Mastodon

Már a meccs előtt hadd köszönjük meg kedves Sándor és kedves Buksi az áldozatos munkátokat, és küldjünk el a vérbe mindenkit

Kisvárda–Honvéd @ Kisvárda, 20:00

Elsőként természetesen Fórizs Sándort szeretnénk köszönteni, aki alig három hónap alatt dolgozta fel magát Kun Gábor szintjére, egyben a klub száztizenöt éves történetének legkárosabb alakjai közé. Egyszer majd tartunk róluk egy szavazást, azonban még túl közeli mindkettejük, hogy objektíven tudjuk megítélni a ténykedésüket. Pedig esküszöm, nem sok nagyobb vágyunk van most, mint hogy végre távoli történetként tekintsünk rájuk. (Címlapképünket is Sándor ihlette és a mesterséges intelligencia alkotta meg: a piros-fekete lepelbe öltözött Halál meghozza a sötétséget a stadionba.)

Aztán itt van Laczkó Buksi, a fogalmatlan edző, aki még ha jót is akarna, akkor is bevállalta Fórizst, nem emelte fel a hangját, elfogadta a felállást – és bukott meg totálisan. Ha beleszólt Fórizs, akkor azért, ha pedig nem szólt bele, és jézusom, Buksi ezt saját erőből hozta össze, akkor meg azért. NB II-ben vereségsorozat, NB II-ben hónapokon át tartó nyeretlenség, ilyen egyszerűen nincs.

„Már a meccs előtt hadd köszönjük meg kedves Sándor és kedves Buksi az áldozatos munkátokat, és küldjünk el a vérbe mindenkit” bővebben

[közlemény] Mi nem tudunk semmiről

Tényleg nem.

Többen is kérdezték innen-onnan, még a klubházból is, mit tudunk arról, hogy néhány szurkoló állítólag találkozott a tulajdonossal, úgyis mint Leisztingerrel. Vagy csak levelet küldtek neki, nem tudom, a kérdések eléggé zavarosak.

Részünkről egy dolgot tudunk kijelenteni: az ismeretségi körünkből nem tudunk ilyen találkozóról vagy levélről. Értsd ezalatt az Ultrast/tábort, a KLTE-t, vagy bármilyen más valamennyire szervezett, ismert és elfogadott szurkolói csoportosulást, amire rálátásunk van. Fontos: ettől persze még történhetett ilyen, csak mi nem tudunk róla, éppen ezért a vonatkozó kérdésekre sem tudunk válaszolni.

„[közlemény] Mi nem tudunk semmiről” bővebben

Most az komoly, hogy mindössze 17 jegy

ment el szombat délelőtt fél tizenegyig a hétfő este nyolcas kisvárdai vendégbe?

Nyilvánvaló, hogy szurkolói szempontból az év csúcsa lesz a meccs, amit pont ezért is vétek lenne kihagyni. Aláöltöző, csomagolt szendvics, három és fél órás út oda és vissza, hazaérkezés hajnali kettőre, de mindez semmi a cserébe kapott élményekért. Egyszerűen nem létezhet érv a távolmaradás mellett.

Gyertek, gyertek!

{teszt} lehetnek apróbb fennakadások a működésben

Bocs, skacok, tesztelünk pár apróságot, és úgy a legegyszerűbb, ha rögtön az éles környezetben. (Természetesen az élest lementettük, ha valamit nagyon elbarmolnánk.) Ami biztos:

Disqus (kommentfelület)
Átmenetileg kikapcsolva, de van helyette addig másik, és amit abba írtok, azt majd utólag beimportáljuk a Disqusba.
Szabványosítás és gyorsítás
Próbáljuk az oldalt még jobban a webes szabványok felé közelíteni és ezzel egyben gyorsítani is rajta. A lényeg, hogy fokozatosan eldobálunk mindent, ami nem szükséges, illetve ami feleslegesen lassítja a megjelenítést.

Nem szólunk, ha végeztünk, azt úgyis látni fogjátok.