Mastodon

182 nap után nem állunk kieső helyen

Honvéd–Csákvár 2–1

A klub történelmének leghosszabb és egyben legsötétebb sorozata ért véget, azonban mielőtt hátradőlnénk a a másodosztály tizenkettedik helyén, ami egyrészt egy átmeneti tizenkettedik hely, mert ma este játszik a Soroksár a Vasassal, és ha győzne, akkor máris csak tizenharmadik, szóval, mielőtt hátradőlnénk, a kiesés vesztett pontban továbbra is egyetlen pontocskára van.

Az eddig lement 22 fordulóból 15-öt töltöttünk kieső helyen. A Tatabánya 13-at, a Békéscsaba 4-et, a többiek pedig ennél is kevesebbet. Tényleg lehet ünnepelni, hiszen egy simán kiesőnek tűnő csapat épp nem áll kieső helyen.

„182 nap után nem állunk kieső helyen” bővebben

Március 15. tiszteletére legyen meg a 12. tavaszi pontunk

Mezőkövesd–Honvéd @ Mezőkövesd, vasárnap 14:00

Tepertőkrémes szendvicset és hideg Pilsnert csomagolok az útra. Reggel betolok egy nagy adag borsodi pandúrlevest, ami valójában egy felturbózott krumplileves, azonban jalapenho paprikával és a paprika levével ízesítve kellemesen savanyú és nemkülönben laktató. Mondjuk folyadék, tehát pisilni kell tőle, ami az utazás szempontjából kevésbé praktikus, szóval ezt a részt még átgondolom.

Azt tudom, hogy győznünk kell, azonban egyelőre ennyire foglalkoztat a meccs. Lehetne számolgatni (a hajtás után fogunk egy kicsit), azonban nincs sok értelme. Lehetne merengeni a kezdőn, hogy Holmannal vagy Holman nélkül (Holman a pályán 9 pontos, a Honvéd 22, Holmannal 7-16 a gólkülönbségünk, Holman nélkül 20-15, és folytathatnám), hogy ki sérült és ki nem, azonban ennek sincs sok értelme. Annak kell megoldania, aki játszik. Lehetne lamentálni az ellenfélen, hiszen Csertői az edzőjük, télen hozzájuk igazolt Lőrinczy, azonban feltételezem, ők sem akarnak kiesni, szóval rajtuk is felesleges.

Annyi minden felesleges. Éppen azért tartjuk az edzőt, hogy helyettünk gondolkozzon és aggódjon az ilyesmiket, aztán ha eltalálta együtt ünneplünk, ha meg nem, akkor legalább van kit szidni. Az én dolgom a szendvics, az ott levés és a szurkolás. A többit oldják meg, azért vannak.

„Március 15. tiszteletére legyen meg a 12. tavaszi pontunk” bővebben

A reménykedés és a reménytelen helyzetbe sodródás között feszülő vékony cérnaszálon táncolunk

Honvéd–Soroksár @ vasárnap 17:00, Bozsik

Van baj:

  • Ihrig-Farkas, úgy is mint a legjobb formában (sic!) lévő csatárunk tartósan megsérült (állítólag bordarepedés),
  • Kesza továbbra is sérült,
  • Simon Benedek dettó,
  • Ene sérült,
  • Holman eltiltott,
  • ismét egy közvetlenül előttünk álló csapattal játszunk (érdekes, ők rotálják egymást, mert néha nyernek), ám ezúttal nem kettő, hanem négy pontra vagyunk lemaradva,
  • vagyis bármi lesz az eredmény, maradunk kieső helyen, azonban kérdés, hogy nagyon-nagyon, vagy képesek leszünk feljönni egy pontra Mezőkövesd előtt?

Apró jó hír:

  • Csontos visszatérhet,
  • Csonkát összevarrták (ugye, ráharapott a szájára), hétvégén játszhat.
„A reménykedés és a reménytelen helyzetbe sodródás között feszülő vékony cérnaszálon táncolunk” bővebben

Semmi sem változott: kell a három pont

Ajka–Honvéd @ Ajka, 15h

Nem hangzik jól, azonban 2024. szeptember 29. óta, vagyis 154 napja, azaz 5 hónapja(!) először mozdulhatunk el a kieső helyekről. Rendben, volt benne egy hosszabb téli szünet, azonban az 5 hónap akkor is 5 hónap.

Bezzeg, ha Feczkó tartotta volna magát az ígéretéhez, és nem bukja el rögtön az első meccsén a 7 fordulóra bemondott 22 pontot, akkor ezen a kiesőhelyes csúfságon már egy hete túl lennénk. Bár az is lehet, mi számoltunk rosszul, hiszen a mester mégiscsak matematika-testnevelés szakos tanár, vagyis mind a labdarúgásra, mind a számok világára jóval nagyobb rálátása lehet, mint nekünk.

Sebaj, majd Ajkán.

„Semmi sem változott: kell a három pont” bővebben

Régen, illetve soha nem látott dolgok

Honvéd–Kozármisleny 5–0

Munkához való viszony (eg.) Az érzelmi viszonyulás, a tudati állásfoglalás, a beállítódás alapján alakul ki a dolgozóban. Megkülönböztetünk ~t általában, és speciálisan arra a munkahelyre, ahol a munkás dolgozik. A ~t meghatározzák a dolgozó elvárásai, az elvárások kielégítettségi foka és mértéke. A munkához való pozitív viszonyulás kedvezően hat a dolgozó idegrendszeri állapotára, így munkatevékenységére is.

Munkavédelmi Kislexikon, Népszava, Budapest, 1982, 147. o.

A munkaerkölcs és a munkahelyi levegő szócikkeket inkább nem idézném. Eleve már az furcsa, hogy ez a kötet megvan a polcomon, nemhogy idézgessek belőle. Bőven elég a munkához való viszony, merthogy az ilyesmi ritka vendég volt mifelénk.

„Régen, illetve soha nem látott dolgok” bővebben