- játékoskeringő // a klub is megerősítette a máshol már megjelent infókat, miszerint Tóth Barna Vácra, Vajda Dániel Szigetszentmiklósra került fél évre kölcsönbe, Kapacina Valér pedig Sopronba igazolt.
- Hemibá // is blogolt ma, de semmi érdekes nincs benne. (via nb1.hu)
Címke: George F. Hemingway
Végre egy ember, aki nyíltan ki meri mondani az amúgy előre tudhatóra: HÜLYESÉG
Az Öreg ezúttal nem blogolt, hanem a Sport pluszba írt egy cikket a tévés közvetítési rend átszabásának hatásáról, és a szétosztott jogdíjak aránytalanságáról. Mindkét intézkedés a reformok jegyében született, újabb ötlettel megmenteni a magyar labdarúgást, és ahogy az lenni szokott ha valamit az MLSZ talál ki: nyilvánvalóan pont fordítva sült el minden.
„Végre egy ember, aki nyíltan ki meri mondani az amúgy előre tudhatóra: HÜLYESÉG” bővebben
Napikispest 2016.01.12.
- Egy percig volt kint, azóta leszedték. Biztos csak javítanak valamit rajta, mert a hír szerepel szövegesen Hemingway félévértékelőjében:
- update 13:42 // a honvedfc.hu-ról lekerült az anyag, de a Honvéd youtube-csatornáján még elérhető. (már nem, mert:)
- update 16:57 // frissült a videó, kikerült belőle a Délczeges rész, és helyette így szól a dolog. Valakinek egy csomó melója lehetett vele, miközben egy néhány szavas szöveges helyreigazítás is bőven elég ilyen esetekben. Mintha még soha senki nem mondott volna véletlenül félre valamit. Délczeg-gate a mikroverzumunkban.
- Csatárt és balhátvédet még mindig keresünk.
- Kapacina nem Soroksáron folytatja, tavaszra máshova adjuk kölcsönbe. (Pletykaként Sopront lehetett olvasni.)
- Délczeget Zalaegerszegre adtuk el(!!!). (Egy kérdéssel a hiteles tájékoztatásra vonatkozó terjedelmes válasz után hangzik ez így el – vélhetően nyelvbotlásként. Délczeg egyébként Kisvárdára került, hiába veszi át a csakfoci a Zetét. Utóbbi mondjuk nettó lúzerség.)
- Pár játékost már kölcsönadtunk, és még 4-5 mehet kölcsönbe NB II-es csapathoz.
- Reális cél idén az első hat.
- Az utánpótlásközpont közbeszerzését (megint – vh) hamarosan kiírják, az építés utána indul, majd ahogy befejeződik, épül a stadion.
- további mai posztjaink //
- a Honvéd 2015/16-os sportfejlesztési programjáról szól, benne forintosított fizetésekkel, és remek tételmondatokkal.
- mennyi időt töltenek edzőtáborban a többiek?
- játékoskeringő @ NB I // nem mondhatni, hogy nagyon pörögne. Kigyűjtöttük.
Napikispest 2015.12.24.
- Hemiblog // Úgy látszik idén az Öreg legújabb írása került a fa alá, benne olyan zamatos falatokkal, mint
- egy kis odaszúrás a Fradinak („A csapatok közötti különbség a multimilliárdos FTC kivételével eltűnt, és a bajnokság rendkívül szoros lett.”),
- hogy hiányposztra igazolunk („Már május óta kínlódunk 2-3 pozíció megerősítésével. Ezen belül is egy befejező csatárral. (..) Eddig nem jött össze, és általában nem a pénz miatt.”),
- és hogy az akadémiára már pontos dátum sincs, nemhogy idén szeptemberi avatás.
- Karácsony és egyéb ünnepkörök // Mindenkinek minden jót és kellemes ünnepeket kívánunk, legyen az bármi a halászléje és a betevő Bud Spencere mellett. (És elnézést, hogy nem rakunk ki semmiféle gagyi képmontázst, amin a Honvéd és a karácsony együtt szerepel. Mondjuk.)
Napikispest 2015.11.27.
- Hemibá @ SportTV // (via rangado.hu)
- Egyelőre várjuk az zöld jelzést az akadémiára és a stadionra.
- Kispesten marad a névre szóló jegy.
- magyar állampolgár vs magyar állampolgár //
- Reméljük nem gondolja komolyan Vági Márton, az MLSZ főtitkára a csakfocinak adott nyilatkozatát a mostanában előforduló honosításokkal kapcsolatban. Egészen furcsa lenne, ha a szövetség döntené el, hogy ki magyar és ki magyarabb állampolgár.
Valóban akadt erre példa a közelmúltban, de azt még nem mondhatjuk, hogy nagy számban történtek volna meg a honosítások. Hozzáteszem, általában olyan játékosokról van szó, akik évek óta, akár 5-8 éve itt élnek. Ők nem azért kapják kapják meg az állampolgárságot, mert az MLSZ ezt támogatná, hanem az érvényes jogszabályok azt lehetővé teszik, például magyar a feleségük. Erkölcsileg ez rendben van, de ha azt nézzük, hogy minél több fiatal magyar gyerek legyen a pályán, akkor ennek nem ez az útja. Az elnökség decemberben értékeli ennek is a tapasztalatait, és ha ezt káros folyamatnak tartja, akkor reagál erre is.
- A témában kivételesen a labdabiztoson hőbörgök egy hosszabbat.
- 200 milliárd forint alsóhangon // Az MLSZ és a kéziszövetség bepereli a Transparency Internationalt, mert az azt állított róluk, hogy korruptak. :D :D:D Most tényleg nagyon röhögök :_D:D::D
