Mastodon

Elhunyt Török Péter

Kamaszkorunk edzője volt.

Pont egy átmeneti, forrongó világban érkezett Kispestre. A valódi nagyság évtizede már elmúlt, egy-két játékos maradt mutatóba, és ők is inkább visszatérők voltak. A rendszerváltás teremtette új feltételekhez először remekül alkalmazkodni látszó klubról fokozatosan derült ki, hogy nincs valódi tulajdonosa, hogy releváns tudás nélkül nem lehet fejest ugrani a profi futballba, hogy képtelen fenntartani az itthon sztárnak számító játékosokra alapozott működést. 1995-ben szinte az összes piacképes játékosa elhagyta, és bár sikerült közben pár jónak mondható nevet igazolni, az új keret többségét saját nevelésű fiatalok, illetve néhány légiós alkották.

1995 májusában, még a bajnokság alatt lemondott az edző, Kozma Mihály. Komora a régi harcostársat, az amúgy is Kispesten dolgozó Török Pétert nevezte ki idény végéig. Ekkor még bíztak De Vriesben, hátha lesz pénz.

Nem lett.

„Elhunyt Török Péter” bővebben

Metalcom, vihar, NB II – vajon ki lehet az apokalipszis negyedik lovasasa?

Honvéd – Kozármisleny @ Bozsik, 17:30

Egészen csodálatos, és annyira #tipikuskispest módon megyünk neki az első hazai NB II-es meccsünknek, hogy engedjétek meg, elismerésem jeléül most elengedjem kicsit a billentyűzetet, és felállva tapsoljam meg az Életet, aki nem csak iskolát üzemeltet, hanem mellékállásban egy hatalmas rendező!

Eleve a stadion első meccse egy MTK-Fradi női bajnoki lett volna zárt kapukkal, és úgy kellett kisírni, hogy ne, ne alázzatok meg minket ennyire. Ha más nem, akkor legalább a fakó Szekszárd elleni bajnokija legyen, az mégiscsak Honvéd. Végül a fakó játszott, az akkor érvényben lévő Covid-szabályok teljes mellőzésével. Mintegy ötszáz ember a tribünön, amikor ötven nem lehetett együtt egy temetésen. Mindez persze a nyilvánosság teljesen kizárásával. A tesztmeccset rögtön egy zártkapus tétmeccs követte: Románia-Hollandia a szlovénokkal közösen rendezett U21-es Európa-bajnokságon.

Pár hónappal később, a hivatalos stadionnyitót a meccset megelőző napon mondta le az ellenfél, és játszunk helyette félhomályban egy tartalékcsapattal, mert a villanyhálózat nem működött teljes kapacitáson.

„Metalcom, vihar, NB II – vajon ki lehet az apokalipszis negyedik lovasasa?” bővebben

Lesz majd poszt az ankétról, de

egész biztos nem tőlem, mert nem voltam ott. Konkrétan azért, mert semmilyen szinten nem érdekelt. Miután végiggondoltam, hogy Budó örökbecsű „megb*sszuk őket” mondatát leszámítva, valamint Mendelényi ormótlan surmóságát Lacival szemben, amire kellemetlenül rákontráztak többen a közönségből, történt bármi valóban érdekes dolog valaha egy ankéton? Nem – válaszoltam határozottan magamnak. Nyilván

  • az aktuális témák fognak pörögni: bírók, durvaság, Felcsút, óvni kéne, kártérítést kérni, és a többi elképesztő badarság. Még azon sem lepődnék meg, ha évtizedek óta meccsre járó emberek tennének fel ebbe a témakörbe sorolható kérdéseket. Mintha láttak volna már hasonlót korábban.
  • kit igazolunk, lesz még igazolás? A kérdések, amikre ankéttól és klubtól függetlenül mindenhol ugyanaz a válasz: Szeretnénk, lehetőségek, kivárunk, vannak páran talonban, ha mégis azonnal kéne valaki, bla, bla, bla.
  • aztán jönnek az emberek, akik három-öt perc hosszan tesznek fel egy kérdésnek látszó valamit, onnan kezdve, hogy együtt ultizott Tichyékkel, látta hajjal Bodonyi Bélát, majd pár további felesleges kurfli után, amikor leül, mindenki bambán néz: mégis mit kérdezhetett?
  • stb.
„Lesz majd poszt az ankétról, de” bővebben

Az idény első osztályozókönyvét kényelmesen húzta be a bravúrokat bemutató Dúzs

Osztályozókönyv @ Csákvár – Bp. Honvéd 1-2

A mérkőzés osztályzata (1-5)2,76
Helyezés idény végén (1-18, várakozás)2,43

A mérkőzést közepesnek értékeltétek, egy egyelőre fogalmunk sincs, hogy ez mit jelent. Majd ha látunk még meccset, és lesz hozzá pár osztályzat, akkor talán merünk bármifélét mondani.

A tavaly Hangulat-o-meternek nevezett helyezésre tippelésnél 2,43-at mondtatok most a végére, ami esetünkben inkább feljutót jelent, mint sem, viszont bajnokot egyértelműen nem.

„Az idény első osztályozókönyvét kényelmesen húzta be a bravúrokat bemutató Dúzs” bővebben

🐈 Eldurvult 🧶 az 🐾 értelmetlen 🐈‍⬛ cicaharc 🐱

A Honvéd oldalán egy egészen meglepő anyag jelent meg tegnap „A durvaság nem pálya” címmel. Benne a klub szóvá tette a csákváriak durvaságait, videós bizonyítékot villantott, miközben arra hivatkozott, hogy hét U21-es válogatott játékosa, és több fiatal tehetsége van, akiknek egy sérülés akár ketté is törheti a pályafutását. Jó lenne, ha a bírók jobban figyelnének, és védenék a játékosokat! A videót természetesen elküldték az MLSZ-nek is.

Miközben próbálja erős kiállásnak eladni magát, pár apróságon azért nagyvonalúan átlépett a Honvéd:

  • a meccsen valóban nyolc sárga villant, azonban ebből négyet mi kaptunk, és csak Dúzs időhúzásért,
  • valóban hét U21-es válogatott van a keretünkben, azonban Horváth Milán a padon talán nem volt komoly veszélyben,
  • és a többi.
„🐈 Eldurvult 🧶 az 🐾 értelmetlen 🐈‍⬛ cicaharc 🐱” bővebben