Mastodon

Szamosit visszaigazoltuk

2029

Pekár hosszabbítása után a hét második jó híre, hogy Szamosi 2029 nyaráig aláírt. Egy normális világban, a teljesítményét látva Diósgyőrött verhetnék fejüket a falba, hogy megvolt, miénk volt, elengedtük. Pedig mennyire egyszerű a sztori: a fater lett a diósgyőri fakó edzője, ugyanakkor a fia szintén átigazolt Miskolcra. Egy év múlva a fater eljött, azonban a srácot még szerződés kötötte a klubhoz. Előbb Barcikára, majd Kispestre (hova máshova?) került kölcsönbe. 2025 tavaszán pedig ő lett az első Feczkó-bébi*, aki bekerült a csapatba.

„Szamosit visszaigazoltuk” bővebben

Életjelt adott magáról az elnökség: megválasztották március hónap játékosát!

Csapatbusz viszont még mindig nincs.

Alakul ez.

Szamosi lett március hónap játékosa, jelentették be május 28-án, valamint áprilisra senkit sem neveztek meg, mert nem volt hozzá kiemelkedő teljesítmény (nem látták Tujvelt?!?!??!). Jó ez az elnökség.

Eddig öt hónapra kellett volna valamit mondani, és így sikerült:

  • november: rögtön az első hónap játékosa két hónap játékosa (Csontos és Medgyes), mert nem tudtak dönteni.
  • február: Tujvel, március 25-én, röpke egy hónap átfutással.
  • március: Szamosi, május 28-án, az átfutási idő közben két hónapra nőtt.
  • április: nincs/nem tudtak dönteni, árulták el csak úgy mellékesen szintén május 28-án.
  • május: majd valamikor lesz, pedig az utolsó bajnokink 17-én volt.
„Életjelt adott magáról az elnökség: megválasztották március hónap játékosát!” bővebben

Miközben az emberiség újra a Hold közelében járt, a Kispest nagyon közel kerülhet az NB I-hez

Kispest–Kozármisleny @ Bozsik, szombat 19:00

Fogalmam sincs milyen most a Kozármisleny. Tavasszal nyertek Tiszakécskén (mi kikaptunk), döntetlent játszottak a megyei rangadójukon a Szentlőrinccel (mi nyertünk), megverték simán a Mezőkövesdet, viszont nagyon kikaptak a Vasastól (0-6) és a BVSC-től (0-3), de közben ikszeltek Videotonban (mi nyertünk ellenük itthon). Legutóbb otthon verték a Budafokot (mi döntetlent játszottunk velük idegenben).

Tényleg nem tudom hova tenni őket.

„Miközben az emberiség újra a Hold közelében járt, a Kispest nagyon közel kerülhet az NB I-hez” bővebben

KLTE-díjátadó, 2025

2005 óta huszadik alkalommal adata át szokásos díjait a Kispesti Labdarúgásért Támogató Egyesület, vagyis a KLTE az elmúlt év legjobbjainak. A díjak között találni olyat, amire edzők, szakemberek tesznek javaslatot az egyesületnek, és van olyan, ahol a döntési folyamatban a szurkolók is részt vesznek. Az év játékosának járó Bozsik-díj az utóbbi körbe tartozik, ezért is különösen értékes megkapni.

„KLTE-díjátadó, 2025” bővebben

Amilyen egyszerű a helyzet, annyira bonyolult, azonban pont azért tartjuk Feczkót, hogy megoldja

Honvéd–Szeged @ Bozsik, vasárnap 17:00

Tizenkét bajnokit játszottunk Aczél Zoltán aktuális csapatai ellen, és egészen imponáló a mérlegünk: 2,17 pont.

A statisztikát erősen torzítja, hogy a tizenkét bajnokiból tíz a 2006 és 2011 közötti időszakra esik, ahol Aczél olyan csapatok edzője volt, mint a REAC, Diósgyőr, Siófok és Haladás. Ezeknek a meccseknek 2,3 a pontátlaga.

2011 után 2023-ban találkoztunk vele újra, akkor már az NB II-es Kozármisleny edzőjeként, és a mérlegünk egy győzelem és egy vereség.

„Amilyen egyszerű a helyzet, annyira bonyolult, azonban pont azért tartjuk Feczkót, hogy megoldja” bővebben