Mastodon

Beszarsz, bazmeg, ilyen hablatyolást még a magyar futball elképesztő magyarázkodásain edződött lelkünk sem hallott az életben

A dilivonaton nemhogy fék nincs, szorgos serpáink még külön be is olajozzák a síneket.

A tegnapi ankét plenáris részében valaki megkérdezte, hogy miért zártkapusak az edzőmeccsek? És figyelj, mert tényleg beszarsz Fórizs sportigazgató válaszán. Szó szerint idézem:

„Erre nagyon egyszerű a válaszom. Ugye, az edzőmérkőzéseket bent játsszuk az akadémián, és ha jól tudom, oda kétszáz-háromszáz fő fér be. Ugye? Körül-belül ennyi ember fér be, és én azt gondolom, hogy most azér’ lett volna olyan érdeklődés a csapatra, hogy ennél sokkal többen szerettek volna bejönni, és inkább úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk, hogy

összevesszetek egymással,

ezért úgy döntöttünk, hogy inkább közvetítjük nektek. (Bekiabálások és hangos röhögés.) Hogy, ha a stadionban játszanánk a meccseket, akkor az NSÜ-nek folyamatosan bérleti díjat kellene fizetnünk. Akkor megígérem, megígérem, hogy legközelebb, a téli felkészülésben az utolsó hazai mérkőzés akkor nyilvános lesz, de ott nem szeretném, hogy

összevesszetek egymással.

Tehát akkor az első háromszáz ember jöhet majd be. Jó? Rendben van. Köszönöm.

„Beszarsz, bazmeg, ilyen hablatyolást még a magyar futball elképesztő magyarázkodásain edződött lelkünk sem hallott az életben” bővebben

Mi más, mint ZÁRT-KA-PU

Az edzőmeccs és a néző fogalmai Kispesten összeegyeztethetetlenek.

edzőmeccsek // a tegnapi posztunkban csak sejtettük, ma azonban a Honvéd is közölte, hogy szombaton nem egy, hanem kéte edzőmeccset fogunk játszani:

  • 07.19. 11:00 Paks–Honvéd @ Paks – a belépés ingyenes.
  • 07.19. 17:00 Honvéd–BVSC @ MFA – zártkapus.
„Mi más, mint ZÁRT-KA-PU” bővebben

Kecskemét–Honvéd: természetesen zártkapu

Mi más lenne?

Múlt szombaton játszotta a csapat az első felkészülési meccsét, ahogy azt kell, a saját akadémiáján, zárt kapuk mögött. (Tiszakécske, 3–0). Közvetítés nuku, később azonban felkerült róla egy összefoglaló.

Ma játssza a másodikat, szintén a saját akadémiáján, és természetesen szintén zárt kapukkal, viszont legalább streamet ígérnek. (Maccabi Haifa, 18:30)

A harmadik meccsünk szombaton lesz, mégpedig a helyben edzőtáborozó Kecskemét ellen Telkiben. A KTE szerdán fogadta egy nem zártkapus edzőmeccsre a Kozármislenyt, szóval lehetett reménykedni, hogy ha ők a rendezők, akkor végre lehetnek nézők egy meccsünkön, de persze nem. A mérkőzésről szóló anyag ugyanis ezzel a két mondattal végződik a KTE honlapján:

Folytatás szombaton 11 órakor a Bp. Honvéd ellen, ugyancsak Telkiben. Az a találkozó zárt kapuk mögött kerül megrendezésre.

Lefordítom: a Honvéd kérte, hogy legyen zártkapus a mérkőzés!

„Kecskemét–Honvéd: természetesen zártkapu” bővebben

Van, ami nem változik: zártkapus edzőmeccsek

Napikispest 2025/06/19

_edzőmeccsek

  1. 06.28. (szombat) 11:00, Tiszakécske @ MFA zártkapus
  2. 07.03. (csütörtök) 18:30, Maccabi Haifa @ MFA zártkapus
  3. 07.05. (szombat) 11:00, Kecskemét @ Telki
  4. 07.12. (szombat) 10:30, KFC Komárno @ Komáromszentpéter (Szlovákia)*
  5. 07.19. (szombat) 11:00, Paks @ Paks**

*_ A Komárno szerint a mérkőzést Komáromszentpéterben (Svätý Peter) rendezik. A Honvéd eredetileg Komáromot jelölt meg, azoban éksőbb javította, szóval a meccs helyszíne valóban Komáromszentpéterben.
**_ Ez is egy érdekes meccs lesz, mert egyrészt nem szerepel a Paks felkészülési programjában, másrészt két nappal korábban, 07.17-én Kolozsvárott, a CFR ellen játszanak Európa-liga-selejtezőt.

„Van, ami nem változik: zártkapus edzőmeccsek” bővebben

Bevágtam a durcást, és nem megyek ki még a kerítéshez sem nézni a mai edzőmeccset

Honvéd–Budafok @ MFA 11:00, zárt kapu, nincs közvetítés.

pedig évek óta nem csináltam ilyesmit. Mármint olyat, hogy kihagyjak egy pesti edzőmeccset, rendezzék azt bárhol, bármikor.

Elegem van a zártkapus meccsekből. A világ vicce, hogy az NB II. egyik kiesőjelöltje (mi) és az NB II-ben, miután minket megvert, sorozatban ötször kikapó, szintén alsóházas Budafok zártkapus edzőmeccset játszik,

nehogy véletlenül kiszivárogjanak a legújabb taktikai elképzeléseik.

„Bevágtam a durcást, és nem megyek ki még a kerítéshez sem nézni a mai edzőmeccset” bővebben