Mastodon

Az 1956-os forradalom megtorlásának emlékezete a lengyel szurkolótársadalomban

A néma visszhang (dokumentumfilm, 2017)

Az Ekstraklasa, a lengyel labdarúgással foglalkozó magyar oldal az 1956-os Emlékbizottság támogatásával forgatott egy filmet, amely Nagy Imre miniszterelnök kivégzését mutatja be a két ország labdarúgásának perspektívájából. A futball és a történelem mindig is szorosan összekapcsolódott, a lengyel és a magyar futball története szintén. Így nem meglepő, hogy az 1956-os eseményekre, valamint Nagy Imre és társainak kivégzésére is reagált a lengyel szurkolói társadalom. A film az 1958. június 18-án lejátszott Ruch Chorzów – Budapesti Honvéd mérkőzést állítja az események középpontjába, amelyre két nappal Nagy Imre kivégzése után került sor.

(thx Mitrovits Miklós @ ekstraklasa.hu)


Érdekesség, hogy a lengyelországi mérkőzésen sérülése miatt nem játszhatott Faragó Lajos kapusunk, akinek a testvére végigfotózta a forradalom napjait Budapesten. A Fortepanra most kerültek fel az egyetlen megmaradt tekercs képei. (via index)

Bobál kiállításáról és a második tizenegyesről

Jogos volt.

Pár fórumon terjedni kezdett egy egészen furcsa szabályértelmezés, amely szerint Bobált nem kellett volna kiállítani, és a második tizenegyes is jogtalan volt, mert „veszélyes játékért” csak közvetett szabadrúgás adható.

A mondat második fele valóban igaz, veszélyes játékért valóban közvetett szabadrúgást kell adni, a tizenhatoson belül pedig semmiképp sem büntetőt, de vajon mi a különbség a „veszélyes játék” és a „felelőtlen erőbevetés” között?

Pontosan mit is ír a szabálykönyv?

„Bobál kiállításáról és a második tizenegyesről” bővebben

Most akkor van edzőkérdés Kispesten, vagy nincs, mert nem ismerjük el, hogy benéztünk egy döntést?

Diósgyőr – Honvéd 2-1

  • 7 meccsen 5 pont a 21-ből – címvédőként.
  • 13 meccsen 22 kapott gól – tavaly 33/30.
  • Ami a kapunkra megy gól.
  • Hiába tartunk 21 lőtt gólnál, gyakorlatilag helyzetek, kidolgozott akciók nélküli meccseket játszunk, amit kapura lövünk, az a gól.
  • Három sárga-piros, két tucat sárga.
  • Értelmetlen cserék sorozata.
  • Ez így nem mehet tovább.

„Most akkor van edzőkérdés Kispesten, vagy nincs, mert nem ismerjük el, hogy benéztünk egy döntést?” bővebben

Előre a Legjobb Középcsapat címéért a Középcsapatok Nemzeti Bajnokságában!

Diósgyőr – Bp. Honvéd @ Debrecen, 18:00

  • Tizenkét forduló után négy csapatnak is nullás a gólkülönbsége – közte nekünk és a Diósgyőrnek.
  • A Dió meccsein 44, nálunk 40 gól esett, vagyis a két legtöbb gólos csapat játszik ma egymással.
  • A Debrecen ugyan most nagyot fut, és igazából ide kéne számolnunk, mégis: a negyedik és a kilencedik hely között négy pont van, szinte nulla gólkülönbség, vagyis idén hamar kialakulni látszik valamiféle középmezőny.
  • Ennek lenne jó minél előbb az élére kerülni.

„Előre a Legjobb Középcsapat címéért a Középcsapatok Nemzeti Bajnokságában!” bővebben

Napikispest 2017.10.20.

  • U19-es Bajnokok Ligája //
    • nektek is feltűnt már, hogy egyelőre csak annyit tudunk a következő körről, hogy a Krasznodarral játszunk november elején és végén? Például a kettőből melyik lesz a hazai?
    • az UEFA honlapja se segít egyelőre, mert ott csak a nagyokkal párhuzamosan futó csoportkör párosításai vannak fent október 31-re és november 1-re, a bajnoki ág, tehát mi még nem.
    • update [15:21] // közben a Honvéd kitette, hogy 22-én lesz a hazai.
  • kettős meccs @ Debrecen // azt írja a Honvéd honlapja (egy köleményben!), hogy a helyszínen a rendőrség kérésére NEM lesz jegyárusítás. Általában mindig ezt mondják, aztán valahogy mindig van, most is kíváncsi leszek rá.
    • már csak azért is kérdezem, mert sok kispestinek nincs kártyája, és esetleg nem ért rá jegyet venni hétköznap a Bozsikban. Velük például mi lesz?
  • Rossi @ válogatott // Világi Oszkár, a DAC tulajdonosa azt nyilatkozta, hogy ha az MLSZ hivatalosan is megkeresi őket Rossiról, akkor leülnek tárgyalni, és valószínűleg elengedik kapitánynak, feltéve ha menni akar. (via rangadó)