Mastodon

Öntsünk tiszta vizet a pohárba!

Az utóbbi napokban, hetekben számtalan ügy kapcsán horgadtak fel az indulatok a nagy kollektív kispesti közösségi térben, melynek integráns része a mi csöppnyi blogunk is. Bátorkodom a T/1-et használni még, mert bár good old Fanta úr majd’ egy éve szólóban nyomja szélmalomharcát posztjaival, amibe már egyre ritkábban tudok besegíteni, mint talján zsoldos a kispesti öltözői egységbe, mégiscsak közös gyerek volt ez valamikor, és kicsit még most is az, így néha én is szólhatok a közhöz. Például most. Posztom kettős célt szolgál: 1) igyekszik összefoglalni az elmúlt hetek nem egyszer egymásnak ellentmondó információhalmazából a lényegi tudnivalókat, 2) a végén, szakítva a Hanta a rossz rendőr, én a jó felállással, előveszem magam is a körmösök kiosztására szolgáló, vörös-fekete Terence Hill freskókkal díszített pálczámat!

„Öntsünk tiszta vizet a pohárba!” bővebben

Gépház a kommentrendszerről

Kicsit sajnálom, hogy a WordPress/Jetpack saját megoldása nem nyerte el a tetszéseteket, ellenben meg is értem, mert néha követhetetlen, hogy melyik szál hova tartozik. Hiába szenvedtünk bele pöttyözött vonalakat, nem lett sokkal egyértelműbb.

Ennek ellenére elmondom, hogy miért szeretem:

  • nincs szerkesztései lehetőség (nektek, mert nekünk van az adminon, hahaa), tehát a leírt szó az, ami le van írva.
  • teljesen anonim, azt írsz be becenévnek és mailcímnek, amit akarsz, vagyis szabad az út a tiszta véleménynek.
  • nincs lájkolás, nincs plusz/mínusz, ha valamivel egyetértesz, akkor vagy leírod, vagy hagyod a fenébe. Ha nem értesz vele egyet, akkor úgyis leírod.
  • gyors, kicsi, saját hosztolású, igaz, mobilon néhány válaszszint után nagyon apró a hasáb, rosszul olvasható.
„Gépház a kommentrendszerről” bővebben

Kérdezz-felelek posztban mondom el, hogy miért és mikor Reddit

A tegnapelőtti poszt megjelenését követően több platformon is kaptam kérdéseket, hogy miért ez a hirtelen és furcsa irányú változás a kommentelésben? Telegramon elkezdtem tegnap válaszolni, hogy legalább magamnak összeszedjem a mondandómat. Szóval tisztázzunk pár apróságot, amolyan FAQ-szerű módon.

Most akkor csak Redditen lehet ezentúl kommentelni?

Nem. A szerzők egyedi döntése lesz minden egyes posztjánál, hogy az adott poszt alatt szabadon lehet kommentelni (Disqus), előmoderációt* alkalmaz (Disqus), vagy áttereli a kommentelési lehetőséget egy külső felületre (Reddit).

Mi az, hogy ha *előmoderált egy poszt?

Ugyanúgy kommentelhetsz, mint eddig, azonban a komment csak akkor jelenik meg az oldalon, ha egy moderátor (itt: szerző) azt jóváhagyta. Tehát ha elemzésed, hosszabb mondandód, vagy releváns megjegyzésed, javításod van az előmoderált poszthoz, akkor az mindenképp meg fog jelenni, mert hozzá tartozik a poszthoz.

„Kérdezz-felelek posztban mondom el, hogy miért és mikor Reddit” bővebben