Mastodon

Kellemes ünnepeket kívánunk minden kedves olvasónknak és hallgatónknak (a szerk.)

2025 a lakossági felhasználásban is megjelenő mesterséges intelligencia éve volt. Hányszor olvastuk, hallottuk a következő mondatot: „Bocsánat, tévedtem, akarod, hogy az új tények ismeretében pontosítsam a válaszom?” Nálam volt, hogy Bozsik a Fradiban játszott, Albert a Honvédban, Kispestre nevezte át a honvédség a Honvédot, és így tovább, megannyi sületlenség.

Viszont képet azt pont ugyanilyan pontossággal tud generálni, kivéve, ha valami nagyon speciális igényünk van, igaz, akkor is erősen korlátozott eszközökkel, cserébe az emberek elárasztják vele az internetet, míg más emberek valóságként kezdik kezelni a gyakran hatujjú, derékban hiányzó, mindössze digitális létező embertársaikat, illetve az őket tartalmazó jeleneteket.

„Kellemes ünnepeket kívánunk minden kedves olvasónknak és hallgatónknak (a szerk.)” bővebben

Karácsonyra megkaptuk az első mesterséges intelligencia segítségével generált honvédos „szurkolói oldalt” a Facebookon [folyamatosan frissítve új adatokkal]

Aztakurva.

Tényleg nem tudom mi hiányzott még Kispestre, azonban ha fel kellene sorolnom, akkor biztos, hogy elsők között nem egy mesterséges intelligencia segítségével generált szövegekkel pusztító Facebook-oldal jutott volna eszembe, ami ráadásul azt a nevet választotta magának, hogy a

Honvéd Szurkolótábora,

miközben az egyik leggyakrabban használt címkéje (#-tel jelölt szava, kifejezése) az, hogy: #pirosfehér. Nem #pirosfekete, vagyis a klubszínek, hanem #pirosfehér.

„Karácsonyra megkaptuk az első mesterséges intelligencia segítségével generált honvédos „szurkolói oldalt” a Facebookon [folyamatosan frissítve új adatokkal]” bővebben

2025 legemlékezetesebb pillanatai

Nekünk a Kispest S01E18

Két meccs hátrányból indítottuk 2025-öt a bentmaradás szempontjából, és két meccs előnyben zártuk – immár feljutásra esélyesként. Nincs rá jobb kifejezés: ez az év a miénk volt, igaz, egyelőre az NB II-ben. Ebből az alkalomból összegyűjtöttük a számunkra legkedvesebb tíz pillanatot, azonban egy ilyen lista nyilván nem lehet teljes, szóval nyugodtan írjátok meg, ha kihagytunk volna valamit.

„2025 legemlékezetesebb pillanatai” bővebben

Szólj bele S01E18

[Nekünk a Kispest] podcast előzetes

Számunkra véget ért az őszi idény, és véget ért 2025 a futballpályán. A naptári éves bajnokságot megnyertük. Pont.

Évek óta először ugyanazzal az edzővel kezdtük az évet, mint amelyikkel befejeztük. Volt pár kisiklás (Budafok hazai, Kozármisleny idegenben, Ajka), azonban a nagyobb meccseket rendre behúztuk, ráadásul amikor igazán nehéz volt a helytzet (Kisvárda tavasszal, Vasas ősszel), akkor kifejezetten simán nyertünk. Van tartása a csapatnak.

„Szólj bele S01E18” bővebben

Egyre inkább elkezdett érdekelni Leisztinger Tamás

Nézzük az elnökséget egy közösségi klubban gondolkodó szurkoló szemével. Kommentár.

Mint egy falat kenyér, úgy kellett ez az elnökségesdiset imitáló – nevezzük így munkanéven – bohózat. Az elnökségeket választani szokták alulról az olyan szervezeteknél, ahol van értelme a létezésének, és nem felülről kinevezni ott, ahol nincs. Egy cégnek vezetése van, egy társadalmi szervezetnek viszont akár lehet elnöksége is. A Bp. Honvéd a Honvéd FC Kft., könnyen el lehet dönteni, hogy mit jelent esetünkben az elnökség.

Mondjuk az első határozatuk máris egy nagyon fontos, a mindennapjainkat meghatározó döntés: az elnökség tagjai minden hónapban megválasztják a Hónap Játékosát. Neeeeeeeeee, tényleg, neeeeeeeeee, ezt nem hiszem. Komoly? Nem tudom mostanában hogy kell írni, de ez megagigaLOL, esküszöm, fetrengve röhögök. Azonnal értelmet nyert az elnökség! Hónap Játékosa, igen, bazmeg, ez hiányzott Kispestről. Egészen döbbenetes, hogy száztizenhat év alatt senkinek sem jutott eszébe.

„Egyre inkább elkezdett érdekelni Leisztinger Tamás” bővebben