Mastodon

Pár apróság még nem dőlt ez a NB II-ben: például a feljutás, a kiesés – és a mi helyzetünk

A legjobb helyezésünk a bajnokságban a harmadik volt, rögtön az első fordulót követően. Utána gyorsan megzuhantunk, viszont legalább egész évben bravúrosan tartottuk az alsóház közepét, az ún mocsarat. Feljutó helyen egyetlen pillanatig sem álltunk, és ha ez számít bármit, akkor kieső helyen sem.

Az idény döntő többségét, szám szerint a 33-ból 27 fordulót a 9-12. helyeken töltöttük. Erre mondjuk testvérek között a masszív alsóházat, és a világ vicce, hogy a csillagok végtelenül szerencsés együttállása esetén nemhogy a felsőház, de még a hatodik hely is meglehet idén.

„Pár apróság még nem dőlt ez a NB II-ben: például a feljutás, a kiesés – és a mi helyzetünk” bővebben

Idén nem szóltunk bele a feljutásba (pedig kétszer vertük az ETO-t és kétszer kikaptunk a Vasastól), azonban nagyon sok tapasztalatot szereztünk, és fontos dolgokat láttunk magunk körül

Ha ebből az idényből nem tanulunk, akkor tényleg megérdemeljük a sorsunkat.

A lényeg viszont az, hogy beszari focival nem lehet feljutni az NB II-ből. Hiába van kevés veresége a Vasasnak és a Szegednek, ha a többi meccsükön nem üzembiztos a győzelem. A kevés vereség nem a többieknél jobbság bizonyítéka, hanem a kockázatkerülésé egy jó kerettel.

„Idén nem szóltunk bele a feljutásba (pedig kétszer vertük az ETO-t és kétszer kikaptunk a Vasastól), azonban nagyon sok tapasztalatot szereztünk, és fontos dolgokat láttunk magunk körül” bővebben

Helló, Ivan, helló, motiváció!

Honvéd – Gyirmót 2-2

Hétfő délután kettő múlt, ráadásul ünnepnap, ilyenkor már rég kint szokott lenni az összefoglaló és az osztályozókönyv az előző napi meccsről. Ezzel szemben ma még azt sem tudom miről írjak, mert nemhogy írni, gondolkodni sincs nagyon kedvem. Idény végére egyszerűen elvesztettem a motivációm.

A kötelezőket viszont le kell tudni.

A bentmaradás megvan, a feljutásról már az ősz közepén lemondhattunk, és még azt sem állíthatjuk, hogy bármi előremutató dolog történt volna velünk az idény során. Lejöttünk az NB II-be – és lébecoltunk egy évet.

Hiába a sok saját nevelés, hiába a hazai szinten sok szurkoló, a Kispest valahogy elveszett az egészből. Egyszerűen az nem mi vagyunk, hogy a bentmaradásért kelljen heteken át matekozni a másodosztályban. A kilátástalansággal önmagában nem lenne bajom, hiszen negyvenes vagyok, a fél életem erről szólt, azonban az a fajta kilátástalanság és disszonancia, ami jelenleg körülveszi a klubot, az simán öli a lelket, és igen, elveszi a motivációt.

„Helló, Ivan, helló, motiváció!” bővebben

Lovric visszavonulása az első valódi bizonyíték az idő létezésére

Honvéd – Gyirmót @ Bozsik, 17:00

Nyilván mindenkinek ez a pillanat kell először eszébe jusson Lovricról: amikor Videotonban a 93. percben, 1-0-ás vezetésünknél megfogta Nikolic tizenegyesét.

„Lovric visszavonulása az első valódi bizonyíték az idő létezésére” bővebben

Újra hír lett abból, hogy hamarosan eladják a Honvédot

Ezúttal az NSO szólaltatta meg Bozót:

„Valóban van esély arra, hogy jövő héten aláírjuk a papírokat, de legkésőbb két héten belül megtörténhet a szerződéskötés” 

Az állítólagos vevő nevét nem mondta meg Bozó, azonban a legvalószínűbb, hogy valamilyen konstrukción keresztül Leisztinger Tamás.

Leisztingernek a Honvéd nem az első fociklubja lenne. 2010 és 2021 januárja között a Diósgyőr tulajdonosa volt. A másodosztályban vette át a klubot, és hozzá köthető a klubtörténelem leghosszabb, tíz egymást követő idényt felölelő NB I-es korszaka.

„Újra hír lett abból, hogy hamarosan eladják a Honvédot” bővebben