Mastodon

Basszus, mire nagyjából elfelejtettem volna, hogy van ez a Kecskemét izé a fociban, addigra újra feljutottak

Bp. Honvéd – Kecskemét @ Bozsik, 17:45

Kellettek, mint.

Az elmúlt hét évben olyan jól megvoltunk. Egy helyi ismerősnek köszönhetően többször is boldogan látogattunk a városba, hogy a kocsmatúra nevű játékunknak hódolhassunk. Ez a dolog arról szól nagyvonalakban, hogy Puska úr, a Kocsmablog szakavatott szakértője, és Bandi, a helyi erő összeállítanak egy útvonalat, fél-egyórás pontosságra lebontva, majd ezt járjuk végig csoportosan, mindenhol egy pohár sört és némi beszélgetést maradva. A társaság részét képezi Ulu a Kocsmaturistától, Patrik szintén a Kocsmablogtól, ugye, Bandi, aztán Zé, Bandi állandó jellegű tettestársa és lakásának felújítója, én, és néha egy-egy alkalmi vendég.

Kecskemét amúgy kocsmafronton egészen remek helyeket tud felmutatni. Legutóbb sajnos csak egy napra volt lehetőségem maradni, mert játszott a Honvéd, ráadásul akkor Cegléden kezdtünk (Placc BBQ, Délibáb, Rocco, Bárányka, Dreher Sörbár, Eni vagy Kályhás, Mixer, Garázs, Grill, pályaudvar). Viszont az az egy nap parádésra sikeredet, úgyismint sorolom: Foltos Kakas, Black Cat, Atrium (kedvenc helyem!), Cent Büfé a Kispiacon, Club Koffein, Kupica, Sport Drinkbár, Harmadik félidő.

Hamarosan jöhet a harmadik menet, mert a Széchenyiváros és a Műkertváros (mennyire jó ez a név!) egyelőre felderítetlen terep számunkra.

„Basszus, mire nagyjából elfelejtettem volna, hogy van ez a Kecskemét izé a fociban, addigra újra feljutottak” bővebben

Napikispest 2022/09/09

fegyelmi bizottság //

09/01 // „A FEB a Vasas – Budapest Honvéd mérkőzéssel kapcsolatban a Honvédot szurkolóinak rendzavarásaiért (rasszista megnyilvánulás, megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, az ellenfél játékosára sértő kifejezés használata, pirotechnikai eszközök használata) pénzbüntetés megfizetésére, továbbá 1 soron következő hazai NB I-es bajnoki mérkőzésén a B2 szektor bezárására kötelezi.” (via MLSZ) – Ezt a Kecskemét ellen letöltjük.

vs Újpest // a szeptember elsejei Honvéd – Újpest meccsért az MLSZ közlése szerint egyik fél sem kapott büntetést. Vagy ha kapott, akkor nem közölték. Esetleg még nem is tárgyalták. Például pont az Újpest szeptember 6-án kapott összevont büntetést az augusztus eleji felcsúti és a hazai, ZTE elleni meccsei miatt.

09/08 // „A FEB az FTC – Bp. Honvéd mérkőzéssel kapcsolatban a Honvédot a rend megzavarásával kapcsolatos szurkolói cselekményekért (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása és  az ellenfél játékosára sértő kifejezés használata) pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.”  (via MLSZ)

„Napikispest 2022/09/09” bővebben

Courts mester inkább a védekezésben relatíve erős, és nekünk pont abban kéne feljavulnunk (a góllövés mellett)

Utóbbit egyelőre büntetőkkel egészítjük ki.

Sajnos az FBREF a magyar bajokságról nem közöl olyan részletes statisztikákat, mint mondjuk a skótról, vagy pár, még jobban mért nagy ligáról, azonban így is lehet bőven találni érdekességeket. Például Courts pályafutásának két csapata, a Dundee United és a Honvéd is összemérhető legalább pár változó mentén.

Oké, a Dundee United lenyomott egy teljes évet, a Honvéd pedig csak hét meccsen van túl, azonban az érdekesség ettől még érdekesség, aztán majd meglátjuk, hogy miként alakul az idény további részében.

Például a nem tizenegyesből lőtt gólok száma, illetve a kilencven játékpercre vetített mennyisége egy felettébb érdekes mutató.

„Courts mester inkább a védekezésben relatíve erős, és nekünk pont abban kéne feljavulnunk (a góllövés mellett)” bővebben

Kocsis Dominik nagy hete

Múlt héten két meccset játszottunk, egyiken sem kaptunk gólt, és mindössze egyet lőttünk (tizenegyesből), mégis egy saját nevelésű szélső lett mindkétszer a meccs játékosa.

A hajtás után az Újpest és a Kisvárda elleni pontszámok, az összetett, és pár megállapítás, amit hét forduló alapján merünk leírni.

„Kocsis Dominik nagy hete” bővebben