Mastodon

Hangya hosszabbított

Edző nincs, kapitány van.

Pénteken (22-én) bejelentették, hogy kirúgták Feczkót. (via honvedfc.hu) A hivatalos indoklást érdemes eltenni év végi humorosba, mert kiderül belőle, hogy a klubnak vannak „sportszakmai tervei” (hahahhahaha) és „hosszú távú koncepciója” (muhhahahha), ami nem egyezik azzal, ha az edzője teljesíti a számára kitűzött célt. Érted, ha eléred az előre meghatározott célt, akkor az nem egyezik a jövőbeli tervekkel és a koncepcióval. Zsenik, bzmg, kib*szott zsenik.

Klubunk vezetősége a következő idény sportszakmai terveit és hosszú távú koncepcióját mérlegelve úgy határozott, hogy az NB I-es szereplést új vezetőedző irányításával kezdi meg. Feczkó Tamás 2024 decemberében vette át csapatunk irányítását azzal a céllal, hogy visszajussunk az NB I-be. A csapat a mögöttünk hagyott szezonban kivívta az élvonalbeli szereplés jogát, így teljesítette azt a célt, amelynek érdekében vezetőedzőnk Kispestre érkezett.

„Hangya hosszabbított” bővebben

Ezen a héten semmit sem siettünk el, és mégis meglett minden

Soroksár–Honvéd 0–1

Hangya és Pekár eltiltása, valamint a csütörtöki debreceni hosszabbításos kupameccs miatt rendesen fel kellett forgatnia Feczkónak a csapatot. Ebben a bajnokságban ilyen mértékben talán először.

  • Csonka kezdett a védelemben, és kimaradt Szabó Alex.
  • Hangya helyén Varga Bence.
  • Pekár helyén Sigér.
  • Az első félidő végén – úgy néz ki komolyabban – megsérült Szamosi helyére Somogyi állt be, ami azt jelentette, hogy a Pekár–Szamosi páros helyett egy Sigér–Somogyi páros dolgozott középen.
  • Ezúttal Medgyes kezdett, Gyurcsó a padon, viszont ezúttal nem egymást váltották, hanem Gyurcsó Zuigeber helyére állt be.
  • Az utolsó negyedórára Feczkó mindkét szélt meg akarta húzni, és behozta Kállait valamint Pauljevicet, ami azt jelentette, hogy Ujváry helyére kellett egy másik fiatal: Schön Botond debütált. Érdemes megnézni, hogy nagyjából hogyan álltunk fel ezekben a percekben:

Tujvel
Csonka, Baki, Csontos
Pauljevic, Somogyi, Schön, Kállai
Gyurcsó, Kántor, Medgyes

„Ezen a héten semmit sem siettünk el, és mégis meglett minden” bővebben

Kupasorsolás, beszólás, csapatkapitány, Lukács Dani, Liverpool

Hetikispest 2025/11/01

_kupasorsolás

_nyolcaddöntő (meccsnap: február 11.)

  • Honvéd (NB II.)–ESMTK (NB III.)
  • ETO (NB I.)–Videoton (NB II.)
  • Ajka (NB II.)–Kazincbarcika (NB I.)
  • FTC (NB I.)–Csákvár (NB II.)
  • Paks (NB I.)–DVTK (NB I.)
  • MTK (NB I.)–Kecskemét (NB II.)
  • ZTE (NB I.)–Vasas (NB II.)
  • DEAC (NB III.)–Soroksár (NB II.)
„Kupasorsolás, beszólás, csapatkapitány, Lukács Dani, Liverpool” bővebben

Fellapoztam a legújabb Szinonima Szótárat, és a megalázó szónál az találtam, hogy: Honvéd. Ahogy a szánalmasnál, kínosnál, röhejesnél is. Ezután nem mertem tovább lapozni.

Gyirmót – Honvéd 1-1

#élcsapat

A Honvéd oldaláról kellett megtudnia az érdeklődő lakosságnak, hogy mi, vagyis a Honvéd élcsapat vagyunk! A forduló előtt a Gyirmót 21 ponttal a hetedik volt a tizennyolc csapatos mezőnyben, mi pedig két ponttal lemaradva a tizedikek. A két csapat rangadója (ha két élcsapat találkozik, akkor azt nyugodtan nevezhetjük rangadónak) után a különbség maradt két pont, a Gyirmót maradt hetedik, mi viszont visszaestünk a tizenegyedik helyre. Vagyis keményen tartjuk az élcsapat státuszt! Tizenöt ponttal lemaradva a feljutó helyektől, viszont öttel előzve a kiesőket.

Ezt sikerült kiemelni Csertői meccset követő nyilatkozatából (képernyőkép: honvedfc.hu)
„Fellapoztam a legújabb Szinonima Szótárat, és a megalázó szónál az találtam, hogy: Honvéd. Ahogy a szánalmasnál, kínosnál, röhejesnél is. Ezután nem mertem tovább lapozni.” bővebben

Nem történt semmi különös, viszont egy meccsel közelebb kerültünk a végéhez

Csak a szokásos:

  • mivel az eredmények nekünk kedvezően alakultak a többi meccsen – mi kikaptunk.
  • az ellenfelünk fordulók óta nyeretlen – természetesen megver minket.
  • a Fradi szinte mindenkinek lead pontot az alsóházban – kivéve nekünk (és az Újpestnek*).
  • mindenféle okok miatt a harmadik számú kapusunk védett – megsérült a huszadik percben.
  • semmi különös nem történt tegnap az Üllői úton.

(* A foci egyik szépsége, hogy egy Fradi-Újpest-Kispest még mindig értelmezhető, ami látszik a nézőszámokon is, miközben egy Fradi-Kisvárda-Mezőkövesd-stb továbbra is értelmezhetetlen. Utóbbi meccsekre sem a nézők, sem a csapatok nem képesek annyira rápörögni, hogy az esetek jelentős többségében kijöjjön a csapatok közötti különbség.)

„Nem történt semmi különös, viszont egy meccsel közelebb kerültünk a végéhez” bővebben