Mastodon

Lajosmizse felé vonatozni szó szerint időutazás: a jelenben hosszan, a múltba pedig visszafelé

Három képben és egy rövid videóspotban mutatnám meg, hogy miért érdemes NB III-ra járni idegenbe (vidékre):

Igen, ezek a kocsik közlekedtek tegnap az S21-es (Bp. Nyugati – Lajosmizse) viszonylaton. A kontraszt kedvéért bent állt a Nyugatiban egy S50-es (Bp. Nyugati – Monor) is, az új emeletes kocsikkal. Persze, ha egy NoHAB rángatta volna, akkor minden a legnagyobb rendben, azonban ide csak egy Szergej jutott.

Ha egész életeben üzenni szerettél volna valamit Kun Bélának, akkor itt a nagy lehetőség. Mindössze egy vonatjegyet kell hozzá váltani.

„Lajosmizse felé vonatozni szó szerint időutazás: a jelenben hosszan, a múltba pedig visszafelé” bővebben

Napikispest 2020.08.29.

  • frissítettem // az aktuális keretünket tartalmazó oldalt. Elrérhető a szokásos helyről: menü > játékoskeringő > aktuális keret.
  • Gazdag // nem megy a válogatotthoz, mert – és innen nem értem – negatív(!) lett a koronatesztje. Kezd egy komolyabb konteó összeállni a fejemben, amit csak tetéz, hogy a második csapat meccse elmaradt szerdán, valamint a Turku ellen többen is hiányoztak a keretből. Kimondani persze nem merem.
    • TGK // se megy az U21-es válogatotthoz.
    • a Kisvárda // elleni keretből talán okosabbak leszünk.
„Napikispest 2020.08.29.” bővebben

A koronag*ci felütötte a fejét Kispesten is

Boldogan majszoltam ebéd után a túró rudimat, és gondoltam, ránézek mi van a honlapon, hátha történt valami érdekes. Történt.

A Budapest Honvéd FC bő felnőttkeretében két koronavírusos esetet regisztráltunk a legutóbbi tesztelés során.

elmarad a mai Honvéd-MFA – ESMTK meccs (via honvedfc.hu)

Bakker. A többiek a múlt héten Csehországban jártak, és kértem, hozzanak nekem olmützi (büdös) sajtot, mert az finom, és én szeretem. Úgy volt, a mai meccsen veszem át, talán nem árt meg neki pár óra hőség. Buktam.

Kérdés, az át nem vett sajtomon és a délutánra tervezett programom újraszervezésén kívül milyen egyéb hatásai lehetnek a most bejelentett vírusos eseteknek? A Turku ellen játszhatunk? Hétvégén a Kisvárda ellen?

Marad a várakozás, hátha később okosabbak leszünk.

frissítés // az MLSZ adatbankja szerint a meccs új időpontja szeptember 16. (szerda), 16:00

Napikispest 2020.08.06.

  • jegyek //
    • Felcsútra még nem, azonban az
    • MTK ellen már kaphatók online a jegyek. Egyelőre még kér honvédos klubkártyát, azonban ez valószínűleg hamar elmúlik. A pénz 1800.
  • az EL-be // augusztus 3-ig lehetett nevezni, vagyis nagyjából megvan, hogy kik a kiemeltek. Mi az első körben csatlakozunk kiemeltként, és az itt látható névsorból kaphatunk valakit, plusz ugye az előselejtezőből felkerültek közül.
    • sorsolás tizedikén.
„Napikispest 2020.08.06.” bővebben

Dél-pesti focikalandok IV. – Szabadkikötő!

Nb3-on voltunk, hangulatkodni

Szombat este Kassai lefújta a meccset és persze az abisszikus mélységű kispesti önsajnálatunkban fetrengés épp tort ült a társaságon, mikor Ábel utolsó sörének zárókortyai között bedobta, hogy holnap a Bélával mennek BKV – III. kerületre, nem jövünk-e mi is, én pedig elgondolkoztam, mert BKV-meccsen utoljára 2014 tavaszán voltam, ahol Tischler óriásit hegesztett 40-ről a nyugdíjközeli Vezér Ádinak, utána magán a pályán pedig a Vérhódos MK-meccsünkön, az is 2014, csak ősz. Szóval már bólintottam volna egy feltételes igen-t, amikor Hanta szokás szerint teljesen más irányba nézve közölte, hogy ők Honvéd-Szabadkikötőre mennek Csepelre, ráadásul az utóbbi pályájára, ami viszont még ismeretlen stadionka, így mindannyiunkat felizgatott. Végül jött a vasárnap délután, és Ábel eltűnt az éterben (valszeg mégis BKV-ra ment), én azonban felkerekedtem, hogy Hantáék mellé társulva fedezhessek fel egy új sporttelepet és ránézzek a kadétjainkra, hogyan is állnak a nagy fejlődésben.

„Dél-pesti focikalandok IV. – Szabadkikötő!” bővebben