Mastodon

Napikispest 2021.09.27.

  • #meccsembere // @ Gyirmót
  • csapatkép // Gyirmóton sem készült.
    • úgy látszik // nem is divat mostanában. Fura.
    • összesítő adatok // a szokott helyen.
  • Magyar kupa // időpont
    • október 27-én // szerdán 19:30-kor játszunk Zalaegerszegen
„Napikispest 2021.09.27.” bővebben

Végül elmaradt a verebesi értelemben vett késbe szaladás, hiába éleztük vadul és fenyegetőn az első pár percben

ZTE – Bp. Honvéd 1-3

Negyed óra bőven elég volt ahhoz, hogy elvegyük a Zete kedvét a meccstől. Előbb Lukic vágott be egy kipattanót, majd Hid passzolta a kapuba teljesen ütemtelenül Nagy Dominik beadását.

Később lőhettünk volta még párat, ha kicsit pontosabbak vagyunk. Sajnos nem jött össze, és az évek óta a fordulókat követő negatív gólkülönbségünk átmenetileg sem múlt el. Sebaj, helyette legalább labdarúgással szórakoztattuk magunkat, ami hasonlóan komoly hiányzó volt mostanában mifelénk.

„Végül elmaradt a verebesi értelemben vett késbe szaladás, hiába éleztük vadul és fenyegetőn az első pár percben” bővebben

Az egészben az a szép, hogy a ma majd valamikor máskor és máshogy lesz érdekes, viszont már azelőtt beszélünk róla, hogy meg sem történt (és ez így van hétről-hétre)

ZTE – Honvéd @ Zalaegerszeg, 20h

Szia, Kicsitomi, legyen már az első meccsed csodálatos, hiszen egy egész élet követi!


Beszéltünk már arról a fejben összeegyeztetendő dologról, hogy miközben szurkolunk az eredményért, a helyezésért, a címekért, igazából tudjuk, éljük, hogy minden, ami a pályán, a jegyzőkönyvekben és a tabellákon történik, nem több, mint egy díszlet az életünk mindennapjaihoz? Egyszerre akarjuk az eredményt, és egyszerre teszünk is rá.

A meccs a hétvége rítusa, amikor összegyűlünk gyakorolni a bevett szertartásainkat, és talán észre sem vesszük, hét közben ugyanazokkal, ugyanúgy, ugyanazt csináljuk, esetleg más platformokon, mint a személyes találkozás, esetleg szűkebb körben. A meccs valahol egy megerősítés, amire úgy hisszük, időről-időre szükségünk van, hogy mi, a tágabb mi egy társaság, egy közösség vagyunk.

És ez így van jól.

„Az egészben az a szép, hogy a ma majd valamikor máskor és máshogy lesz érdekes, viszont már azelőtt beszélünk róla, hogy meg sem történt (és ez így van hétről-hétre)” bővebben

Napikispest 2021.02.26.

[7:00] fegyelmi bizottság // Klemenz és Tujvel is egy-egy meccs eltiltást kapott az MK-ban. (via mlsz fb)

[7:00] fegyelmi bizottság // felfüggesztem a felfüggesztéseket az oldalon. Volt pár a múlt hét után. (via gépház)

[7:00] kontent // lesz ma idénytipp (10:00), mert hétvégén kezdődik a bajnokság harmadik köre, valamint lesz fordulókibeszélő is (16:00), mert este Diósgyőr-Kövesddel elrajtol a forduló.

[7:30] Batik esése // többen is elküldtétek a Honvéd videóját Egerszegről, aminek a végén látszik Batik esése. Ebből a szögből nézve kicsit más, simán fújható faultnak tűnik.

Tudom, hogy sokatoknak nincs Facebookja, és kimaradnátok valami _igazán fontosból, ezért elkértem a Honvédtól a kérdéses jelenet videóját. (a Bp. Honvéd engedélyével)

[7:30] stadionmizéria // egy hónapon belül kerültünk az új Bozsik első ismert és tutifix meccséhez, a román-német U21-es Eb-csoportmeccshez.

  • az első meccs // már tuti nem az MTK-Fradi női bajnoki lesz. Az MTK bejelentette, hogy a meccset mégis a Hungárián rendezik meg. (via mtkhungaria.hu)

A Bp. Honvéd esete Németh Ádám sporttárssal

Németh Ádám sporttárs alig múlt 38 éves. Játékvezetőnek kifejezetten fiatal, miközben egészen komoly pályafutás áll már mögötte. Az első NB I-es meccsét alig 25 évesen, 2008-ban vezette, majd a következő tizenegy évben további 114-gyel toldotta meg ezt a számot. 2016 óta nem küldik nemzetközi meccsekre, és 2019. február 16. óta, vagyis két éve az NB I-ben sem vezet. Könnyen lehet, hogy nem véletlenül.

„A Bp. Honvéd esete Németh Ádám sporttárssal” bővebben