Mastodon

Mennyi kell a bronzhoz?

Két forduló maradt a bajnokságból, és jelen állás szerint egy pont előnnyel állunk a harmadik helyen, vagyis indulhat az össznépi matekozás, hogy mi az a minimum, amire szükségünk van, ha dobogót akarunk. Márpedig azt akarunk, ugye?

Alap, hogy ha vasárnap verjük a Vidit, és a Loki, Újpest, Paks hármasa egyöntetűen nem nyer a hétvégén, akkor az utolsó fordulótól függetlenül megvan, ráadásul 2011 és 2017 után újra kitolhatunk a Videotonnal. Dupla élvezet lenne.

A hajtás után pontszámokra bontva végigmegyünk a lehetséges kimeneteleken.

„Mennyi kell a bronzhoz?” bővebben

Napikispest Magyarfoci 2018.05.21.

  • Kisvárda // a (nagyjából) 106. klub, amelyik feljutott az NB I-be. Történt mindez még tegnap, csak volt jobb dolgunk is, mint megírni.
    • Egyébként a saját bevallásuk szerint is mindössze 1100 néző volt kíváncsi a történelmi pillanatra, vagyis nem csak nekünk kellettek, mint egy falat kenyér, hanem helyben is tömegigényt elégítenek ki.
    • Amúgy az 1100 könnyen lehetett volna 1102 is, de az indexet sem akkreditációval, sem jeggyel nem engedték be. Tényleg megérkeztek az élvonalba, gratulálunk.

Napikispest Magyarfoci 2018.05.21.” bővebben

Olyan jól sikerült a köztévé összefoglalója, hogy abban a Fradi egykapuzott, nekünk meg helyzetünk sem volt, csak egy jogtalan tizenegyesünk

3:27-nél a következőt hallhatjuk a videóban:

„Dibusz reflexmozdulattal. Hűűűű, megint mit védett a Ferencváros kapusa”. 

A dolog érdekessége, hogy hűűű, és megint, és védett, csak éppen a megintet megindokló védések valamiért nem fértek bele az összefoglalóba. Vélhetően mert annyira mégsem lehettek nagyok.

„Olyan jól sikerült a köztévé összefoglalója, hogy abban a Fradi egykapuzott, nekünk meg helyzetünk sem volt, csak egy jogtalan tizenegyesünk” bővebben

Látványosan kerülni Európát

Bp. Honvéd – FTC 1-1

Van egy elméletem. A lényege, hogy sem a Paks, sem a Debrecen nem akar kijutni az Európa-ligába. Nem klubként, egyénenként. Az Újpest talán, de ugye nekik van még egy kupadöntő is. És akkor vagyunk mi, ahol a tulajdonos állandóan azt hajtogatja, hogy a cél az európai kupaszereplés.

A játékosok nyilván rühellik, kezdhetik korábban a felkészülést, hogy valami isten háta mögötti ország, még a régi Fáynál is ócskább stadionjában, negyven fokos hőségben játszanak, majd egy-két ilyen megpróbáltatás után kiessenek. Eleve rövidke a nyári szünet, alig két-három hét, tényleg a francnak kell Európa.

Mondom, ez csak egy elmélet. Kicsit olyan, mintha a harmadik helyre még esélyes csapatok összezárnának, és tolnának minket, az egyedüli akarókat feljebb. Szeretnek veszélyesen élni, hiszen ha a Fradi, Videoton, Vasas hármasából nulla ponttal jövünk ki, az ugyanúgy nem meglepetés a magyar bajnokságban, mint a kilenc.

„Látványosan kerülni Európát” bővebben