Mastodon

Mi lett volna, ha 2017-ben mexikói módra döntenek a kiesésről?

Egy kis játék a szavakkal és a számokkal.

A Wikipedián futottam bele a mexikói bajnokság rendszerének leírásába, és volt benne egy nagyon érdekes rész, amit be is idézek:

Az együttható-táblázat a csapatok (a jelenlegit is beleszámítva) utolsó hat első osztályú szezonjának alapszakaszában elért pontok átlagát tartalmazza négy tizedesre kerekítve, de ha egy csapat időközben volt másodosztályú is, akkor az az előtti időszak eredményei nincsenek benne.

Vagyis a kiesés nem feltétlen az adott évi teljesítmény alapján számítódik, hanem a legutóbbi hat alapszakasz (itt: bajnokság) átlagpontszáma alapján. Ha csak idén jöttél fel, de nagyon béna voltál, akkor kiesel; ha pedig évek óta az alsóházban tanyázol, egy közepes feljutó is kiejthet kényelmesen, hiába futsz épp egy vállalhatóbb szezont. Érdekes, nem?

„Mi lett volna, ha 2017-ben mexikói módra döntenek a kiesésről?” bővebben

A tatabányai 9 fokba visszatérő kilátástalanság egészen csontig hatoló élmény volt

Budaörs – Honvéd 1-1 (tizikkel: 4-5)

Nyilván tudtuk, hogy nem lesz könnyű a Budaörs elleni kupameccs, ahogy egyetlen kupameccs sem szokott nekünk könnyű lenni, kevés kivételtől eltekintve. Azt is tudtuk, hogy hatalmas gödörben vagyunk, amiből egyelőre az edzőválságot tapasztaljuk közvetlenül.

Ahogy néztem a bemelegítő társaságot a pálya melletti Sport Hotel parkolójából (remek potyázóhely, aki nem szeretne jegyet venni Tatabányán), mintha az arcokon és a mozdulatokon a hitehagyottság viszonylag könnyen felismerhető jegyeit láttam volna. Egészen más a hozzáállás, mint a mostanság megszokott, sokkal inkább a rohadó, gazzal felvert Bozsikhoz méltó, pedig már-már elhittük, azok az évek örökre elmúltak.

„A tatabányai 9 fokba visszatérő kilátástalanság egészen csontig hatoló élmény volt” bővebben

Napikispest 2017.10.26.

  • Magyar Kupa // az NB III-as Gyöngyöst kaptuk. (via MLSZ)
    • a továbbjutás egy meccsen dől el november 29-én Gyöngyösön. (Vélhetően kora délután, 13:30-kor. update // Vélhetően délben.)
    • a legjobb 32 között maradt: 8 NB I-es (Fradi, Mezőkövesd, Haladás, Vasas nincs); 13 NB II-es, 7 NB III-as és 4 megyei egyes csapat.
  • fegyelmi bizottság // (via MLSZ)
    • Bobál Dávid (Honvéd) 1 soron következő férfi felnőtt bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.
    • De Vries Mark Lyndon Patrick edző (Honvéd), mert a mérkőzés lefújása után a öltözőfolyosón a játékvezetők személyére sértő kifejezéseket használt 300.000 Ft pénzbüntetést kapott.
  • válogatott // Szélesi Zoltán keretet hirdetett. Eppel most kimaradt, de Gróf Dávidot behívták. (via MLSZ)

Októberi kupaszerda a Budaörssel Tatabányán

Budaörs – Honvéd @ Tatabánya, 18:00

Alakul ez a Magyar Kupa. A Fradika kiesett Kisvárdán, így biztos nem dönt rekordot, és csinál a történelemben először négyes sorozatot; a Haladás tizikkel kapott ki Tiszaújvárosban úgy, hogy a 90. percben egyenlített egyáltalán. Eddig ennyi az elhullott NB I-esek listája, reméljük nem velünk folytatódik a lista.

„Októberi kupaszerda a Budaörssel Tatabányán” bővebben

Az elfeledett tizenötödik (hatodik) bajnoki címünkről

1956-ban az utolsó fordulója után szakad félbe a bajnokság. Érdekes, hogy bár az élen „végeztünk”, sosem kértük az aranyat.

Hatvanegy éve eldöntetlen torzó az NB I. 1956-os idénye, így lehet, eljött az ideje, hogy vitát nyissunk róla: bajnok lett a Honvéd, vagy nem?

Fontos tudnivaló, hogy az október 23-án kitört forradalom két nappal az október 20-21-én rendezett utolsó forduló után kezdődött, a meccsek tehát nem a harci cselekmények miatt maradtak el, hanem a csapatok évközi külföldi túrái, valamint a Vasas és az MTK Közép-európai kupabeli szereplése miatt, amit mellékesen a Vasas még augusztus elején, egy újrajátszott döntőben meg is nyert a Rapid Wien ellen.

„Az elfeledett tizenötödik (hatodik) bajnoki címünkről” bővebben