Mastodon

Sorozatban a sokadik „nem ígérünk semmit, mert azon már rég túl vagytok” első meccse következik

Honvéd–Budafok, 17:00 @ Bozsik

Az „egész héten keményen készültünk” és az „ilyen többet nem fordulhat elő” végtelen verklijéből szeretnénk kitörni. Ehhez viszont apró, pici három pontok kellenek, sok egymás után.

Például ha ma nyerünk, akkor kis szerencsével akár a 15. helyig is előre léphetünk. Nagy szerencsével pedig egy rég látott magasság, a 13. hely sem elérhetetlen, azonban ahhoz sok góllal kellene győzni, miközben a Békéscsabát a Kozármisleny, a Mezőkövesdet pedig a BVSC veri el nagyon. Nem lehetetlen, pláne, hogy a négyből három klubnál is egykori kispesti edző ül a padon (Pinezits, Csertői, Csábi), viszont megfogadni azért nem ajánljuk.

_Feczkó bemondta a három-négy-hármat

ami pedig nagyjából így jön ki jelen állás szerint:

Rácz
Pauljevic, Szabó Alex, Csontos
Bévárdi, Somogyi, Sigér, Hangya
Medgyes, Ihrig-Farkas/Farkas Balázs, Pinte

„Sorozatban a sokadik „nem ígérünk semmit, mert azon már rég túl vagytok” első meccse következik” bővebben

Két edzőmeccs maradt hátra a bajnokságig, vagyis lassan meg kell hozni a döntést: mit tervezünk játszani tavasszal?

És legfőképp: kivel tervezzük?

Van egy klasszikus felosztás a játékosok posztjai szerint: kapus, jobbhátvéd, belsővédő, balhátvéd, védekező középpályás, támadó középpályás, jobbszélső, balszélső, középcsatár. Persze a helyzet ennél jóval bonyolultabb, mert egy játékos akár több poszton is otthonosan érezheti magát, valamint játékrendszertől függően értelmüket veszthetik egyes klasszikus fogalmak. Elég csak Holcsikára gondolni, akiből előbb Rossi 2017 tavaszán balhátvédet (az egész oldalt bejátszotta, egyedül volt a szélen), majd Supka 2019-ben kényszerből középcsatárt csinált.

A négyvédős rendszerekben általában van két szélső védő és két szélső középpályás/csatár. A három/ötvédős rendszerekben alapvetően pazarlás lenne, ezért ott rendszerint a két csatárt a középpályások mellett a két szélsővédő támogatja. És van a mostanában annyira népszerű 3-4-3 (vagy 5-2-3), amit Rossi is játszat a válogatottnál, és ahol a kettő helyett négyen is alapvetően a szélen játszanak, bár a támadók (LW, RW) folyamatosan középre húznak. Vagy valami ilyesmi, ha jól értettem.

„Két edzőmeccs maradt hátra a bajnokságig, vagyis lassan meg kell hozni a döntést: mit tervezünk játszani tavasszal?” bővebben

Kamber távozhat a stábból

Hat edző mellett dolgozhatott.

Változás a szakmai stábban: az elmúlt edzőknél rendre pályaedzősködő Kamber átkerül az utánpótláshoz.

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2025-01-04T07:24:52.418Z
„Kamber távozhat a stábból” bővebben