Mastodon

Őszi bajnoki cím, Bozsik-szobor, személyre szabott történelemóra

Nekünk a Kispest S01E17

Visszatérve a normális kerékvágásba kibeszéltük a legutóbbi két meccset, ahol a hat szerzett ponttal sikerült megfordítani a bajnokságot és az élre állni. Kíváncsian várjuk a téli történéseket.

Az adás második felében Bozsik József születésének századik évfordulója kapcsán beszélgettünk a Futball házban látható vele kapcsolatos tárlatról, valamint a szobrának avatásáról, és ha már így összegyűltünk, tartottunk egy személyre szabott történelemórát Kispest legnagyobb barátjának: a retusálómesternek.

„Őszi bajnoki cím, Bozsik-szobor, személyre szabott történelemóra” bővebben

Szólj bele S01E17

[Nekünk a Kispest] podcast előzetes

🎙️ Nekünk a Kispest S01E17 #podcastMa lesz felvétel, adás pedig idő függvényében, de reményeink szerint csütörtök reggel, esetleg kora délután.A témáink:- Vasas 2–1- BVSC 3–0- #Bozsik100: tárlat és szoboravatás- Szöllősi ismét lendületesen hazudozott a Kispestről

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2025-12-03T08:52:12.181Z
„Szólj bele S01E17” bővebben

Őszintén örülni egy fontos és jó szobornak, és csak annak

Felavatták Bozsik József szobrát – kommentár.

Igenis külön lehet választani. Mármint Bozsik József szobrát, a kispesti klub és környéke emlékezetpolitikáját, illetve a szoborhoz kapcsolódó formai dolgokat, például az átadásának körülményeit.

Igenis, lehet úgy örülni egy szobornak, egy régen várt szobornak, hogy közben méltatlannak tartjuk a szobort saját dicsőségükként kezelők emlékezethez való viszonyát. Tényleg fel lehet úgy avatni egy Bozsik Józsefről készült szobrot, hogy a rendezvényen a szervező(!) Külgazdasági és Külügyminisztérium logója látható és nem a Kispesté, ahol Bozsik az egész pályafutását töltötte? Tényleg le lehet leplezni úgy egy szobrot, hogy Bozsik klubja, vagy a közösség nevében senki nem beszél egy szót sem, viszont a pont Budapesten tartózkodó, amúgy jó értelemben vett szuverenitáspárti Kaha Kaladze, korábbi labdarúgó, aki jelenleg Tbiliszi polgármestere viszont szót kap? Hogy történik mindez kedd reggel, és nem Bozsik születésnapján, vagy az ahhoz közeli utolsó hazai meccsnapon?

„Őszintén örülni egy fontos és jó szobornak, és csak annak” bővebben

Első lépés pipa: őszi elsőség pontelőnnyel

Honvéd–BVSC 3–0

Első a Honvéd 39, második a Vasas 34 ponttal. Harmadik a Nyíregyháza 31, negyedik a Diósgyőr 28. Az NB I-et a Balaton FC vezeti az MTK és a Ferencváros előtt.

Várj, ezek nem a mai, hanem a 2003. november 30-i hírek. Alig huszonkét évesek.

„Első lépés pipa: őszi elsőség pontelőnnyel” bővebben

Ha akar, egy év is tud rettenetesen hosszú idő lenni

Honvéd–BVSC @ Bozsik, 17h

_egy év a padon

Az megvan, hogy ki volt az utolsó olyan edzőnk, aki egy naptári év első és utolsó bajnokiján is a kispadunkon ült?

Supka, még 2018-ban.

Azóta:

  • 2019: Supka, Sannino
  • 2020: Sannino, Pisont, Bódog, Pisont
  • 2021: Pisont, Horváth Feri
  • 2022: Horváth Feri, Vignjevic, Courts, Klafuric
  • 2023: Klafuric, Pinezits, Kamber, Csertői
  • 2024: Csertői, Kamber, Laczkó
  • 2025: Feczkó
„Ha akar, egy év is tud rettenetesen hosszú idő lenni” bővebben