Mastodon

Tischler @ Kispest

Beindultunk az utolsó napokban: Tischlert egy évre hoztuk el kölcsönbe Újpestről, bár azt nem írja a klubhonlap, hogy hétvégén – Újpesten – játszhat-e már, vagy sem?

Van tehát egy Danilo, egy hamarosan magát behozó N’Gog, egy Holender, aki bármit tud játszani szinte, egy Lukács, egy Májer, egy Tömösvári és egy nem tudjuk mi van vele Cipf a csatársorba.

Alakul ez.

Kösz mindent, Vadi, és várunk vissza!

Azért azt elvárom, hogy Krisztián harmadik eljöveteléig a kilences mezt ne adjuk ki senkinek.

Nyilván tudtuk, hogy eljön a pillanat, ha úgy alakul, de reméltük, hogy hátha mégsem, hátha, egy kicsit nekünk is jó lesz. Sajnos nem úgy alakult, és Vadócz távozik – remélem átmenetileg -, adta ki közleményben a Honvéd honlapja.

Pedig, ugye, a Vadócz – Nagy Geri – Gazdag középpályánál erősebb nem sok szaladgál jelenleg az NB I-ben, és ez a tény akár vérmes reményekre is csábíthatja az egyszeri szurkolót. 33 éves, szeretne még pár évet külföldön tölteni, megértjük.

Marad tehát szűrőben Nagy Geri, Bamba és Holdkomp, előrejátékban Pilík, mi pedig kíváncsian várjuk a hogyan továbbot.

Sok sikert, Vadi, és természetesen várunk vissza. Mármint haza.

„Kösz mindent, Vadi, és várunk vissza!” bővebben

Napikispest 2018.08.27.

  • 2,2 pont átlagban // ennyit gyűjtött Supka az elmúlt tíz meccsen. Brutális. A Hemingway-érában ennél magasabb érték csak a legritkább esetekben fordult elő:
    • 2,6 // EvdM-mel a tavalyi 5. és 6. fordulók után, aminek az alapja ugye az előző szezon végének győzelmi sorozata, amit
    • 2,4-es // átlaggal adott át Rossi.
    • 2,3 // egészen a 2012/13-as bajnokság 29. fordulójáig kell visszamenni, hogy újra hasonlóan magas átlagot találjunk. Természetesen Rossi.
    • 2,5 // és, hogy Supka se maradjon le, a 2007/08-as szezonban a 10. fordulóra tolt egy laza kettő és felet – a háromból.
  • egyébként Supka harmadik eljövetele // eddig 20 meccsnél tart: 10 győzelem, 4 döntetlen, 6 vereség (ebből 3 a Videoton), 31-28-as gólkülönbség, és az összes pont 56,7%-át gyűjtöttük be.
    • összevetésképp //  EvdM a neki jutott 19 meccs alatt, egy vélhetően erősebb kerettel, lendületből érkezve is csak 49,1%-ot hozott össze.
  • Danilo tizije és sárgája @ M4 Sport // kicsit sokat rugóztak rajta, nagyon nem akarták elengedni. Képernyőképek a hajtás után.

„Napikispest 2018.08.27.” bővebben

A korzó és a korzósság védelmében

Bp. Honvéd – Debrecen @ Hungária körút, 17h

Elsőre talán meglepett a időzítése, majd ahogy elgondolkodtam a miérten, rájöttem, teljesen jogos, hogy az első Hungárián eltöltött meccsünket követően szükségszerűen fel kellett vetődjön, és topikká alakulnia a – mondjuk így – mocskos szájú szurkolók kérdéskörnek.

Vagyis a korzó.

Mármint a hirtelen atomjaira hulló, az új stadionban egyelőre a saját hangját kereső korzó.

„A korzó és a korzósság védelmében” bővebben

Csúszott pár évet, de tudtuk, hogy el fog jönni ez a nap

Nagy Geri!

Rossi mister keretet hirdetett a finnek és a görögök ellen, és ami a legfontosabb, hogy Nagy Geri benne van, Dzsudzsák pedig nincs! (via MLSZ)

Kispesti kötődésű játékosok: Botka, Eppel és Geri a keretben, Gróf és Vécsei pedig a tartalékok között. Alakul ez, mister, Baráth Boti és Gazdi felkészül, Vadi pedig lassan gyúrhat az ötvenedikre.

„Csúszott pár évet, de tudtuk, hogy el fog jönni ez a nap” bővebben