Mastodon

Amennyiben nyáron nem lesz amnesztia, a klubszülinap környékén zártkapus meccsel kezdünk otthon az NB I-ben

Fegyelmi bizottság.

A FEB a Budapest Honvéd FC-t a Szeged-Csanád Grosics Akadémia elleni mérkőzéssel kapcsolatban szurkolóinak megbotránkoztató és rasszista kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi, továbbá 1 soron következő hazai férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló szektorbezárással bünteti.

via MLSZ feb, 2026.05.14.

A dokumentumtárban már elérhető Hivatalos értesítő alapján a pénzbüntetés 600.000 forint, a szektorbezárás pedig a teljes „B”-re vonatkozik.

„Amennyiben nyáron nem lesz amnesztia, a klubszülinap környékén zártkapus meccsel kezdünk otthon az NB I-ben” bővebben

A minimumprogram teljesítve: NB I.!

Szeged–Kispest 0-0

ez a poszt inkább az érzelmekről szól, mintsem a történésekről.
kéretik így kezelni.

1072 nap a másodosztályban. Közel három év. Iszonyatosan sok idő. A klubtörténet első élvonalbeli bajnokija (1916.09.03.) és az első érem, egy ezüst megszerzése között (1920.06.20.) is mindössze 1386 nap telt el. Abban a mezőnyben, abban a magyar futballban érmet szerezni egyáltalán nem volt kis dolog. Gondoljunk bele, a korszakban a magyar foci az angol, uruguayi, argentín, dán és skót mellett/mögött az első öt-hatba tartozott a világon. (A témáról részletesen Szegedi Péter második tanulmányában olvashattok ebben a kötetben. [106. oldal])

A kétezer-húszas évekre aztán eljutottunk oda, hogy harmadszori próbálkozásra sikerült egyáltalán feljutni az NB II-ből.

„A minimumprogram teljesítve: NB I.!” bővebben

Feljutás: első esély

Szeged–Kispest @ Szeged, vasárnap 17:00

Nagyon egyszerű a helyzet: először van matematikai esélyünk feljutni, tehát b*sszuk tele a szegedi vendéget, és szurkoljuk ki. A matekról itt olvashatsz részletesen, bár felesleges kattintanod, mert a lényeg egy mondat: legalább annyi pontot kell szereznünk, mint a Kecskemétnek Kozármislenyben. Ennyi.

Minket most egyedül az érdekeljen, hogy vasárnap keljünk útra, autóval, vonattal, vagy akár felőlem bringó hintóval (mondjuk ahhoz elég korán kell indulni), a lényeg, hogy minél többen legyünk ott, mert szükség lesz ránk.

„Feljutás: első esély” bővebben

Feljutómatek – 28. forduló

Számítunk az aktív részvételünkre, bár nem szükséges feltétele a feljutásnak.

  • Kozármisleny–Kecskemét, vasárnap 17:00
  • Szeged–Kispest, vasárnap 17:00

Hét pont az előnyünk, három forduló van hátra, vagyis a matek nagyon egyszerű: legalább annyi pontot kell szereznünk, mint a Kecskemétnek, és akkor feljutottunk. A legalább annyi pont például azt is jelenti, hogy ha a Kecskemét kikapna Mislenyben, akkor nekünk mindegy mit játszunk Szegeden.

„Feljutómatek – 28. forduló” bővebben