Mastodon

Egyetlen szót írj kommentbe: kit tudnál elképzelni edzőnek?

Hagyjuk az olyan irrealitásokat, mint Guardiola, Rossi vagy Tihy (sic!), itt jó esetben házon belülről, vagy a munkanélküli magyar edzőkből lehet válogatni. Hogy pár példát mondjak:

  • házon belül // Bene Ferenc, Kurucsai Milán, Masaryk Martin, Vass László
  • kívülről // Csertői Aurél, Gálhidi György, Gera Zoltán (ha már úgyis az U21 válogatott fele itt játszik), Márton Gábor, Pető Tamás, Supka Attila, Török László, Waltner Róbert

Szárnyaljon a fantázia! (Amíg lehet.)

„Egyetlen szót írj kommentbe: kit tudnál elképzelni edzőnek?” bővebben

Ebben ennyi volt, és még így is jelentősen elhúztuk a történetet

Pinezits és Schimmer távozik.

14:18-kor, 1 nappal, 19 órával és 28 perccel a Kazincbarcika elleni meccs lefújását követően publikus lett az elodázhatatlan döntés: edzőváltás.

Tizenhárom meccsen négy győzelem az NB II-ben, tizenegyedik hely, két pontra a kiesés: nincs edző, aki maradhatna ilyen teljesítménnyel egy Honvéd padján.

Minden tiszteletem utólag is Mátéé, hogy megpróbálta, valahol még a klubot is tisztelem az ötlet miatt, azonban azt nehéz elfogadni, hogy idáig hagyták fajulni a dolgokat, és nem próbáltak meg menet közben módosítani akár a felálláson, akár a hivatali renden. Bármin. Nem állítom, hogy Máté menthető lett volna, azonban az sem igaz, hogy egyedül az ő hibája és felelőssége a jelenlegi helyzetünk. Viszont őt hívták vezetőedzőnek, tehát első körben neki kell elvinnie a balhét. Ez a szakma ezzel jár.

Csütörtökön Kamber ugrik be.

„Ebben ennyi volt, és még így is jelentősen elhúztuk a történetet” bővebben

Utoljára az első fordulót követően gondoltátok azt, hogy ennek az idénynek akár feljutás is lehet a vége, azonban aktuálisan nem ez a legnagyobb problémánk

Valami történt 2022 őszén.

Nincs mit szépíteni, a jelenlegi közállapotok szerint, amit nevezhetünk valamiféle elvárásnak, ez a csapat jó esetben a bentmaradásra lehet képes. Fontos megjegyezni, hogy nálunk hétről-hétre szurkolók szavaznak, és nagyon sokan nem tudnak mást elfogadni, mint az első helyet, és pontosan az írják be, ha kérdezzük őket, tehát felfelé torzítanak, míg a dühből válaszolók, akik simán bemondják a tizenhét-tizennyolcadik, tehát kieső helyeket, lefelé. A megjegyzés megjegyzése, hogy fogalmam sincs, a két hatás mennyire egyenlíti ki egymást az ilyen kis elemszámú adatfelvételeknél. (A 13. fordulót követően a nyers várakozás 10,85, a két szélsőérték nélküli átlag pedig 10,7.)

Ami viszont biztos, hogy trendszerűen araszolunk lefelé. Biztos léptekkel közelítünk valami igazán vállalhatatlan irányába, és miközben tisztán látszik, kicsúszott az irányítás az erre kijelölt emberek kezéből, nem próbálunk meg változtatni.

„Utoljára az első fordulót követően gondoltátok azt, hogy ennek az idénynek akár feljutás is lehet a vége, azonban aktuálisan nem ez a legnagyobb problémánk” bővebben

Tényleg nem kell mással foglalkozni, Máté, mindössze egyetlen dologgal: viszlát, helló, szevasz

Honvéd – Kazincbarcika 0-1

Vasárnap este, 19 óra körül: Pinezits nem mondott le a sajtótájékoztatón.

Hétfő délelőtt 10 óra: még mindig Pinezits az edző.

Hétfő délelőtt 10 óra 34 perc: még mindig Pinezits az edző.

Hétfő délelőtt 10 óra 43 perc (egyre sűrűbben frissítem az internetet): még mindig Pinezits az edző, még mindig nem szólalt meg senki hivatalosan a klubtól.

frissítés // még mindig Pinezits az edző (nap, óra:perc):

„Tényleg nem kell mással foglalkozni, Máté, mindössze egyetlen dologgal: viszlát, helló, szevasz” bővebben

Vannak bajok a fejekben, plusz Csábi Jocó, 1989/90, 2014/15, Kazincbarcika és mindenféle összefüggéstelen dolgok

Honvéd – Kazincbarcika @ Bozsik, 17h

A legutóbbi három hazai meccsen hét pontot szereztünk, ami persze kilenc is lehetne, viszont három mérkőzés óta veretlenek vagyunk itthon, míg korábban nyertünk a Tiszakécske és a Győr ellen is, összességében pozitív, hogy gyűjtöttünk értékes pontokat, ezt kell folytatnunk.

önkényesen kiragadott részlet Pinezits Máté vezetőedző, a Honvéd oldalának adott nyilatkozatából.

{kapaszkodó} Ha valami eredményt kellene kiemelnem ebből az évből, sőt, az elmúlt nagyjából négy évből, akkor én is azt mondanám, hogy a legutóbbi három hazai meccsünkön hét pontot szereztünk. Tényszerű, igaz állítás, a szerzett pontjaink közel fele (44%) ezen a három meccsen keletkezett. Kár, hogy az idényben nem három, hanem eddig tizenkét meccset játszottunk.

„Vannak bajok a fejekben, plusz Csábi Jocó, 1989/90, 2014/15, Kazincbarcika és mindenféle összefüggéstelen dolgok” bővebben