Mastodon

A Metalcom-éra igazolásai

Egyszerű kérdésünkben arra vagyunk kíváncsiak, hogy a Metalcom-éra, tehát a 2019 nyarát követő igazolásokról mi a véleményed? Összesen 43 név szerepel a listán (Vadóczot, Galét, Sanit és Ikenne-Kinget lehagytuk), és három opcióból választhatsz:

  • bejött az igazolás,
  • nem jött be az igazolás,
  • illetve egy ki ez? opció, ha már a névre sem emlékszel.
  • Ha végeztél, bökj a küldés gombra. Eredmény pár nap múlva.

Jó kattintgatást kívánunk, és kitartást a végéig.

„A Metalcom-éra igazolásai” bővebben

Richie Ennin @ Kispest

Az olasz negyedosztályt megjárt, a litván Virsligában is megforduló játékos, jelenleg a lett Spartaks játékosa 23 éves, kanadai és csatár. Kölcsönbe érkezik vételi opcióval, ahogy tavalyelőtt Tomszkba az orosz kettőbe, és Novgorodba már az orosz egybe. Utóbbi helyen lőtt is egy gólt!!! (Középcsatárként, 19 meccsen, 1440 perc alatt.) (via honvedfc.hu)

Nem tudom milyen játékos lesz a jó Richie, azonban továbbra is tartom, 23 éves korára annyi előnye van egy random akadémistánkkal szemben, hogy játszott már 50-60 felnőtt meccset. És ha nálunk pályára lép, akkor pont a pályára lépésével fogja nehezíteni, hogy egy saját nevelésű játékosunknak is meglegyen ennyi idős korára az 50-60 meccse. Tényleg érthetetlenek az ilyen igazolások.

Csak összevetésképp, Gazdagnak ennyi idős korára 121 NB I-es bajnoki volt a lábában. Baráth Botinak 65, Nagy Gerinek 103, és a sort még folytathatnám.

„Richie Ennin @ Kispest” bővebben

[helyreigazítás] Horváth helyett Horváth

Tegnapi lapszámunkban tévesen állítottuk,

hogy 1991. március 20-án a Bp. Honvéd – Diósgyőri VTK 0-0-ra végződött kupameccs 76. percében Horváth Ferenc állt be a Honvédba Csabai Róbert helyett.

Az igazság ezzel szemben az, hogy Csabai helyett a frissen igazolt Horváth Sándor (sz.: 1967.02.01.) lépett pályára.

A tévedésért elnézést kérünk.

„[helyreigazítás] Horváth helyett Horváth” bővebben

Amikor legutóbb kanadai csatárt igazolt a Honvéd

Csabai Róbertről van szó, akit saját állítása szerint (Magyar Hírlap, 1992.04.27.) Puskás Öcsi már Kanadából ismert, ahol az – apja mellett – edzője volt Vancouverben. A történet egyetlen szépséghibája, hogy ennek az edzőségnek nincs nyoma Puskás életrajzában, illetve Kanada ott van, azonban 1968-ból, viszont akkor az 1970. augusztus 30-án született játékos még nem élt.

Legnagyobb futballélményem egyébként az volt,
amikor ’89-ben a kanadai válogatottal első helyet szereztünk a „francia nemzetek olimpiáján”, Marokkóban.

Csabai a Magyar Hírlapnak
„Amikor legutóbb kanadai csatárt igazolt a Honvéd” bővebben

Valóban kiszórtuk a resztlit, azonban ezzel csak látványossá tettük, hogy mennyire üres a keretünk

A tavalyi bajnokságban pályára lépő

  • 34 játékosból idáig (a fakóba leküldött Petkoviccsal együtt) 20 játékos távozott, vagyis közel a kétharmada, és
  • az összes, 32400 körüli játékpercből 12500, vagyis közel az egyharmada.

Már ezen a két számon is jól látható, hogy alapvetően nem a legtöbb játékperccel rendelkező játékosok között kell keresnünk a távozókat, hanem inkább az ún. resztlitől, vagy más néven tölteléktől, futballban esetleg a hasznos kiegészítő emberektől sikerült megválnunk.

Nézzünk azonban egy másik megközelítést, ami pontosabb képet ad a távozók szerkezetéről, mint az első blikkre összedobott nyers számok.

„Valóban kiszórtuk a resztlit, azonban ezzel csak látványossá tettük, hogy mennyire üres a keretünk” bővebben