Mastodon

Még el sem kezdődött a meccs, és a Honvéd máris megmutatta

Vasas – Honvéd 3-0

Igen, jól látjátok (kösz, nokri). Ez a kép mindent elmond arról, hogy szorgos munkával hova sikerült zülleszteni félelmetesen rövid idő alatt a Bp. Honvédot. 2023. november 6-án, három évvel, három hónappal és három nappal a címerváltást követően nincs egy megfelelő logóval ellátott cserezászlónk.

Mellékesen története során először kapott ki a Honvéd három góllal a másodosztályban, sőt, eddig mindössze egyetlen csapattól, a Hévíztől kapott egyáltalán három gólt ebben az osztályban. És ha már három, akkor három meccse gólt sem lőttünk.

„Még el sem kezdődött a meccs, és a Honvéd máris megmutatta” bővebben

Futballistának lenni vagy nem lenni

Vasas – Honvéd @ Fáy, 20:00

Fasírt vagy fasírozott? – igazából valószínűleg mindegy1. Ahogy az is, hogy egy Vasas-Honvédot hol, melyik osztályban rendeznek. Persze, a körítés lehet tervezett, úgymint finomfőzelék {fujj}, tökfőzelék {fujjjj}, vagy mondjuk zöldborsófőzelék {nyami}, és lehet egyéb jellegű menzakoszt, mint a mai. Ha tetszik, ha nem, ez van, nevezhetjük tényleg bárhogy, a lényeg, hogy rád van kényszerítve.

A franc se akar az NB II. tabellájának alsóházában ácsorogni, arra megvannak a megfelelő vidéki kisvárosok csapatai. Ahogy a franc se akar hétfő este meccsre menni, mégis másfél hete elfogyott az összes vendégjegy. Aztán a francnak sincs kedve ahhoz a kilátástalansághoz, ami hónapokon, sőt, éveken át jellemzett minket, bár múlt csütörtökön Kamber azért villantott valamit, és végre újra meccsen érezhettük magunkat egy rövid időre. (Utólag is hatalmas köszönet, Kamberito, és nem lehetünk elég hálásak neked. Mint egy gyorstöltő, úgy pörgetted fel a bőven a vörösben villogó aksijainkat.)

„Futballistának lenni vagy nem lenni” bővebben

Tizenhárom évesek lettünk

Ismét eltelt egy év, és újra itt van november 4., a születésnapunk, a visszatekintés, az évértékelés napja. Tizenhárom lettünk, még egyet kell kihúzni valahogy, és behozzuk darabra a Honvéd bajnoki címeinek számát.

Tizenhárom év rettentő sok az interneten. Akkoriban a most is rettenetesen elavult Nemzeti Sport még máshogy volt elavult, és így nézett ki, az újságként működő Origo így, a pár éve még szintén újság Index így, az MLSZ oldaláról megtudhattuk, hogy Vanczák gólt lőtt Sionban, és a közszolgálati médiát még nem a gyurcsánysorosmigránsozás, a dollárdugóhajléktalanbaloldalazás meg a csöcsök lepték el, hanem azt olvashatjuk rajta, hogy a tavaszi választásoktól mindössze novemberig tartott az elmúltnyolcév elszámoltatása, mert ekkor az elszámoltatási biztosból inkább polgármester lett, hogy aztán később ő maga is korrupciógyanús ügyekbe keveredjen. (Ha valaki nagyon izgulna emberünkért, nyugalom, nem hagyták az út szélén.) Egészen más volt a világ körülöttünk 2010 novemberében.

Tizenhárom év akárhogy is nézzük, rettentő sok.

„Tizenhárom évesek lettünk” bővebben

Mivel utálok elengedni meccset, így most sem teszem, pedig

Honvéd – Paks @ Bozsik, 19:30, kupa

ennek a mai kupának annyi sportértéke lesz, mint halottnak a csók.

Először is, ha nyerünk, akkor jönni fog a kérdés, hogy miért nem voltak erre képesek az edzőváltás előtt? Ha azonban mégis kikapnánk, akkor az természetesen az elcseszett felkészülés, koncepció, edzőváltás, a sérülések és miazmás hibája lesz.

Nem ma fogjuk megtudni, hogy mi és mennyi van ebben a csapatban. Tizenhárom forduló és egy kupa ment le eddig, idén van még öt bajnoki és a mai kupa, vagyis az arányok egyértelműen az elmúlt felé billennek, ha a darabszámokat nézzük. Ezt a csapatot egy új edző legfeljebb felrázhatja, nagyon hozzátenni nincs idő, és nincs meccs. Sőt, ha Kambiék maradnak még a Vasas ellen is, akkor marad négy bajnoki az új szakinak.

Ezt az őszt tehát odadobtuk.

„Mivel utálok elengedni meccset, így most sem teszem, pedig” bővebben