Mastodon

Napikispest 2016.01.15.

Végre egy ember, aki nyíltan ki meri mondani az amúgy előre tudhatóra: HÜLYESÉG

Az Öreg ezúttal nem blogolt, hanem a Sport pluszba írt egy cikket a tévés közvetítési rend átszabásának hatásáról, és a szétosztott jogdíjak aránytalanságáról. Mindkét intézkedés a reformok jegyében született, újabb ötlettel megmenteni a magyar labdarúgást, és ahogy az lenni szokott ha valamit az MLSZ talál ki: nyilvánvalóan pont fordítva sült el minden.

„Végre egy ember, aki nyíltan ki meri mondani az amúgy előre tudhatóra: HÜLYESÉG” bővebben

Napikispest 2016.01.12.

prosser_probajatek_20160112

  • Egy percig volt kint, azóta leszedték. Biztos csak javítanak valamit rajta, mert a hír szerepel szövegesen Hemingway félévértékelőjében:
    • update 13:42 // a honvedfc.hu-ról lekerült az anyag, de a Honvéd youtube-csatornáján még elérhető. (már nem, mert:)
    • update 16:57 // frissült a videó, kikerült belőle a Délczeges rész, és helyette így szól a dolog. Valakinek egy csomó melója lehetett vele, miközben egy néhány szavas szöveges helyreigazítás is bőven elég ilyen esetekben. Mintha még soha senki nem mondott volna véletlenül félre valamit. Délczeg-gate a mikroverzumunkban.
    • Csatárt és balhátvédet még mindig keresünk.
    • Kapacina nem Soroksáron folytatja, tavaszra máshova adjuk kölcsönbe. (Pletykaként Sopront lehetett olvasni.)
    • Délczeget Zalaegerszegre adtuk el(!!!). (Egy kérdéssel a hiteles tájékoztatásra vonatkozó terjedelmes válasz után hangzik ez így el – vélhetően nyelvbotlásként. Délczeg egyébként Kisvárdára került, hiába veszi át a csakfoci a Zetét. Utóbbi mondjuk nettó lúzerség.)
    • Pár játékost már kölcsönadtunk, és még 4-5 mehet kölcsönbe NB II-es csapathoz.
    • Reális cél idén az első hat.
    • Az utánpótlásközpont közbeszerzését (megint – vh) hamarosan kiírják, az építés utána indul, majd ahogy befejeződik, épül a stadion.
  • további mai posztjaink // 
  • játékoskeringő @ NB I // nem mondhatni, hogy nagyon pörögne. Kigyűjtöttük.

Napikispest 2015.12.24.

  • Hemiblog // Úgy látszik idén az Öreg legújabb írása került a fa alá, benne olyan zamatos falatokkal, mint
    • egy kis odaszúrás a Fradinak („A csapatok közötti különbség a multimilliárdos FTC kivételével eltűnt, és a bajnokság rendkívül szoros lett.”),
    • hogy hiányposztra igazolunk („Már május óta kínlódunk 2-3 pozíció megerősítésével. Ezen belül is egy befejező csatárral. (..) Eddig nem jött össze, és általában nem a pénz miatt.”),
    • és hogy az akadémiára már pontos dátum sincs, nemhogy idén szeptemberi avatás.
  • Karácsony és egyéb ünnepkörök // Mindenkinek minden jót és kellemes ünnepeket kívánunk, legyen az bármi a halászléje és a betevő Bud Spencere mellett. (És elnézést, hogy nem rakunk ki semmiféle gagyi képmontázst, amin a Honvéd és a karácsony együtt szerepel. Mondjuk.)

Napikispest 2015.11.27.

  • Hemibá @ SportTV // (via rangado.hu)
    • Egyelőre várjuk az zöld jelzést az akadémiára és a stadionra.
    • Kispesten marad a névre szóló jegy.
  • magyar állampolgár vs magyar állampolgár //
    • Reméljük nem gondolja komolyan Vági Márton, az MLSZ főtitkára a csakfocinak adott nyilatkozatát a mostanában előforduló honosításokkal kapcsolatban. Egészen furcsa lenne, ha a szövetség döntené el, hogy ki magyar és ki magyarabb állampolgár.

Valóban akadt erre példa a közelmúltban, de azt még nem mondhatjuk, hogy nagy számban történtek volna meg a honosítások. Hozzáteszem, általában olyan játékosokról van szó, akik évek óta, akár 5-8 éve itt élnek. Ők nem azért kapják kapják meg az állampolgárságot, mert az MLSZ ezt támogatná, hanem az érvényes jogszabályok azt lehetővé teszik, például magyar a feleségük. Erkölcsileg ez rendben van, de ha azt nézzük, hogy minél több fiatal magyar gyerek legyen a pályán, akkor ennek nem ez az útja. Az elnökség decemberben értékeli ennek is a tapasztalatait, és ha ezt káros folyamatnak tartja, akkor reagál erre is.