, így teljesítette azt a célt, amelynek érdekében vezetőedzőnk Kispestre érkezett.

„Hangya hosszabbított” bővebben

Feczkó kirúgásában nem is Feczkó kirúgása a legfájóbb, hanem amit sugall az egész történet

Egy csárda, két dudás. A közönség az egyik zenéjét szereti, a másik viszont jóban van a csárda tulajával.

519 nap után elküldték Feczkót.

Ennyi idő pont elég volt ahhoz, hogy az NB II-ben ponthátrányban utolsó helyen álló csapatból (!) alig egy éven belül ugyanazt a bajnokságot toronymagasan vezető csapatot építsen, majd egy gyengébb tavasz után, de magabiztosan feljusson az NB I-be. Miközben alig másfél percre voltunk a kupadöntőtől.

Pár táblázat után megpróbáljuk leírni a helyzetet, ahogy mi látjuk.

„Feczkó kirúgásában nem is Feczkó kirúgása a legfájóbb, hanem amit sugall az egész történet” bővebben